Görüş Bildir

etiket Pakistan'da Koronavirüs Nedeniyle Kapatılan Dükkanlarda Yüzlerce Evcil Hayvan Açlıktan Öldü

Haberler
> Pakistan'da Koronavirüs Nedeniyle Kapatılan Dükkanlarda Yüzlerce Evcil Hayvan Açlıktan Öldü

Pakistan'da yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında tecrit uygulamasına gidilen büyük kentlerde evcil hayvan dükkanlarında terk edilen yüzlerce hayvanın öldüğü tespit edildi.

Euronews'te yer alan habere göre Karaçi kentinde, onlarca evcil hayvan dükkanından biri olan Empress Market'teki hayvanlar, ancak aktivistlerin erişim için yetkililere yaptığı çağrı sonrası kurtarılabildi.

"Hayvanların çığlıkları dışarıdan duyuluyordu"

"Hayvanların çığlıkları dışarıdan duyuluyordu"

Hayvan hakları aktivisti Ayesha Chunrigar, bin kadar hayvanın bulunduğu dükkanın kapalı kaldığı iki hafta boyunca, hayvanların çığlıklarının dışarıdan duyulduğunu söyledi. Chunrigar, 'İçeri girdiğimizde hayvanların yüzde 70 kadarının öldüğünü gördük' şeklinde konuştu.

Chunrigar, hayatta kalanları ölü hayvanların yanında ve kilitli kafeslerinde, açlık ve havasızlıktan dolayı titrer halde bulduklarını belirtti.

Pakistan'ın büyük kentlerinde tecrit uygulaması başlamıştı

Pakistan'ın büyük kentlerinde tecrit uygulaması başlamıştı

Covid-19 pandemisinin büyümesiyle Pakistan'ın büyük kentlerinde tecrit uygulaması başladı, bu kapsamda çoğu dükkan kapatıldı. Bu kentlerde yalnızca temel gıda malzemeleri satan dükkanların ve eczanelerin faaliyetlerine devam etmesine izin verildi.

Evcil hayvan dükkanları da koronavirüs önlemleri kapsamında kapatıldı.

Evcil hayvan dükkanları da koronavirüs önlemleri kapsamında kapatıldı.
news.trust.org

Yüzlerce hayvanın esir tutulduğu evcil hayvan dükkanları da koronavirüs önlemleri kapsamında kapatıldı.

Aktivist Chunrigar, Karaçi'deki kurtarma operasyonunun ardından yetkilileri ekibi ve dükkan sahiplerinin hayvanları günlük ziyareti için ikna ettiğini ifade etti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
471
235
92
11
6
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Levi Ackerman

Bu hintlilerin ve pakistanlıların aklı belden aşağısı dışında çalışmaz. Ciddi vicdani sıkıntıları olan bir toplum olduğu da açık. Inşallah çoğunuz coronadan ... Devamını Gör

Levi Ackerman

Ben dinden bağımsız insanlıktan konuştum. Endonezyalı müslümanlar bile hala içlerindeki yamyamlığı yenememiş canlı ahtapot ıstakoz kemirirlerken, g.kore gibi... Devamını Gör

Sefa Döner

Adam evcil hayvan dükkanı işletiyor bir kere dememiş mi gideyim de yem vereyim diye?Sokağa çıkma yasağı da yok sanırsam. Hadi vicdanın yok,sermaye olarak da ... Devamını Gör

Bozkurt

Sizin ben devrinizi devranınız sikeyim emi. Amk hiç mi vicdan yok. Nasıl kafanızı yastığa koyup uyudunuz!