Oyuncular İsyanda! Koronavirüs Salgını Sebebiyle Dizi Setlerinin Tatil Olmaması Ünlüleri Ayağa Kaldırdı

991PAYLAŞIM

Çok haklılar! Sizce?

Birçok ünlü, her ne kadar 'evde keyfim yerinde' diyerek insanlara dışarı çıkmama çağrısında bulunsa da yine birçok ünlü oyuncu setlere gitmeye devam ediyor.

Ve bu durumdan da rahatsızlar...

Dizi setlerinde henüz bir iptal söz konusu olmadığı için çalışmak zorunda kalan oyuncular da 'Önce can güvenliği' diyerek ortak bir yazı paylaştılar.

Bu açıklamaya da birçok destek geldi. 👇

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com

Özellikle Eda Ece, yaptığı paylaşımla herkesin ses çıkarmasını istedi.

www.instagram.com

En yakın temasta olduğum partnerim, 5 aylık Halit Can'ım başta olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarımı korumak da görevlerimden biridir! işimi, seti çok seviyorum. Bunu beni tanıyan herkes bilir. İzleyen herkes işimi sevdiğimi anlar, bu nedenle başarılı olabildim zaten. Ses çıkardığım her şey insan hakları çerçevesine aykırı şeyler ile ilgili, işimi sevmem insan gibi çalışamayacağım anlamına gelmemeli, uzun saatler de buna dahil. Konu şu an çok daha ciddi, konu sağlık, diğer ülkelerin hali ortada. "Gezen virüs değil, sizsiniz" diyorlar, evde oturma çağrısı, evden çalışma çağrıları yapılıyor. Bizim mesleğimizin çalışma koşullarında bu mümkün değil, 150 kişi ekip yan yana, temas halinde, gerçek mekanlarda, insanların evlerinde, sokakta, kiralanan arabalarda, kafelerde geçiyor istanbulun 2-3 yerini aynı gün gezerek çalışıyoruz. Hijyeni sağlamak hayli zor. Bizim işi lüks sanan, çok rahat koşullarlayız sananlar, işin iç yüzünü, set hayatını hiç bilmiyor demektir. Oyunculara ayrıcalık tanındığı filan yok, ama bizden de ağır çalışan ekip arkadaşlarım var, onları korumak benim görevimdir. 150 kişi, farklı görevdeki çalışma arkadaşlarımızla, biz de kendi şartlarımız da kendimizi korumaya çalışıyoruz. Bundan doğal ne olabilir? Diziler 2 hafta tekrar yayın yapsa, hayati bir durum olmaz. En kritik önümüzdeki 2-3 hafta diyorlarsa, bizim de korunma hakkımız var. Kaldı ki keşke oyuncular hariç, ücretli izin verilse tüm ekip arkadaşlarımıza, bunu da ilettik. Sağlık sektöründe çalışan ve çalışmaya devam eden herkese, onlara en çok ihtiyacımız olan bugünlerde özverileri için teşekkür ediyoruz. Minnettarız. Biz diğer mesleklerdeki vatandaşlar olarak ortada dolanmayarak, taşıyıcı olduğumuzu bilmeden yayılmasına engel olarak yarar sağlayabiliriz. Bu hayatta önce sağlık. Bize saldıran, kötü yorum yapıp, sağlığımızdan endişe duyduğumuz, bilinçli hareket etme çağrısı yaptığımız zamanda bizi değersiz gören, insan görmeyen, sanki siz çalışın biz duralım demişiz gibi yorum yapan herkesi de insan olmaya davet ediyorum. Kalabalıkta çalışan herkes tehlikededir. Kendinizi koruyun. Hakkınızı arayın. Bu salgın hepimizin ortak derdidir. Görüşmek üzere.

Seda Türkmen de hikayesinden "sete gidiyorum ama korkuyorum" açıklaması yaptı.

Binlerce kişinin setlerde çalıştığını ve buna bir çare bulunması gerektiğini söyledi.

Şebnem Bozoklu da setten görsel paylaştı.

İnsanlar korkuyor, fakat çalışmaya da mecburen devam ediyorlar...

Alp Navruz da Leonardo DiCaprio'nun meşhur el yıkama sahnesini paylaştı...

Eser Yenenler, Alper Saldıran, Sarp Akkaya, Ege Kökenli, İbrahim Büyükak, Berrak Tüzünataç, Şevval Sam gibi birçok ünlü oyuncu da destek verenler arasında.

Verilecek kararı bekliyorlar!

Anlayacağınız hem oyuncular hem de dizi çalışanları risk altındalar...

Bakalım, ne karar verilecek bu durumda?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
unknown_member

Diziler yayınlanmazsa insanlar kitap okumaya başlar, bu da hükumetler için virüsten daha büyük bir tehlike arz eder.

dreadlocks

hic bir isyeri tatil olmadiki sadece okullar tatil oldu dizi setindeki insanlar market kasiyerlerinden avm calisanlarindan daha cok mu insanla muhattap oluyorlar gun icinde ben dizi calisanlarina tatil olmasin demiyorum yanlis anlasilmasin ama marketlerde avmlerde riskli grupta olup calisan bir suru insan var bir onlem alinacaksa once onlardan baslanmali

aysenur-ecer1

hangi iş yeri tatil oldu? okullar tatil oldu. iş yerleri değil. kendi hakkınızı savunurken diğer çalışanların haklarınıda savunun o zaman.

wednesday-addams

Bari bu dönemde para ikinci planda olsun...

muge-kurtulus

dizi yerine film verin tv de cok mu zor?

Görüş Bildir