Öykü Arin İçin Buruk ama Umutlu Doğum Günü: 'Mutlu Haberi Umutla Bekliyoruz'

 > 
263PAYLAŞIM

Sağlığına kavuşması için ilik nakli olması gereken lösemi hastası Öykü Arin Yazıcı, 4. yaş gününü anne babasıyla birlikte kutladı.

Minik Öykü Arin için zaman daralırken, aile hâlâ umutlu.

Geçen Kasım ayında Juvenil Miyelomonositik Lösemi (JMML) teşhisi konulan Öykü Arin Yazıcı için umutlu bekleyiş sürüyor. Sağlığına kavuşması için tek çaresi ilik nakli olan Öykü Arin için, Türkiye'de ve dünyada 'Öykü Arin'e Umut Ol' kampanyası sürdürülüyor.

4. yaşını anne babası ile birlikte kutladı.

Donör için bekleyiş sürerken Öykü Arin, anne ve babası ile birlikte 4. yaşını kutladı.

Doğum günü pastasını üfleyen Öykü Arin'e, anne babası uzun ve sağlıklı bir ömür diledi.

Anne Eylem Yazıcı: "'Öykü Arin'e Umut Ol' kampanyasından mutlu haberi umutla bekliyoruz"

Öykü Arin'in annesi Eylem Yazıcı, Türkiye'de ve dünyada başlatılan 'Öykü Arin'e Umut Ol' kampanyasından umutlu olduklarını, mutlu haber beklemeye devam ettiklerini söyledi.

Zamanın azaldığını söyleyen anne Yazıcı, uygun bir donör bulunamaması halinde nisan ayında yüzde 50 uyumlu ilik nakli yapılacağını söyledi.

'Kampanyayla 150 bin donöre ulaştık. Bu sadece Öykü için değil, nakil bekleyen tüm çocuklar için önemli'

Anne yazıcı, yüzde 100 uyumlu donörde şanslarının daha yüksek olmasından dolayı kampanyada ısrarcı olduklarını söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

"Yüzde 100 uyumlu donörde şansımız daha yüksek. O yüzden kampanyada ısrarcıyız. Lütfen kök hücre bağışı yapalım. Kampanyayla 150 bin donöre ulaştık. Burada önemli bir durum daha var. Bu numunelerin Sağlık Bakanlığında bir an önce incelenmesi gerekiyor. Ellerinden geleni yapıyorlar. Bu numunelerin sisteme hızlı işlenmesi sadece Öykü Arin için değil nakil bekleyen tüm çocuklar için önemli."

'Uzun ömrü olsun istiyorum'

Kızını 4 yıl önce bugün kucağına aldığını söyleyen Yazıcı, şu sözleri söyledi:

"Kızımla birlikte bambaşka bir dünyanın kapısı açılmıştı. İlk doğduğunda sabaha kadar ona şarkılar, ninniler söylemiştim. Kızımla çok güzel zamanlar geçirdik. Onun çok daha fazlasını görmesini istiyorum. Uzun ömrü olsun istiyorum. Çok akıllı, çok güzel bir çocuk. Bütün bu süreçte bize çok yardımcı oldu. Yine öyle olacağını düşünüyorum. Çok mutlu olmasını isterim. Bütün çocukların sağlıklı, mutlulukla yaşamasını isterim. Donör bulunmadığı için buruğuz ama yine de umutluyuz. Öykü Arin'in 4. yaşı umutla ve sağlıkla geçecek. Öykü Arin sağlığına kavuşacak ve iğnelerden kurtulacak artık. Buna bütün kalbimle inanıyorum."

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir