Öğrenmeyen Kalmasın: Memeler ve Meme Uçlarına Dair Az Bilinen 13 Şaşırtıcı Gerçek

-

Kadın vücudunun en estetik, aynı zamanda en yarayışlı organlarından biri olan memeler elbette ki dişiliğin ve anneliğin sembolü… Herkeste değişik büyüklükte ve şekilde olan memeler ve meme uçlarına dair bilmeniz gereken gerçekleri sizler için derledik!

1. Ortalama büyüklükteki bir meme yaklaşık 500 gram ağırlığındadır, kadın vücudunun yağ oranının yüzde dört ila beşi memededir.

2. Meme ucu erekte olur. Ereksiyon yalnızca genital bölgelerde gerçekleşmez. Kadınların memeleri, tıpkı cinsel organlarında olduğu gibi uyarıldıkları takdirde erekte olur.

3. Meme ucundan uyarılan kadınlar, fiziksel olarak partnerlerine daha bağımlı ve çekilmiş hisseder; erkeklerin, kadınların memelerini çekici bulmasının da nedeni budur.

4. Normal meme ucu diye bir şey yoktur, herkesinki kendine özeldir ve ten rengine rağmen herkesinki farklı renktedir.

5. Meme ucunda tüylenme pek çok insanda görülür, bu tamamen hormonlar ve kalıtsal özelliklerle ilgilidir.

6. Meme ucunu çevreleyen bölge vücudu kaplayan deriyle aynıdır, dolayısıyla sivilce ya da siyah nokta görülebilir.

7. Stresli ve gergin günler geçiren kadınların bu dönemde memeleri küçülebilir ya da sarkabilir.

8. İki meme de, meme ucu da birbirinden farklıdır ancak adet döngüsünün yumurtlama evresinde salgılanan hormonlar nedeniyle 14. ve 16. gün arasında kusursuz bir şekilde simetrik olabilir.

9. Emzirmeseniz bile meme ucunuzdan süt gelebilir; hormonal değişikliğe bağlı olarak beyaz ve şeffaf, süte benzer bir sıvı oluşabilir.

10. Meme ucunun içeri dönük olması emzirmeye engel teşkil etmez; bebek sıradan bir emme hareketiyle içe dönük olan ucu dışarı çıkarabilir.

11. İnsan sütü, inek sütüne göre daha şekerli ve hafif bir tada sahiptir; ayrıca E vitamini ve yağ asitleri bakımından inek sütünden daha zengindir.

12. Sigaranın içindeki kimyasallar vücuttaki elastik yapıyı bozduğu için sigara içen kadınların memeleri içmeyenlere göre sarkmaya daha müsaittir.

13. Bulgar Elena Marinova, memelerinin büyüklüğü sayesinde 2006 yılında geçirdiği trafik kazasından sağ kurtulmuştur; silikon implantları hava yastığı görevi görmüş ve çarpışmanın etkisini azaltmıştır.

BONUS: Memelerinizi ve meme uçlarınızı sık sık kontrol etmeyi ve ani değişikliklerde doktora danışmayı ihmal etmeyin!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fuckbuddy

Mem ucuyla oynamak muhteşem oluyor hele memler ufaksa uzun uzun emmek 😋😋😇😇😇

barbatusos

marlene❤

hakan-celik14

olsada yesek

lucius-grecea

yok artık daha memeler

whypush

ulan şu meme ne güzel şey lan, keşke her gün yesek

Başlıklar

kadınlarsiyah nokta
Görüş Bildir