Görüş Bildir
Haberler
Öğrencilerin CERN Gezisi Hüsran Oldu: Veliler Parayı İade Etmeyen Öğretmenden Şikayetçi

Öğrencilerin CERN Gezisi Hüsran Oldu: Veliler Parayı İade Etmeyen Öğretmenden Şikayetçi

Adana'da, CERN'e gerçekleştirilecek geziye çocuklarını göndermek isteyen 46 öğrenci velisi, ödedikleri 3'er bin TL'den toplam 138 bin TL'yi, gezinin iptal edilmesine rağmen geri alamayınca organizasyonu yapan emekli öğretmeni polise şikayet etti.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

DHA'nın aktardığına göre, 12 yıldır öğrencilere yönelik yurt dışı turları organize eden emekli öğretmen B.Y., Abbas Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi ve Zeynep Erdoğdu Ortaokulları’na giderek, İsviçre ile Fransa sınırında yer alan, Cenevre şehri yakınındaki Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi CERN'e bilimsel gezi düzenleyeceğini bildirdi. Okul yöneticilerinin izniyle kayıt aldı.

46 öğrenci velisi, 10-16 Ağustos 2019 tarihlerinde düzenlenmesi planlanan gezi için B.Y.’nin hesabına 3'er bin TL kayıt parası gönderdi.

46 öğrenci velisi, 10-16 Ağustos 2019 tarihlerinde düzenlenmesi planlanan gezi için B.Y.’nin hesabına 3'er bin TL kayıt parası gönderdi.

Tarih yaklaştığında ise B.Y., velilere, 'Adana Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü geziyi yasakladı, bu nedenle gidemeyeceğiz. Paralarınızı iade edeceğim' dedi. Ancak paraları geri vermedi. Dolandırıldıklarını öne süren veliler de B.Y. hakkında polise şikayetçi oldu.

Okul önünde toplandılar

Okul önünde toplandılar
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Zeynep Erdoğdu Ortaokulu önünde toplanan mağdur aileler adına konuşan Seçil Sönmez, 10’uncu sınıf öğrencisi oğlu Veysel Emre Onan’ın fen bilimine ilgisi olduğu için geziyi mutlulukla kabul ettiğini ancak iptalin ardından hayal kırıklığı yaşadığını kaydetti.

'Çocuklarımızın yaşadığı psikolojik durum daha önemli'

B.Y.’nin paraların iadesiyle ilgili kendilerini sürekli oyaladığını söyleyen Sönmez, şöyle devam etti: 

'Gezi için uçak ve otel paralarını önceden ödediğini, iptalin ardından bu paraları alamadığını söyleyerek bizi oyaladı. En son 2 Ağustos’ta parayı iade edeceğini belirterek, bizi bankaya davet etti ama ortada ne para var ne hesap. Şikayetçi olmamamızı istiyor. Para bazen umursanmayabilir ama çocuklarımızın yaşadığı psikolojik durum daha önemli. Çocuklarımız bir yıl boyunca geziye hazırlandılar, umutları yıkıldı.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
61
46
36
7
4
2
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Barkın Çetin

3.000 TL ile nereye gidiyorsunuz ya :D Akıl var mantık var. 1.000 Euro bile yapmıyor. Oteli, uçağı ve masraflara 3000'e yeteceğini inandınız mı gerçekten? He... Devamını Gör

Berke

Okul gezileri toplu yapıldığı için daha uygun oluyor. 3 yıldızlı bir otelde kalırlarsa 3000 tl'ye 3-4 günlük bir gezi mümkün.

fchinaski

3bin lira 500 euro bile yapmazken bu parayla cern’e nasil gidiliyor da tahminen en azindan 1-2 gun kalinip geri geliniyor? Millet eskiden ucuzluk gorunce ara... Devamını Gör

Vedat Kaplan

ilk defa bir dolandırıcılık haberine üzüldüm