Öğrencilere Hakaret İçerikli Soru Hazırlayan Öğretmen Hakkında İnceleme Başlatıldı

 > 
267PAYLAŞIM

Adana Çukorova'daki bir lisede din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni öğrencilere hakaret içerikli soru hazırladı. Büyük tepki çeken sorunun ardından Bakanlık inceleme başlattı. 

Adana Çukurova ÇEAŞ Anadolu Lisesi’nde din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeninin ortak sınav için hazırladığı soruda hakaret içerikli ifadeler yer aldı. Tepki çeken soruda şu ifadeler yer aldı: 

“Okullarda öğretilen her şey hayatın bir yerinde mutlaka insanın karşısına çıkıyor, bu ne işime yarayacak, şu ne işime yarayacak diyen tipler de hayatla ilgili en ufak bir problemde çözümü düşünecek esneklikte beyin yapıları olmadığından apışıp kalıyorlar, okul eğitim elbette her şey değildir ama çok şeydir. Özellikle sosyal bilimler alanında öğrenilenler zamanla yaşamın bizzat içinde ortaya çıkıp hayat kurtarmaktadır” Kendini, ailesini, toplumu aşağılayan ama batı hayranlığı tavan yapmış 12. sınıf eşit ağırlıkta okuyan “Melahat kızımız” hocam din dersinde bu kadar şeyi öğrenmek zorunda mıyım” diye bir cümle kurabiliyor. Bu paragrafa göre Melahat nasıl bir kişilik yapısındadır?”

İşte o soru:

MEB müfettiş görevlendirdi

Sorunun sosyal medyada paylaşılması ve tepki çekmesi üzerine Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti ve inceleme başlattı. Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda "Sosyal medyadaki paylaşımlar üzerine kamuoyu gündemine yansıyan, Adana Çukurova ÇEAŞ Anadolu Lisesi’ndeki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi ortak sınav sorusunu hazırlayan Öğretmen hakkında, Maarif Müfettişi görevlendirilerek inceleme/soruşturma başlatılmıştır" denildi.

 Valilik de duyurdu

Adana Valiliği de ortak sınavda müfredat dışında hakaret içeren soru hazırladığı iddia edilen öğretmen hakkında inceleme ve soruşturma başlatıldığını açıkladı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir