Öfken Hangi Hayvana Benziyor?

226PAYLAŞIM

Öfkelendiğimizde hepimiz farklı tepkiler veririz. Bakalım senin tepkilerin ve öfken hangi hayvanınkiyle benzer?

Testi çöz ve öğren!

1. Haydi başlayalım, ne sıklıkla sinirlenirsin?

2. Bunlardan hangisi olmak isterdin?

Görkemli bir dağ
Sert bir rüzgar
Uçsuz bucaksız bir deniz
Büyük ve sağlam kökleri olan bir ağaç

3. Şimdi önünde olsa hangisini yemek istersin?

Tatlı
Meyve
Sebze
Et

4. Sinirlendiğin zaman kendini kontrol etmekte zorlanıyor musun?

5. Duygularını belli eden biri misin?

6. En yakın arkadaşın seni çok sinirlendirdi ve senin kendini sakinleştirmen gerekiyor. İyi ama nasıl?

7. Birinden intikam almak için uğraştın mı hiç?

8. Son olarak, tek bir bulutun bile olmadığı masmavi bir gökyüzü düşün. Dakikalarca ona baktın ve kafanı çevirip bir manzara gördün. Aşağıdaki manzaralardan hangisi sana daha çok huzur verirdi?

Kedi

Sen aslında sen hiç sinirlenmiyorsun, yapın böyle yapamıyorsun yani. Birine kızacakken ona kıyamıyorsun ve öfkelenmeden sakinleşiyorsun. Tabii insansın sen de, içten içe kızıp üzülüyorsun ama bunu karşındakine göstermiyorsun. Kendi içinde yaşıyorsun sen öfkeni sinirini. Ama hayat böyle susarak, içine atarak geçmez. Kendini de düşünmen lazım!

Kaplan!

Senin öfken aynı kaplanınkine benziyor. Senin kadar heybetli ve sözünü dinletmeyi isteyen başka biri daha yoktur muhtemelen hayatta. Hem heybetinle hem de karizmanla karşındaki insanları etkilemeyi çok iyi biliyorsun her zaman. Karakterinden ödün vermeyi hiç sevmiyorsun. Kızgınsan kızgınsın yani. Bunu dışarı yansıtmadan içinden atamıyorsun. Sinirlendiğinde gözün dönüyor senin. Öfkenin şiddetini tahmin bile edemiyoruz, yıkıcı oluyor herkes adına. Tıpkı bir kaplan gibisin bu anlamda.

Koala!

Senin öfken koalanınkine benziyor. Son derece sevimli ve tatlı bir insansın. İnsanların içinde sevme isteği yaratıyorsun. Çok tatlı bir insansın bize göre. Ama bu hiç sinirlenmediğin anlamına gelmiyor tabii bunu söyleyelim. Sen sinirlenince yıkıcı bir etkiye sahip oluyorsun aslında. Yakıp yıkmak ya da büyük zararlar vermiyorsun ama karşındakini yaptıklarınla etkiliyorsun. Ama çoğunlukla anlık bir öfke oluyor seninki. Nasıl tepki verirsen ver, senin sinirinden karşı tarafın etkilenmemesi pek de mümkün görünmüyor. Yani öfken tam bir pofuduk koalanınki gibi!

Kurt!

Senin öfken tıpkı bir kurdunki gibi. Sen oldukça çabuk sinirlenen bir insansın. Küçük şeyler bile seni aniden sinirlendirebiliyor. Üstelik öfken hiç de öyle kolay kolay sönmüyor. Genelde karşındakini incitiyorsun bu öfke sonucunda da. Sakin anlarında öyle tatlısın ki öfke seni nasıl bu kadar değiştiriyor kimse inanamıyor bu duruma. Hal böyle olunca sen de üzülüyorsun sonunda. O yüzden bu durumu çözmek için biraz çabalasan iyi edersin. Kendini de çevrendekileri de üzmeye değmez.

Hangi Renk Senin Karakterini Yansıtıyor? - onedio.com
Hangi Renk Senin Karakterini Yansıtıyor? - onedio.com
Günlük Rutinine Göre Makyajında Ön Plana Çıkarman Gereken Bölgeyi Söylüyoruz! - onedio.com
Günlük Rutinine Göre Makyajında Ön Plana Çıkarman Gereken Bölgeyi Söylüyoruz! - onedio.com
Bu Zorlu Koronavirüs Sözlüğü Testinde 13/13 Yapabilecek misin? - onedio.com
Bu Zorlu Koronavirüs Sözlüğü Testinde 13/13 Yapabilecek misin? - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yusuf-baycan

Senin öfken aynı kaplanınkine benziyor. Senin kadar heybetli ve sözünü dinletmeyi isteyen başka biri daha yoktur muhtemelen hayatta. Hem heybetinle hem de karizmanla karşındaki insanları etkilemeyi çok iyi biliyorsun her zaman. Karakterinden ödün vermeyi hiç sevmiyorsun. Kızgınsan kızgınsın yani. Bunu dışarı yansıtmadan içinden atamıyorsun. Sinirlendiğinde gözün dönüyor senin. Öfkenin şiddetini tahmin bile edemiyoruz, yıkıcı oluyor herkes adına. Tıpkı bir kaplan gibisin bu anlamda. Yusuf Baycan'ın öfkesi

onur-alp-yalinbas

koala

ozzy_oz

Kurt! Senin öfken tıpkı bir kurdunki gibi. Sen oldukça çabuk sinirlenen bir insansın. Küçük şeyler bile seni aniden sinirlendirebiliyor. Üstelik öfken hiç de öyle kolay kolay sönmüyor. Genelde karşındakini incitiyorsun bu öfke sonucunda da. Sakin anlarında öyle tatlısın ki öfke seni nasıl bu kadar değiştiriyor kimse inanamıyor bu duruma. Hal böyle olunca sen de üzülüyorsun sonunda. O yüzden bu durumu çözmek için biraz çabalasan iyi edersin. Kendini de çevrendekileri de üzmeye değmez.

luluk

🐯🐯🐯🐯

fratt

testi ben mi göremiyorum yoksa sadece şıkları okuyup kendimiz mi karar veriyoruz??!

kitsunexof

o uygylamanın bir hatası bana da aynı hatayı veriyor sadece sonuçlar gözüküyor. web üzerinden girmeyi dene. uygulaması çok sakat valla.

Görüş Bildir