Görüş Bildir
Haberler
Nurcuların Gazetesi: 'Enes Kara Tek Adam Rejiminin Sonucu Bunalıma Giren Gençlerimizin İbretlik Bir Örneği'

Nurcuların Gazetesi: 'Enes Kara Tek Adam Rejiminin Sonucu Bunalıma Giren Gençlerimizin İbretlik Bir Örneği'

Nur cemaatinin Yeni Asya kolunun yayın organı Yeni Asya gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Kâzım Güleçyüz, ailesinin zoruyla kaldığı Nur cemaatine ait evde gördüğü baskıları ve gelecek kaygısı nedeniyle yaşamına son veren Enes Kara'ya ilişkin olarak, 'Enes Kara, AKP iktidarında cemaatlerin de dünyevîleşmesine ilaveten, 15-20 Temmuz sürecinin manevî hizmetlerde yol açtığı gerileme ve tek adam rejimiyle demokrasi ve hukuktan iyice uzaklaşılıp ekonominin de bu hale gelmesi sonucu boşluğa düşüp bunalıma giren gençlerimizin ibretlik bir örneği' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Güleçyüz yazısında,'Enes Kara’nın derin bir inanç krizi ve ümitsizlik halet-i ruhiyesi içinde gerçekleşen intiharını, önyargılara dayanan tek taraflı suçlamalara, algı ve linç operasyonlarına konu ve malzeme yapmanın kimseye faydası yok. Ama bu yürek yakıcı olaydan herkesin çıkarması gereken çok önemli dersler mevcut. Enes’in dramı, kendi dünyasında sadece yakın arkadaşlarıyla paylaştığı bir inanç krizine girmiş olması. Sorularını çekinmeden sorabileceği bir ortam bulsaydı ve tatminkâr cevaplarını alabilseydi böyle olur  muydu? Zübeyir Gündüzalp’in “Teessür ve ıztırap karşısında kalpten bir parça kopsaydı, ‘Bir genç dinsiz olmuş’ haberi karşısında o kalbin atom zerratı adedince param parça olması gerekirdi” dediği yakıcı hal yaşanır mıydı?' yorumunu yaptı. 

Güleçyüz şu ifadeleri kullandı: 

'İstemediği bir okul ve evde iyice bunalıma giren Enes’in daralan ruhunu, zoraki tahsil ettiği ve derslerindeki başarısızlığı “Notlarım berbat” diyerek ifade ettiği branştaki kronik sorunlar, emeğe saygı gösterilmemesi, gelecek kaygısı ve umutsuzluk iyice bezdirmiş.

Enes Kara, AKP iktidarında cemaatlerin de dünyevîleşmesine ilaveten, 15-20 Temmuz sürecinin manevî hizmetlerde yol açtığı gerileme ve tek adam rejimiyle demokrasi ve hukuktan iyice uzaklaşılıp ekonominin de bu hale gelmesi sonucu boşluğa düşüp bunalıma giren gençlerimizin ibretli bir örneği.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
39
32
8
6
2
2
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Antonio Montana

şoförüm yazmış loading

Serhat demir

Ben de intihar edecem yaşım 30, 2 üniversite bitirdim ama kahvede çalışyorum Kimse isteyerek intihar etmez şuan yasamıyorum sadece nefes alıp veriyorum bana... Devamını Gör

Manyak baba

Friendly fire açık kalmış