Görüş Bildir
Haberler
Nostaljik Bir Yolculuğa Çıkıp Doğanın Harikalarına Tanıklık Edebileceğiniz 10 Tren Rotası

Nostaljik Bir Yolculuğa Çıkıp Doğanın Harikalarına Tanıklık Edebileceğiniz 10 Tren Rotası

Begüm
15.10.2022 - 15:03

Tren ile huzurlu ve keyifli bir yolculuk yapmaya hazır mısınız? Trenin camından geçip giden manzaraları incelerken doğanın eşsiz güzelliğini fark etmek ruhunuza çok iyi gelecek. Sizi nostaljik bir yolculuğa çıkarıp büyüleyecek tren rotalarını bu içeriğimizde listeledik, keyifli gezmeler!

1. Konya Mavi Treni

1. Konya Mavi Treni

Konya ile İzmir arasında giden bu trende yol boyunca eşsiz güzellikte manzara görebilirsiniz. Orta Anadolu ve Ege'nin göz alıcı doğası ve güzellikleri ile huzurlu bir yolculuk için ideal!

2. Güney Kurtalan Ekspresi

2. Güney Kurtalan Ekspresi

Ankara-Kurtalan-Ankara arasında sefer yapan Güney Kurtalan Ekspresi 1 gün boyunca sizi Anadolu'nun en keyifli noktalarından geçiriyor.

3. Göller Ekspresi

3. Göller Ekspresi

Isparta ile İzmir arasında sefer yapan Göller Ekspresi Denizli, Nazilli ve Burdur gibi noktalardan geçerek görsel şölen sunuyor.

4. Fırat Ekspresi

4. Fırat Ekspresi

Elazığ-Adana-Elazığ arasında sefer yapan Fırat Ekspresi Anadolu coğrafyasını pencerenizden keyifle izlemenize olanak sunuyor.

5. Ege Ekspresi

5. Ege Ekspresi

İzmir ile Kütahya arasında sefer yapan Ege Ekspresi doğa güzellikleri deyince akla gelen ilk trenlerden biri. Tarih ile doğayı birleştiren bir yolculuk sunan Ege Ekspresi turistlerin ve gezginlerin de gözdesi!

6. İzmir Mavi Treni

6. İzmir Mavi Treni

Ankara ile İzmir arasında sefer yapan İzmir Mavi Treni uzun süredir aktif olan bir hat. Manisa, Uşak, Afyonkarahisar, Kütahya ve Eskişehir'den geçen trenin rotası oldukça keyifli!

7. Van Gölü Ekspresi

7. Van Gölü Ekspresi

Ankara-Tatvan-Ankara arasında çalışan Van Gölü Ekspresi 25 saatlik yolculuk süresince size görmediğiniz, yeni lokasyonlar sunuyor. Büyüleyici manzaralar eşliğinde sıcacık bir yolculuk yaparken Tatvan'ı da keşfetmenize imkan veriyor.

8. Zonguldak-Karabük Treni

8. Zonguldak-Karabük Treni

Bölgesel bir tren olan Zonguldak-Karabük treni mavilikler ile yeşili birleştiren kısa ama eşsiz bir rota sunuyor. Karadeniz'in muhteşem doğasını görmek isteyenler için ideal!

9. Toros Ekspresi

9. Toros Ekspresi

Konya-Adana-Konya arasında sefer yapan Toros Ekspresi Akdeniz iklimini ve Toros Dağları'nı yakından görme ve deneyimleme fırsatı sunuyor. Doğa ile iç içe bir yolculuk imkanı bulunan Toros Ekspresi tarihi köprüler üzerinden akıp gidiyor.

10. Doğu Ekspresi

10. Doğu Ekspresi

Türkiye'nin en sevilen ve en fazla tercih edilen Doğru Ekspresi Ankara ile Kars arasında yolculuk imkanı sunuyor. Hem kültürel hem de tarihi bir rota sunan Doğu Ekspresi yataklı vagonları ve kar altındaki mükemmel manzaraları ile unutulmaz bir deneyim veriyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
15
6
3
1
1
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Engin Türk

İzmir mavi tren Afyonkarahisar ve Uşak'tan geçmez, Kütahya Tavşanlı Balıkesir güzergahında gider