Netflix'in Yeni Bombası: Ağlayan Çocuk Tablosundan Esinlenen 'Velvet Buzzsaw' ile Gerilim ve Sanata Doyacaksınız!

40PAYLAŞIM

Netflix, sanat ve korkuyu birleştiren yine farklı bir yapımla karşımızda! Velvet Buzzsaw'ı "Çok kazanan sanatçıların ve en büyük koleksiyoncuların sanat ticaretle buluştuğunda büyük bedeller ödediği Los Angeles’ın çağdaş sanat dünyasında geçen bir gerilim” sözleriyle özetleyen Netflix, oldukça iddialı. 

Sanat ve korkuyu bir araya getiren bu ilgi çekici yapımın detaylarına hadi hep birlikte bakalım!

Filmin konusu oldukça ilgi çekici! Sanat ve ticaret dünyasının, bir sanat eseri için savaştığı bir gerilim ortamında buluyoruz kendimizi.

Çok kazanan sanatçıların ve en büyük koleksiyoncuların sanat ticareti için büyük bedeller ödediği Los Angeles’ın çağdaş sanat dünyasındayız.

Fragmanda ölü bir sanatçıyı ve etrafa dağılan önemli çalışmaları, ardından da tabloların yaşattığı karmaşayla gelişen maceraları görüyoruz.

Ölümüne kadar ismi hiç duyulmamış olan bir sanatçının eserleri bir başkasına kalır.
Sanatçının tabloları ile ilgilenen insanların ölmesi ile işler ilginç bir hal alır. Bir yandan tablolar satılmaya çalışılır, diğer taraftan kimliği belli olmayan bu sanatçıyı Morf Vandewalt isimli bir sanat eleştirmeni araştırır.

Velvet Buzzsaw'daki sanat eleştirmeni ise efsane oyuncu: Jake Gyllenhaal!

Filmin yapım ekibinde Jake Gyllenhaal’ın Nightcrawler (2014) filminde birlikte çalıştığı isimler de yer alacak.

Jake Gyllenhaal'a Rene Russo, Dan Gilroy, Toni Collette, John Malkovich, Zawe Ashton, Tom Sturridge ve Natalia Dyer‘dan oluşan etkileyici bir oyuncu kadrosu eşlik edecek.

Wildlife’taki (2018) etkileyici performansıyla izlediğimiz Jake Gyllenhaal’ın kısa süre içerisinde izleyiciyle buluşacak olan yeni filminde, oyuncuya bir kez daha hayran kalacağız gibi görünüyor.

Komedi, suç ve gerilim unsurlarının dorukta olduğu filmin fragmanı da oldukça dikkat çekici.

Tıpkı Nightcrawler’da olduğu gibi görüntü yönetmenliğini Robert Elswit‘in, yapımcılığını ise Jennifer Fox‘un yaptığı film, beklentilerimizi oldukça yükseltti.

1 Şubat’ta Netflix ekranlarında yayınlanan filmin fragmanını da merak edenler için şuraya iliştirelim.

Velvet Buzzsaw hakkında siz ne düşüyorsunuz? Sizce beklentilerimizi karşılayabilecek bir yapım mı olacak?

Bu arada, bu içerik ilginizi çektiyse, aşağıdakiler de çekebilir!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
asli.unsal2

Hiç güzel değil Basit geldi bana. Ayrıca diğer insanların ölümünü anladım da bu adamın bir robottan öleceği saçma.

jollyjoker91

Boşuna vakit kaybı. Bir Cuma akşamını heba ettim. Fragmanı çok ilgi çekici görünse de oldukça sıkıcı film.

ertan-28

''Ölümüne kadar ismi hiç duyulmamış olan bir sanatçının eserleri bir başkasına kalır. Sanatçının tabloları ile ilgilenen insanların ölmesi ile işler ilginç bir hal alır. Bir yandan tablolar satılmaya çalışılır, diğer taraftan kimliği belli olmayan bu sanatçıyı Morf Vandewalt isimli bir sanat eleştirmeni araştırır. '' bu kısımdan anladığım kadarıyla yazıyı yazan kendi bile izlememiş spoiler alarmı çünkü tablolar başkasına kalmıyor çöpe atılmasını istediği tabloları cesedini bulan kişi çalıp çalıştığı müze aracılığıyla satıyo ayrıca kimliği belirsiz değil sadece ünlü olamamış

ghazi

Ben çok beğendim. Kendine özgü bir anlatımı var. Aynı anda iki farklı film izliyor gibi. Hem sanat hem gerilim. İlginç .

baboshako

Öyle söylendiği gibi çok güzel bir film değil ama boşluktan sıkılıyorsanız zaman geçirmek icin fena film değil.

Görüş Bildir