Neslican Tay'ın Ardından Paylaştıklarıyla Duygularımıza Tercüman Olan İnsanlar

4.4bPAYLAŞIM

Kansere karşı verdiği o çok güzel mücadeleyi ne yazık ki kaybeden Neslican Tay'ın ardından tüm Türkiye'yi duygulandıran paylaşımlar yapıldı.

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
damla-taskin1

Hala neslicanı düşündükçe içime öyle bir acı oturuyor ki tarifi yok.

coldhearted

Huzur içinde uyu, güzel gülüşlü kadın. Allah, ailene ve sevdiklerine sabır versin. Saygılar.

fethiye-demir1

Mekanın cennet olsun canım kardeşim. Nur içinde yat :((

florences

allah rahmet eylesin

01011o011

Neslican neden bu kadar ünlü oldu, anlamıyorum. Her gün, kanser yüzünden binlerce hayatını kaybediyor. Onu bu kadar özel kılan ne ?

ne-derler-bilirsin

yaşama aşkı ve umut.

sumeyra-yilmaz7

cevabım sei tatmin eder mi bilmem ama yine yazayım istedim .Benim babam da kanserdi , aldığı kemoterapilerden bitap düşüp bunun üzerinede kendini odasına hapsetmişti kanser bir yana ağır depresyona girmişti . Neden ben neden ben diye diye vefat etmişti , mücadele etmedi , ettirmemize izin vermedi kırdı döktü . Neslican mücadele etti . Kazancak bişeyim yok ama savaşmadan gitmem demişti yüzzü hep gülmüştü .. Arada ki farkı anladın mı bilmem ama senin gibi zihniyetlerde şu vardır şimdi her canlı ölümü tadacaktır , fenomenlik boş gibi düşünme.. O ne hastalara ışık saçtı bilmezsin anlamazsın.. Allah rahmet eylesin de geç.. olur mu ?

01011o011

Neslican'da bulunan motivasyon, hayata karşı bakış açısı vs. kimsede yok muydu ? Neslican'dan önce de onun gibi insanlar vardı. Sadece video çekip içinden geçenleri anlattı, o kadar. Kansere yakalanıp etrafındaki insanları düşünmeyip internette senin gibi olup video çeken bir hastadan umut buluyorsan sende sorun olduğunu düşünürüm. Umut kaynağın Neslican değil, etrafındaki insanlar olur. Benim babam da kanserden öldü. Fark ettiğinde ise çok geçti, çünkü akciğer kanseri olmuştu. O kadar sinsi bir hastalık ki, önceden fark edilmesi zor. Akrabamızın gelini de şu an kanser ve ikinciye kanserle savaşıyor. O, yaşama umudunu çocuklarında görüyor. Onların bana ihtiyacı var, yaşamalıyım diyor. Ayrıca böyle ön yargıyla davranmaya devam edin.

sumeyra-yilmaz7

ön yargı ile davranıp ilk yayımı yapan sensin sonra kalkıp bana ders veriyorsun. Ben burda kanseri mi küçümsedim ? Bak ne güzel demişşin akraban evlatları ile umut buluyor . Neslican 'da sosyal platformda umut buldu.. umut bulmak umut yaşatmak kolay değil gelininiz için ŞİFA Neslican için de ALLAH'dan RAHMET DİLİYORUM. Sende böyle düşün , daaha fazla uzatmanın anlamı yok sevgilerle

zeyzeyg

Şunu "her gün kanserden binlerce insan ölüyor, Neslicana ilgi gösterildiği gibi onlara da ilgi gösterip hayatlarını kolaylaştırmak için bir şey yapamaz mıyız, sadece bu kıza üzülüp kanserli diğer hastaları yok saymayalım" diye yazsanız kimse bir şey demezdi. Ama bu dediğinizde resmen art niyet okunuyor, kız ölmüş zaten bu şekilde suçlayıcı konuşmakla elinize ne geçecek anlamadım gerçekten

depresifon

ilk yorum yazan arkadaşa ve hasan aktuğ.sizin gibi düşünüyorum.

01011o011

Ben de onu anlatmak istedim. SMA hastası olan çocuklar vardı, ilaca ihtiyaçları vardı, kimse görmedi. Lösev hastaları için hastane yapılacaktı, 2 senedir hastaneye tam ruhsat verilmiyor, kimse görmedi. Neslican Youtube'a video attı, herkes gördü, herkes onu konuşur oldu. Birileri sosyal medyada video çekmeden isteklerini duyuramayacak mı ? Duyuramaz tabi. Günümüz dünyasında mümkün değil.

tkc

Mücadelesiyle bir sürü insana umut vermiş birinin neyi seni rahatsız etti bu kadar? Kız bundan prim yaptı zengin oldu "iyi ki olmuş da ekmeğini yedik" diye mi düşündü? Aklının hayalinin alamayacağı acılar çekerken bir yandan hala güçlü hala olumlu olmaya çalışıyordu. O özel olmaz diğeri olur. Bir insan bir şeyi yapamaz diğeri yapar. Git başka şeyi sorgula.

01011o011

At gözlüğüyle bakmanızdan cidden sıkıldım. Çoğu kanser hastası, yaşamı için savaş veriyor. Vermek istemeyen zaten kim olursa olsun vermek istemez, hayata küsmüştür çünkü. Neslican'a bakıp hayata yeniden tutunacağını hiç sanmıyorum. Neslican bundan ekmek yemedi ama fenomenler ya da fenomen olmak isteyen kişiler tarafından ölümü üzerinden çok güzel ekmek yediler. Neslican'ın ölümü üzerine kanser gündeme geldi ama en fazla 2 ay içerisinde bunlar da unutulacak. Her eylül sonunda, "Yaa Neslican diye bir kız vardı. Vah, vah. Allah rahmet eylesin." denip geçilecek. Hiçbir zaman insanların kafasında kansere karşı önlem almak ya da kanser olursam ne yapmalıyım veya kanser olanlar için ne yapmalıyız gibi bir düşünce oluşmayacak. Herkes hayatını değiştirmeden devam edecek. Öykü Arin vardı, hatırlıyor musunuz ? Kız kaç ay ilik aradı, onun gibi insanları yeniden hayata döndürmek için bir şey yapılıyor mu ? Hayır. Gözlüklerini çıkarıp dünyaya daha geniş baksan Neslican'lara faydan olacak.

oguzhan-aksoy

Hayatta herkes, şu anda anlattığınız gibi bir hayatın içerisinde değil. Benim ciddi bir sağlık sorunum var ve savaşmam adına ailem bile beni anlayarak, bana yeterince destek olamıyor. Bu biraz Nasrettin Hoca'nın fıkrasına benziyor: "Bana doktor değil, damdan düşen birisini bulun." deyişi gibi. Bir soruna en iyi destek yaşayanlardan gelebilir çünkü diğer insanlar seni yeterince anlamıyor. Ya yaşadıklarını küçümsüyor ya da seni yalnızca iyi olduğuna dair ikna girişimlerinde bulunuyorlar. Bunlar senin kötüye gitmen için gereken noktalar. Umarım bunları anlayacak bir şey yaşamıyorsundur ya da yaşamazsın...

01011o011

Öncelikle geçmiş olsun. Bu durumu sadece Neslican yaşamadı, hiçbir zaman da kendisi yaşamış olmayacak. Çünkü herkes kanser olabilir. Hastaneye gidip sizinle aynı tedaviyi alan kişiler mutlaka vardır, onlarla konuşmayı deneyebilirsiniz. Hiçbir şekilde konuşamadığınız, sadece içini döken birisinden bu kadar beklenti içerisinde olmak gerçekten saçma geliyor. Sadece Neslican'ın bu kadar değerli görülmesi; diğer kansere yakalanmış hastaların onun kadar değer görülmemesi beni rahatsız ediyor.

Görüş Bildir