Görüş Bildir
Haberler
Negatiflik Hissinden Uzaklaşmak İsteyenlere İlaç Gibi Gelecek Mutluluk Garantili Filmler

Negatiflik Hissinden Uzaklaşmak İsteyenlere İlaç Gibi Gelecek Mutluluk Garantili Filmler

EC was here.
22.08.2015 - 19:52 Son Güncelleme: 10.04.2022 - 16:26

'Tam da ihtiyacım olan şeydi.' diyenleri böyle alalım.

Not: Filmler IMDb puanlarına göre sıralandı, puanlara tıklayarak filmlerin sayfasına gidebilirsiniz. İyi seyirler.

50. Mamma Mia! (2008)

50. Mamma Mia! (2008)

IMDb: 6.4

Sophie Sheridan evlenecek yaşa gelmiştir. Nikahtan bir gün öncesinde annesi Donna'nın 20 yıl önce ziyaret ettiği Yunan adalarında yaşadığı geçmişinden üç erkek birden getirir. Donna karda yürüyen ve izini belli etmeyen bir çapkın kadındır aslında ve kızının gerçek babasının kim olduğunu bilmemektedir.

49. Patch Adams (1998)

49. Patch Adams (1998)

IMDb: 6.6

Patch Adams, hayatın herkese biraz takdim ettiği dertlerden pek de nasibini almamış olan bir adamdır. İyimserliği öyle bir noktadadır ki, bu, etrafındakileri rahatsız etmektedir. Günün birinde tıp fakültesindeki hocalarından biri sinirli bir tavırla palyaço olmasını önerir. Patch Adams buna sıcak bakar. Ancak öğrenim gördüğü okulu bitirerek bir doktor olmayı da istemektedir. Patch, birçok unvana aynı anda sahip olacağı ilginç bir yolculuğa çıkmak üzeredir.

48. İnsanlık Yolu / With Honors (1994)

48. İnsanlık Yolu / With Honors (1994)

IMDb: 6.7

Monty, Horward'da son sınıf öğrencisidir. Bitirme tezinin son kısmında bilgisayarı bozulur. Elinde tek kopya olduğu için tezini fotokopiyle çoğaltmak için dışarı çıkar. Mazgaldan geçerken ayağı takılır ve tezi kütüphane binasının alt katına düşer. Tezini almak için aşağa inen Monty orda yaşayan evsiz Simon ile karşılaşır. Tezi okuyan Simon Monty nin yazdıklarının saçmalık olduğunu düşünür ve Monty ile bir anlaşma yapar. Kendisine kalacak bir yer ve yemek verecek olan Monty ye her gün bunun karşılığında tezinden bir sayfa verecektir.

47. Cennet Gibi / Just Like Heaven (2005)

47. Cennet Gibi / Just Like Heaven (2005)

IMDb: 6.7

Elizabeth Masterson, San Francisco’da mesleğine kendini adamış bir doktordur ve işinden başka hiçbir şeye vakit bulamaz. İki çocuk sahibi kız kardeşi ile buluşmaya gelirken Elizabeth bir araba kazası geçirir ve komaya girer. Bu sırada eşini yeni kaybetmiş olan David Abbot adındaki bir mimar San Francisco’ya taşınır ve Elizabeth’in dairesini kiralar. O evde yaşarken Elizabeth’in ruhu onu takip etmeye başlar. Genç kadının komadaki bedeni hastanede kalırken ruhu firar etmiştir. Elizabeth kim olduğunu dahil hiçbir şeyi hatırlamamaktadır. Tek emin olduğu, o dairenin kendisine ait olduğudur. Tartışmaya bir son verebilmek için David, onun gerçekte kim olduğunu bulmaya çalışır.

46. Charlie'nin Çikolata Fabrikası / Charlie and the Chocolate Factory (2005)

46. Charlie'nin Çikolata Fabrikası / Charlie and the Chocolate Factory (2005)

IMDb: 6.7

Yoksul ve kalabalık bir ailede büyüyen fedakar bir çocuk olan Charlie, tüm dünyaya nam salmış ünlü ve sıra dışı çikolatacı Willy Wonka tarafından yönetilen dünyanın en muhteşem çikolata fabrikasında bir gün geçirmeye hak kazanan beş çocuktan biridir. Hayallerin ötesindeki bu çikolata fabrikasında onu birbirinden mucizevi maceralar beklemektedir.

45. Kaderin Penası / Tenacious D in The Pick of Destiny (2006)

45. Kaderin Penası / Tenacious D in The Pick of Destiny (2006)

IMDb: 6.8

İki tembel rock müzisyeninin kaderi ilginç bir şekilde birbirine bağlıdır. Onların bir araya gelmesiyle Tenacious D grubu doğar. Ancak arzuları tüm zamanların en büyük grubu olmaktır. Bunun üzerine ikili, sahiplerine inanılmaz gitar becerileri kazandıran efsanevi bir gitar penasını maksimum güvenlikli Rock'n Roll müzesinden çalmaya karar verir.

44. Bay Evet / Yes Man (2008)

44. Bay Evet / Yes Man (2008)

IMDb: 6.8

Her zaman, her şeye 'hayır' cevabını veren Carl Allen,  basit bir ilkeye dayanan bir kendi kendine yardım programına kaydolur. Carl her şeye 'evet' cevabı vermeyi öğreten bu eğitim sonrası hayatının pozitif yönde ilerlediğini düşünse de beklenmedik durumlarla karşı karşıya kalacaktır.

43. İyi Bir Yıl / A Good Year (2006)

43. İyi Bir Yıl / A Good Year (2006)

IMDb: 6.9

Londra’da yatırım danışmanlığı yapan Max Skinner, amcasından miras kalan üzüm bağını satmak için Provence’e gider. Fakat bu satış işlemi, hiç de tahmin ettiği gibi sorunsuz geçmeyecektir. Üzüm bağının kendisine ait olduğunu iddia eden Amerikalı bir kadının varlığı, ilk zamanlarda canını oldukça sıksa da, zamanla hayatının en keyif verici günlerini geçirdiğinin farkına varacaktır.

42. X+Y (2014)

42. X+Y (2014)

IMDb: 7.1

Sosyal açıdan beceriksiz, içine kapanık bir genç olan Nathan üstün zekâlı bir matematik dahisidir. Uluslararası Matematik Olimpiyatı'nda İngiliz kadrosunda bir yer edinmesiyle özgüveni artan Nathan kendisini yeni dostlukların içinde bulur.

41. Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi / 10 Things I Hate About You (1999)

41. Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi / 10 Things I Hate About You (1999)

IMDb: 7.2

Bianca, okuduğu üniversitede herkesi kendine hayran bırakan güzeller güzeli bir kızdır. Ablası ise sürüp giden tüm hayatı boyunca nedense erkeklere hiç ilgi duymamıştır. Bianca'nın yaşamı da ablasının bu çekinik tercihleri tarafından şekillendirilmektedir. Zira ailevi kuralları vardır. Bu kurallara göre iki kardeşin aynı anda sevgilisi olmadığı sürece, kimsenin sevgilisi olmayacaktır. Bianca bu durumun içerisinde kendisine yarar sağlayabilecek planlar yapmaya koyulur.

40. Hayatın Getirdikleri / The Secret Life of Bees (2008)

40. Hayatın Getirdikleri / The Secret Life of Bees (2008)

IMDb: 7.3

Yalnız hayatından ve sorunlu baba kız ilişkisinden dolayı bunalan Lily annesinin hatıralarıyla avunmaktadır. Lily Owens, ona değer veren en iyi arkadaşı Rosaleen ile birlikte Güney Carolina’nın bir köyüne gider. Bu köyde annesinin sırları saklıdır.

39. Çikolata / Chocolat (2000)

39. Çikolata / Chocolat (2000)

IMDb: 7.3

Her şeyden uzak, minik bir Fransız kasabası... Genç bir kadın ve kızı kasabaya taşınırlar. Kasabanın tüm sıradanlığına şirk koşan bu iki kadın, oldukça farklı ve sevimli bir çikolata dükkanı açarlar. Bu tip zevklerin tatminkarlığından habersiz olan kasaba ahali, bu küçük dükkanın onlara sunduğu hazlar dünyasıyla bugüne kadar yaşamadığı, yeni bir hayatı keşfeder. Ancak öteki taraftan, kasabanın yaşadığı bu tatmin duygusunun tam karşısında duran kasaba sakinleri de vardır. Gizli bir soğuk savaş başlayacaktır.

38. Zamana Güzellik Kat / Cashback (2006)

38. Zamana Güzellik Kat / Cashback (2006)

IMDb: 7.3

Acı veren bir ayrılığın değiştirdiği keyifli bir hayat hikayesi... Yaşadığı aşk acısı nedeni ile sıkıntılı günler geçiren Ben Willis, Güzel Sanatlar’da okuyan bir resim öğrencisidir. Sıkıntılı günler engel olamadığı bir alışkanlığa tutulmasına neden olur: bir türlü uyuyamamaktadır. Bir süre sonra bu soruna bir çare bulabilmek ve zamanını faydalı bir şekilde geçirebilmek için bir süpermarketin gece vardiyasında çalışmaya karar verir. İlk başlarda sıkıcı görünen sekiz saatlik bu mesai, çalışma arkadaşlarını tanımaya başladıkça ilginç ve keyifli bir maceraya dönüşür.

37. Aşk Tarifi / The Hundred-Foot Journey (2004)

37. Aşk Tarifi / The Hundred-Foot Journey  (2004)

IMDb: 7.3

Kadam ailesi, yeni açacakları restoran için Hindistan'dan Fransa'ya taşınır.  Madame Mallory tarafından işletilen Michelin yıldızlı bir Fransız restoranın tam karşısına açılan restoran kısa sürede bölgede çok sevilir. Madame Mallory karşısında hünerli bir şef olduğunu anlar ve iki dükkân arasında bir rekabet doğar.

36. Yaşamın Renkleri / Pleasantville (1998)

36. Yaşamın Renkleri / Pleasantville (1998)

IMDb: 7.5

Pleasantville, siyah-beyaz tonların egemenliğindeki, küçük ve kendine yeten bir kasabadır. Kasabanın insanları müthiş bir ahenk ile birbirlerine bağlıdırlar. Bu kasabada asla kötülük hüküm sürmeyecek gibidir. Ancak ortada bir problem vardır: Pleasantville, bir televizyon dizisinin kurguladığı bir kasabadır. David ise bir 90’lar çocuğudur. Hayatına dair en büyük hobisi Pleasantville’i izlemek ve dizi hakkındaki her şeyi bilmektir. Bir gün esrarengiz bir televizyon tamircisi, David’in evine tuhaf bir televizyon kumandası bırakır. David, bu kumanda sayesinde ablası Jennifer’ı da yanlışlıkla yanına alarak Pleasantville’in içerisine girmeyi başaracaktır.

35. Özgürlük Yazarları / Freedom Writers (2007)

35. Özgürlük Yazarları / Freedom Writers (2007)

IMDb: 7.5

Genç bir öğretmen kendisini, öğrencilerine hoşgörü kavramını, bunu önce kendileri üzerinde uygulamayı ve eğitim sözcüğünü, okul hayatlarının ötesine taşımayı öğretmeye adamıştır. İdealist öğretmen Erin, çok başka dünyalardan gelen karakterlerle uğraşmak zorundadır. Aslında farklı ırklardan gelen bu öğrenciler için okul, sadece yaşları gereği orada bulunmak zorunda oldukları bir yerdir.

34. Yaşamın Renkleri / Pleasantville (1998)

34. Yaşamın Renkleri / Pleasantville (1998)

IMDb: 7.5

1990'larda yaşayan David, 1950'lerde geçen sitcom dizisi Pleasantville'in büyük bir hayranıdır. Öyle ki dizinin her bir detayını en ince ayrıntısına kadar bilir. David bir gün tuhaf bir televizyon tamircisinin bıraktığı esrarengiz bir kumandayla yanlışlıkla Pleasantville'in içine girer. Üstelik ablasını da yanında getirmiştir. Peki iki kardeşi neler beklemektedir?

33. Cesaretin Var mı Aşka? / Jeux d'enfants (2003)

33. Cesaretin Var mı Aşka? / Jeux d'enfants (2003)

IMDb: 7.5

En yakın arkadaşlar Julien ve Sophie, daha çocukluk dönemlerinde başladıkları bir oyunu yıllar geçmesine rağmen hâlâ sürdürmektedir. Cüretkâr ve çılgın numaralarla birbirlerini geçmek için korkusuz bir rekabet içinde olan ikili, şakaların giderek daha tehlikeli hâle gelmesiyle oyunun birbirlerine olan gerçek duygularını saklamanın bir yolu olduğunu fark eder.

32. Küçük Manhattan / Little Manhattan (2005)

32. Küçük Manhattan / Little Manhattan (2005)

IMDb: 7.6

İkisi de Manhattan'da oturan 11 yaşındaki Gabe ve Rosemary okulda birbirlerinden habersizken, hobi olarak gittikleri karate kursunda tekrar karşılaşınca yakın arkadaş olurlar. Zengin bir ailenin kızı olan Rose bu arkadaşlığa ilgisiz gibi görünürken küçük Gabe tam tersi, kıza sırılsıklam aşık olmuştur. Ama bu saf bir çocukluk aşkıdır.

31. İlk Aşk / Flipped (2010)

31. İlk Aşk / Flipped (2010)

IMDb: 7.7

Bryce ve Julie ikinci sınıfta tanışmıştır. Küçük Juli, Bryce'ın hayatına girmesi ile ilk aşkını da tatmış olur. Ancak durum Bryce için aynı değildir. Kızlardan korkan, utangaç ve sıkılgan Bryce, her ne kadar Juli'yi kaybetmek istemese de, kızın ısrarı ve 'hayır' cevabını kabul etmemesi canını sıkmaktadır. Aradan geçen altı yıl boyunca Juli ve Bryce için işler daha da zorlaşır. Karşı evlerde oturan ve aynı okula devam eden Julie ve Bryce artık ergenlik çağına girmişlerdir. Zaman zaman birbirlerinden uzaklaşsalar da, aralarında hala bir bağ vardır.

30. Yıldız Tozu / Stardust (2007)

30. Yıldız Tozu / Stardust (2007)

IMDb: 7.7

Tristran, aşkının kalbini kazanabilmek için onun için kayan bir yıldızı yakalayacağına söz verir. Ama sevgilisi Yvaine ile çıktıkları bu yolda, korsanlar ve cadılarla dolu büyük tehlikeler onları beklemektedir.

29. Evde Tek Başına / Home Alone (1990)

29. Evde Tek Başına / Home Alone (1990)

IMDb: 7.7

Kalabalık bir ailenin en küçüğü olan sekiz yaşındaki Kevin, Noel tatilinde yanlışlıkla evde unutulur. Evde tek başına kalan Kevin, bu durumdan memnun memnun bile olur. Bu sırada mahalleye dadanan iki hırsızın yeni hedefi Kevin'ın kaldığı evdir. Kevin, hırsızlara karşı evi korumak için adeta savaş açar.

28. Paris'te Gece Yarısı / Midnight in Paris (2011)

28. Paris'te Gece Yarısı / Midnight in Paris (2011)

IMDb: 7.7

Nostaljik bir senarist, nişanlısının ailesiyle birlikte Paris'e yaptığı bir gezi sırasında kendisini her gün gece yarısı gizemli bir şekilde 1920'lere dönerken bulur. Bu büyülü dünyada farklı disiplinlerden sanatçılarla bir araya gelirken hem aşkı hem de aradığı ilhamı bulur.

27. Ekim Düşü / October Sky (1999)

27. Ekim Düşü / October Sky (1999)

IMDb: 7.8

Coalwood adlı kasabada yaşayan Homer Hickam adlı gencin ilerde baba mesleği olan madenciliği yapmaktan başka seçeneği yok gibidir. Fakat 1957 Ekim'inde Sputnik adlı uydunun uzaya fırlatılmasıyla Homer roketlere ve bunların nasıl yapıldığına büyük ilgi duyar. Üç arkadaşı ile deneme yanılma yoluyla bazı denemeler yapmaya karar verir.Kasabada başta babası olmak üzere herkes bunun bir saçmalık olduğunu düşünmektedir. Sadece bir lise öğretmeni onların çabalarını ve emeklerine saygı gösterir ve Ulusal Bilim Yarışmasında büyük ödülü alabileceklerine onları inandırır.

26. Tiffany’de Kahvaltı / Breakfast at Tiffany's (1961)

26. Tiffany’de Kahvaltı / Breakfast at Tiffany's (1961)

IMDb: 7.8

New York Sosyetesinin renkli simalarından Holly, yan dairesine taşınan genç bir adama ilgi duymaya başlar. Holly aslında canı istediği ehr erkeği kendisine aşık edebilen bir kadındır. Gönlünce geçirdiği gecelerin sabahında mücevher dükkanı Tiffany vitrini önünde kahvaltısını yapar. Bu hep böyle yaşanır. Yalnız bir sabah işte bu genç adam Paul Varjak ortaya çıkar ve bu kez bir duygusallık oturuverir Holly’nin gündemine. Bu zamanla platonik bir aşka dönüşür.

25. Umut Işığım / Silver Linings Playbook (2012)

25. Umut Işığım / Silver Linings Playbook (2012)

IMDb: 7.8

Eski bir tarih öğretmeni olan Pat Salitano (Bradley Cooper), yaşamında değer verdiği her şeyi bir günde yitirmiş bir adamdır. yaşadığı ciddi bir travma sonrası patlar ve ardından mahkeme kararı ile 8 ay rehabilitasyon merkezinde tedavi görür. Çıktıktan sonra hayatını düzene koymak şartıyla ailesinin evine geri yerleşen Pat'in yegane amacı düzgün bir adam olup, işini geri almak ve karısı Vicky'yi bu sayede geri kazanmaktır. Fakat durum Pat için sandığından daha zor olacaktır. Bir yemekte, aile dostu Tiffany ile karşılaşan Pat, genç kadınla eski eşine ulaşmak amacıyla yakınlaşır. Bir 'iyilik' karşılığı Pat'e yardım teklif eden Tiffany, her ikisi içinde umut ışığı olacak yeni bir kapı açacaktır...

24. Aşk ve Gurur / Pride & Prejudice (2005)

24. Aşk ve Gurur / Pride & Prejudice (2005)

IMDb: 7.8

Lizzie, Bay Darcy ile karşılaşır. Zaman ilerledikçe bu benzer tabiatlı iki insanın ilişkisi aşk ve gurur arasında bir çekişmeye dönüşür. Bakalım aşk zafer kazanıp Lizzie'ye neden evlenmesi gerektiğini gösterebilecek mi?

23. Kahvaltı Kulübü / The Breakfast Club (1985)

23. Kahvaltı Kulübü / The Breakfast Club (1985)

IMDb: 7.8

Birbirine taban tabana zıt beş lise öğrencisi, tüm bir Cumartesi gününü okulun kütüphanesine geçirecekleri bir cezada buluşurlar. Ancak gün ilerledikçe aralarındaki engeller de kırılır ve aslında ne kadar ortak noktaya sahip olduklarını görürler.

22. Zamanda Aşk / About Time (2013)

22. Zamanda Aşk / About Time (2013)

IMDb: 7.8

Tim 21 yaşında geldiği zaman, ailesindeki erkeklerin zamanda yolculuk yapıp kendi hayatlarını değiştirebileceğini öğrenir. Bunu fırsat bilen Tim geri dönüp hayallerinin kadınını kazanmaya karar verir. Ancak bu sanıldığı kadar kolay değildir.

21. Küçük Gün Işığım / Little Miss Sunshine (2006)

21. Küçük Gün Işığım / Little Miss Sunshine (2006)

IMDb: 7.9

Hoover ailesi, uzaktan bakılırsa oldukça sıradan ve modern bir Amerikan ailesidir. Ancak birbirlerine taban tabana zıt üyeleriyle ve çatışmalarıyla aslında hiç de öyle değildir. Küçük, akıllı ancak şişman kızları Olive'in tüm hayali ülkenin öteki yakasında düzenlenecek bir güzellik yarışmasına katılmaktır. Eski bir minibüse atlayarak yola çıkan aile, bu yolda bir aile olmanın ne demek olduğunu yeniden keşfedecektir.

20. Umudunu Kaybetme / The Pursuit of Happyness (2006)

20. Umudunu Kaybetme / The Pursuit of Happyness (2006)

IMDb: 7.9

İyi bir baba olan Chris Gardner, işinde sorunlar yaşayan, maddi açıdan sarsıntıda olan ve aynı zamanda iyi bir eş olan bir adamdır. Ancak ne yazık ki eşi sıkıntılara daha fazla katlanamayacağına karar vererek onu terk eder. Christopher adındaki oğulları da babasının yanında kalır. Karısının terk edişi de yetmezmiş gibi bir de ev sahibi dışarı atar baba-oğulu. Sokaklarda kalıp, tuvaletlerde, düşkünler evinde çalışarak ayakta durmaya çalışır. Oğlunun sevgisi bu mücadeleci baba için her şeydir. Ve sevgiye eklenen bir var olma savaşı hiç şüphesiz, vakti geldiğinde en mükemmel kapıları açacaktır.

19. Saksı Olmanın Faydaları / The Perks of Being a Wallflower (2012)

19. Saksı Olmanın Faydaları / The Perks of Being a Wallflower (2012)

IMDb: 8.0

Duygusal ve utangaç olan Charlie, bir yandan değişen çevresini gözlemlerken bir yandan da en iyi arkadaşı Michael'ın yakın zamandaki intiharıyla uğraşmaktadır. İngilizce öğretmeni Bill, ona okuması için fazladan kitaplar vererek hayata katılmayı öğretmeye çalışır ve Bill'in çabaları Charlie'nin deneyimleriyle açığa çıkacaktır.

18. Âşıklar Şehri / La La Land (2016)

18. Âşıklar Şehri / La La Land (2016)

IMDb: 8.0

İkisi de sanatın farklı kollarından beslenen Sebastian ve Mia'nın tesadüfi karşılaşması, aralarında güçlü bir aşkın başlamasına neden olur. Ancak onların birlikteliği, geleceğe yönelik planlarını bir bir bozarak hayallerinden uzaklaştırır.

17. Neşeli Günler / The Sound of Music (1965)

17. Neşeli Günler / The Sound of Music (1965)

IMDb: 8.0

Maria öylesine hayat dolu ve coşkulu bir genç kadındır ki manastır hayatı aslında hiç de onun ruhuna hitap etmemektedir. En sevdiği şey dağlara çıkıp şarkı söylemektir. Bu yüzden de genelde birçok dersi kaçırır. Bu duruma bir çare arayan Baş Rahibe Peggy, sorumluluk alması için Maria'yı bakıcı olarak karısını yeni kaybetmiş, 7 çocuklu Kaptan Von Trapp'ın yanına gönderir. Kaptan Trapp'ın çocuklarının haylazlığı yüzünden bütün bakıcılar bir süre sonra işi bırakmaktadırlar. Maria ise iyimserliği ve sevecenliğiyle hem kaptanın güvenini hem de çocukların sevgisini kazanacaktır.

16. Prenses Gelin / The Princess Bride (1987)

16. Prenses Gelin / The Princess Bride (1987)

IMDb: 8.0

Prenses Buttercup ve sıradan bir genç olan Westley arasında doğan aşk çok büyük sınavlardan geçecektir. Altı parmaklı kılıç ustaları, cani prensler, korsanlar ve olağandışı büyüklükteki kemirgenlerle mücadele eden genç sevgililer, ölümün bile ayıramayacağı bir tutkuyla birbirilerine bağlıdır.

15. Büyük Balık / Big Fish (2003)

15. Büyük Balık / Big Fish (2003)

IMDb: 8.0

William Bloom, babası kanser nedeniyle ölüm döşeğinde olduğu için, aile evine geri döner. Gezgin bir satıcı olan babasını yakından tanımak için, efsanevi bir kişiliği olan adamın gençliğinde yaşadıklarına dair öyküler toplamaya başlar. Babasının yaşadıklarına dair efsaneler ve mitler, bir puzzle’ın parçaları gibi yerine oturacak ve anlaşılması güç olan adamın yaşamını zaferleriyle ve zaaflarıyla ortaya dökecektir.

14. Roma Tatili / Roman Holiday (1953)

14. Roma Tatili / Roman Holiday (1953)

IMDb: 8.1

Saray protokollerine göre yaşamak zorunda olan Prenses Ann, Avrupa turunun yoğun temposundan sıkılmış, Roma'ya geldiklerinde nihayet yaşı gereği neşeli ve çılgın günler geçirmek istediğini kendine itiraf edebilmiştir. Bir gece çılgınlık yapıp kimseye haber vermeden saraydan ayrılan Prenses, bir bankta uyuyakalır. Genç kadının şansı yaver gider ve yardımsever bir adam onu kendi evine götürür; ancak bu durum genç kadına pahalıya patlayacaktır. Ülkenin en gözü açık gazetecilerinden biri olan Joe Bradley'in evinde kalan Prenses Ann, büyük bir habere manşet olmak üzeredir.

13. Bugün Aslında Dündü / Groundhog Day (1993)

13. Bugün Aslında Dündü / Groundhog Day (1993)

IMDb: 8.1

Phil Connors, ekranlardaki samimi kişiliği ve eğlenceli yüzüyle kendine has bir şöhrete sahip olan, ancak kameralardan kurtulduğu an kendini beğenmiş ve kibirli kişiliğine geri dönen bir hava durumu spikeridir. Bu huysuz adam, hiç sevmediği kırsal yaşamın hüküm sürdüğü Pensilvanya’nın kırsal kasabalarından birine, Groundhog Day etkinlikleri için gönderilir. Burada yaşanan hayat ve mütevazi insanlardan iğrense debu hayata bir günlüğüne, görevi için katlanmak zorundadır. Ancak ansızın çıkan bir kar fırtınası tüm ulaşım yollarını kapattığında Phil, talihsiz kaderiyle başbaşa kalır. Ertesi sabah uyandığında ise daha büyük bir sürpriz kapıdadır: Phil, zaman döngüsüne yakalanmıştır; nefret ettiği o günü tekrar tekrar yaşamak zorundadır!

12. Hırçın Sevgilim / My Sassy Girl (2001)

12. Hırçın Sevgilim / My Sassy Girl (2001)

IMDb: 8.2

Kolej öğrencisi Kyun-woo(Tae-hyun Cha) bir akşam eve dönüşünde metroda çok güzel ama bir o kadar da sarhoş bir kıza(Ji-hyun Jun) rastlar. Kız metro hattının kenarında ayakta zor durmaktadır ve Kyun-woo onu trenin önüne düşmekten kurtarır. Bindikleri trende kız baygın düşmeden önce en son Kyun-woo'a laf attığı için yolcular onun kız arkadaşı olduğunu düşünürler. Yolcuların suçlayıcı bakışları üzerine Kyun-woo kızın sorumluluğunu almak ve onu bir motele kadar taşımak zorunda kalır.

11. Yukarı Bak / Up (2009)

11. Yukarı Bak / Up (2009)

IMDb: 8.3

İlk çocuklukta bir rastlantı eseri yolları kesişen iki çocuk, yıllarca sürecek tatlı ve dokunaklı bir hikayenin başkahramanlarıdır. Maceracı doğan ve hayattaki her şeye dair çocuksu saf meraklar barındıran Ellie’nin tek hayali dünyayı gezebilmektir. Carl ise sessizliği ve dinginliğiyle örttüğü maceraperestliği ve kocaman kalbiyle Ellie’nin tek isteğini gerçekleştirebilmeyi dilemektedir. İki küçük çocuk büyür, evlenir, yaşlanır... Ölüm Ellie’nin kapısını çalar, Carl ise sevdiğinden kalan tek şeyi, bu çocuksu hayali gerçekleştirmeye koyulur.

10. Yağmur Altında / Singin' in the Rain (1952)

10. Yağmur Altında / Singin' in the Rain (1952)

IMDb: 8.4

Don Lockwood, kendi yeteneklerini günden güne bileyerek geldiği bu son noktada, nihayet beyazperdenin en çok aranan ve en çok parıldayan yıldızlarından biri haline gelmiştir. Ulaştığı noktada yeri sağlam olan bu ünlü şahsiyetin güvenini kıracak kişi ise aktörleri birer birer reddedecek olan Kathy Selden olacaktır. Don, kendisine yapılanların üstesinden gelir gelmez Kathy’ye aşık olacaktır. Ancak öte yandan da seksi ve bencil Lina Lamont, Don’u kendisi için istemektedir.

9. Kaakkaa Muttai (2014)

9. Kaakkaa Muttai (2014)

IMDb: 8.4

Chennai'nin bir gecekondu mahallesinde yaşayan iki kardeş, bulundukları yerin yakınında açılan pizzacıyı keşfettiklerinde sıradaki hedefleri bir pizzayı tatmak olur.

8. Coco (2017)

8. Coco (2017)

IMDb: 8.4

Meksikalı gitarist Ernesto de la Cruz'a büyük bir hayranlık besleyen 12 yaşındaki Miguel, şans eseri ünlü müzisyenin gitarını keşfeder. Ancak gitarı çaldığı gibi kendisini Ölüler Diyarı'nda bulur. Miguel, bu dünyadan çıkmaya çalışırken ailesinin geçmişiyle ilgili asıl gerçekleri de öğrenecektir.

7. Amélie / Le fabuleux destin d'Amélie Poulain (2001)

7. Amélie / Le fabuleux destin d'Amélie Poulain (2001)

IMDb: 8.4

Anne ve babasını kaybetmiş olan Amelie, kendini başkalarının hayatlarını tamir etmeye, onları mutlu kılmaya adamıştır; bu adanmışlığı fark ettirmeden, bu durumdan bihaber olan insanların hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik yapmaktadır. Peki başkalarının mutluluğu için çabalayan Amelie, yalnızlığının farkına vardığı an kendi mutluluğu için de çabalamaya başlayacak mıdır?

6. 3 Aptal / 3 Idiots (2009)

6. 3 Aptal / 3 Idiots (2009)

IMDb: 8.5

Birbirinden farklı geçmişlere ve karakterlere sahip üç arkadaş, Hindistan'ın en prestijli okulunda mühendislik okumaktadır. Dostlukları da bu yıllarda başlar. Ancak uzun yıllardır Rancho'dan haber alamamışlardır. Bunun üzerine Farhan ve Raju, Rancho'yu aramak için bir yolculuğa çıkarlar.  Onlar bu tehlikeli yolculukta ilerlerken üniversite günlerindeki anıları da bir bir canlanır.

5. Cennet Sineması / Nuovo Cinema Paradiso (1988)

5. Cennet Sineması /  Nuovo Cinema Paradiso (1988)

IMDb: 8.5

Doğduğu köyün sinemasındaki resimlere büyük ilgi duyan Salvatore, sinemanın makinisti olan Alfredo'yla derin bir dostluk kurar. Alfredo'nun da yardımıyla sinemanın büyülü dünyasına adım atan genç, hem filmlere hem de dostuna gün geçtikçe daha çok bağlanır.

4. Geleceğe Dönüş / Back to the Future (1985)

4. Geleceğe Dönüş / Back to the Future (1985)

IMDb: 8.6

17 yaşında bir lise öğrencisi olan Marty McFly, yakın arkadaşı ve eksantrik bilim insanı Dr. Brown'ın icat ettiği zaman makinesiyle 30 yıl öncesine döner. Marty burada ailesinin geleceğini etkileyecek ve daha da kötüsü kendi doğumunu engelleyebilecek hamleler yapar. Şimdi tüm bu yanlışları düzeltmek için zamana karşı yarışacaktır.

3. Can Dostum / The Intouchables (2011)

3. Can Dostum / The Intouchables (2011)

IMDb: 8.6

Zengin bir iş adamı ve aristokrat olan Philippe, yamaç paraşütü yaparken geçirdiği kaza sonrası felç olur ve boynundan aşağısı kullanamaz hale gelir. Driss ise hapishaneden henüz yeni çıkmış bir işsizdir. Philippe 7 gün 24 saat boyunca bakımını üstlenmesi için Driss'i evine yatılı yardımcı olarak alınca ikisinin de dünyası değişecektir. Normal şartlar altında hiçbir zaman yan yana gelmeyecek bu ikili iyisiyle kötüsüyle hayatın tadını beraber çıkarmaya başlarlar.

2. Şahane Hayat / It's a Wonderful Life (1946)

2. Şahane Hayat / It's a Wonderful Life (1946)

IMDb: 8.6

Üst üste gelen olaylar yüzünden işa adamı George Bailey intiharın eşiğine gelmiştir ve köprünün kenarında sallanmaktadır. Tam o sırada Clarence adlı ‘koruyucu melek’ belirir ve George’u intihar düşüncesinden vazgeçirmek için George’a küçük bir oyun oynamaya karar verir. Bu oyunda George eski hayatına geri dönecektir ve George, hayatındaki insanların George’la hiç tanışmamış olsalardı ne şekilde bir hayat süreceklerini görecektir.

1. Forrest Gump (1994)

1. Forrest Gump (1994)

IMDb: 8.8

Düşük IQ sahibi Forrest Gump, Jenny ile tanışır ve aşık olur. Gump aralarında Elvis Presley, Kennedy, Nixon’ın da olduğu tarihsel kişilerle kaza eseri tanışır ve 50’lerden 70’lerin sonuna kadar gelen bir süre zarfında olaylar gelişir. Gump tamamen tesadüf olarak Vietnam savaşına ve Amerikan yakın tarihinin önemli olaylarına şahitlik eder ve hatta rol alır. Ancak bilmeden yaptıklarının ne kadar önemli sonuçları olduğundan da haberi yoktur.

BONUS: Neşeli Günler (1978)

BONUS: Neşeli Günler (1978)

IMDb: 8.8

Kazım Efendi ve Saadet Hanım altı çocuklarıyla birlikte yaşayan ve geçimini turşucu dükkanlarından sağlayan ve sürekli atışan bir karı kocadır. Bir gün küçük tartışmaları büyür ve Kazım Efendi üç çocuğuyla birlikte evden çekip gider. İkisi de alttan almayınca ve Saadet Hanım da evden taşınıp izini kaybettirince yıllar süren ayrılık kaçınılmaz olur. Kardeşler büyüyüp çalışacak yaşa geldiğinde, bir gün kardeşlerden Ahmet ve Mehmet aynı kızın ikisini aynı anda idare ettiğini fark edip birbirlerine girer; fakat onları amcaları Ziya ayırır ve gerçeği söyler. Böylece altı kardeş tekrar bir araya gelir ve anne babayı tekrar bir araya getirme planları yapmaya başlarlar.

BONUS 2: Ah Nerede (1975)

BONUS 2: Ah Nerede (1975)

IMDb: 7.7

Ferit, Murat ve Ömer adlı üç kardeş ailesinden uzakta, İstanbul'da üniversite öğrencisidir. Fakat çapkın ve yakışıklı Ferit kızlarla gezip tozmaktan, Murat kumar oynamaktan, Ömer ise siyasi eylemlere katılmaktan okula gidecek vakit bulamazlar. Bir gün Ferit'in arabası yolda kalır ve yardım bulmaya gider. Tam o sırada çimenlerin üzerinde uyuyan güzeller güzeli bir kızla karşılaşır ve aşık olur.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
877
314
88
60
53
41
37
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın