Nefret Değil, Sevgi Kazanacak! Onur Haftası Nedeniyle Duygularını Dile Getiren Ünlülerin Birbirinden Güzel Paylaşımları

-
Abone ol

Ünlüler de karanlığa karşı gökkuşağını tercih ettiler! 😍

28 Haziran 1969’da polisin New York’taki Stonewall Inn’e yaptığı baskının ardından yapılan direniş eylemlerinin sembolü olarak dünyanın dört bir yanında kutlanan Onur Haftası için ünlüler birbirinden güzel paylaşımlar yaptılar.

İşte o paylaşımlar...

1. Özge Özpirinççi

2. Mabel Matiz

3. Barbaros Şansal

4. Belçim Bilgin

5. Ahmet Ümit

6. Melikşah Altuntaş

7. Devin Özgür Çınar

8. Ayta Sözeri

9. Nihal Yalçın

10. Salih Topçuoğlu

11. Ayşegül Aldinç

12. Redd

13. Kerem Fırtına

14. Aslı Kızmaz

15. İlkay Akkaya

16. Aylin Alıveren

17. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
flame90

eşcinselliğin aynı heteroseksüellik gibi değiştirilemeyecek bir yönelim olduğunu anlasak ve kabullensek kimse kimseyi yemeyecek. adam ne güzel sorunsuz toplum tarafından kabul edilen bir cinsel yönelim olan heteroseksüel ve karşı cinsini özgürce sevebiliyor, ancak toplumun genel algılarının dışına çıkan bir cinsel yönelime sahip insanın neler yaşadığını düşünmek aklınızdan geçmiyor.. çok mu bayılıyoruz sanki toplum tarafından dışlanmaya, ailemiz ve arkadaşlarımız öğrenir de bizi reddeder korkusuyla yaşamaya, eş cinsine ilgi duyduğunu fark etmenin o psikolojik baskısına? dışarıdan konuşmak, homofobik söylemler yapmak kolay insanları yargılamadan önce anlamaya çalışın ilk olarak

zirt-pirt

Her zaman olduğu gibi onediodan yine bir edepsizlik güzellemesi. Bu onedio editörleri hiç ölemeyceklerini mi sanıyorlar? Özgürlükmüş, sevgiymiş. kendinize saklayın yalanlarınızı. Edepsizsiniz o kadar.

beryy93

aq trolü resmen yorum yapmak için üye olmuşsun girme o zaman siteye yallah a habere

laut

Dünya tersine dönse diye bir video var izlemenizi tavsiye ederim. Bir şeyleri sevmeyebiliriz, bize uygun olmayabilir, peki neden bize hiç zararı olmamış birinden tanımadığımız hâlde nefret ederiz? Bunu aslında çoğumuz yapıyoruz daha önce hiç tatmadığımız bir yemekten nefret ettiğimizi ve asla yemeyeceğimizi söylüyoruz oysa o yemeği tatsak belki de sevebiliriz en azından nefret ediyorum demek yerine kibarca yemek istemiyorum ya da beni bunu yemeye zorlamayın diyebiliriz. Lgbt bireylerinden nefret etmek de bunun gibidir bazen onlar tanımadan onlara hakaret eder ve onlardan nefret ettiğimizi söyleriz. Yakın bir arkadaşınızı düşünün, aileniz gibi biri ve bir gün çıkıp size kendi cinsinden birinden hoşlandığını söylüyor onu öylece siler atar mısınız? Nefret mi edersiniz ondan?

laut

İnsanın hobileri vs. değişebilir peki ya dostumuz dediğimiz kişileri de sırf kendi cinslerinden hoşlanıyor diye değiştirebilir miyiz? En sevdiğimiz rengi değiştirmek kadar kolay bir şey midir bu? Bize yapılmasını istemediğimiz bir şeyi başkasına yapmamalıyız. Kendi cinsinden hoşlanmanın bir saçmalıktan ibaret olduğunu düşünmüyorum. Lgbt bireyi olmanın nerede olursa olsun zorlukları vardır ve insanlar bunun farkındalar. Farkında oldukları hâlde neden Lgbt bireyi olsunlar ki? Dövülebilecekleri biliyorlar, hakaret yiyecekleri biliyorlar, psikolojilerinin bozulabileceğini biliyorlar ve sırf özentilik vs. yüzünden kendi cinslerinden hoşlanıyormuş gibi yapacak ya da hoşlanacaklar? Çünkü bu bir seçim değil. Sevmeyebiliriz ama azıcık da olsa saygı duyabiliriz farklı dinlere, dillere ve ten renklerine saygı duyduğumuz gibi.

Gizli Kullanıcı

bunun onurla ne alakası var?tam tersi!bide adını onur koymuşlar...insan onurluyum derken bile artık 2 kere düşünecek aq..onur ismini de koyamazsın ogluna...

Gizli Kullanıcı

En'âm Suresi 116: "Eğer ülkedeki, yeryüzündeki insanların çoğunluğunun düşüncelerine, inançlarına ve uygulamalarına uyarsan, onlar, seni başına buyruk hale getirerek, Allah yolundan uzaklaşmana, dalâleti, bozuk düzeni, helâki tercihine imkân sağlarlar. Onlar kesinlikle, ilme, delile dayanmayan zanlarına uyarlar ve onlar kesinkes yalan-yanlış saçmalarlar."

pembesusamuru1

adın onur galiba çok alınmışsın :p

Gizli Kullanıcı

yanlışı söyleyip dogruyu savunmam için o yanlışın beni baglamasına gerek yok.bana dokunmayan yılan bin yaşasıncı degilim yani."ama sanane,biz böyle mutluyuz" dedikleri için görmezden gelinemez,böyle şeyler toplumu ilgilendiriyor,herkesin böyle düşünmesi ve davranması gerekiyor toplumun yozlaşmaması için!...özgürlük,başkasının yaşam alanını kısıtlamadıgı sürece özgürlüktür.bunlar çocuklara kötü örnek oluyorlar.kimse kimsenin evinde ne yaptıgıyla ilgilenmez,karışmaz.herkes gizli kapılar ardında ne isterse yapar,kimse de evine girip silah dayamaz ama bunu insanlara dogruymuş gibi dayatmak başka bişey!egri oturup dogru konuşalım lütfen!...siz öyle bile olsanız bu hareketin dogru olmadıgını içten içe biliyorsunuz,hasta oldugunuzu ve tedavi olmanız gerektigini biliyorsunuz,ayıp oldugunu biliyorsunuz.şimdi diyeceksiniz Allah bizi böyle yaratmasaydı..zaten öyle olsa dünya cennet olurdu ve imtihana gerek kalmazdı.

Gizli Kullanıcı

dünyada herşey var ve bu da sizin imtihanınız ama bunu yayarak degil saklayarak,tedavi olarak,sabrederek aşmanız gerekiyor.bu şekilde degil.ozaman Allah bizi çıplak yarattı,sokakta çıplak gezelim,nasıl olsa sı*mak da dogal,heryere sı*alım,hayvan gibi yaşayalım?...

can_can

Bir gün oğlunuz/kızınız ben farklıyım dese acaba onu kolayca silebilecek misiniz? İyi düşünün ona göre büyük konuşmayın. Şu yürüyüşlerde tahammül edemediğim tek şey çırılçıplak soyunan saçma sapan şeyler yapan densizler. Onun haricinde insanların hayatı bize niye dert oluyor? Biz heteroyuz diye başkaları da öyle olmak zorunda mı? Rahat bırakalım insanları.

Görüş Bildir