Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ne Kadar İyi Bir Yalancısın?

-

Bunun iyi bir şey mi yoksa kötü bir şey mi olduğunu sana bırakıyoruz:)

1. Cinsiyetini öğrenelim.

2. Kaç yaşındasın?

3. Sence yalan söylemenin gerekli olduğu zamanlar var mı?

4. Yalan söylemeden önce kafanda kurgu hazırlıyor musun?

Ne kurgusu ya gelişine söylerim ben.
Her ince ayrıntısına kadar kurgularım.
Çok önemli bir mevzu değilse, düşünmem pek.
Yalandan yalana değişir.

5. Sana yalan söylenilmesi konusunda ne düşünüyorsun?

Asla tahammül edemem, nefret ederim yalandan.
Ben söylerim ama kimse bana söyleyemez.
Bazı zamanlarda gerçekten gerekiyor ya.

6. Yalan bir renk olsa hangisi olurdu?

7. Bu işin püf noktası nedir sence?

Gözlerini asla kaçırmayacaksın.
Hatasız bir kurgu oluşturacaksın.
Ne püf noktası ya yemek mi bu?
Beden diline iyi çalışacaksın.

8. Yalan söylemekte usta dediğin dizi karakteri hangisi?

Çukur / Sultan
Yaprak Dökümü / Ferhunde
Aşk-ı Memnu / Firdevs
Kadın / Şirin

9. Yalanla ilgili söylenen sözlerden birini seç bakalım.

Yalan söyleyen, unutkan olmamalı.
Yalanın dostu, gerçeğin de düşmanı çoktur.
Yalan, iyi söylenmemiş bir doğrudur.
Gerçek, ayakkabılarını giymeden, yalan dünyayı üç kez dolaşır.

10. Son olarak günün çoğunu nerede geçiriyorsun?

Okul falan işte
Çalışınca haliyle işyeri :)
Evde boş boş takılıyorum.

Sen bu işin ustası olmuşsun!

Verdiğin cevaplara göre sen yalan söyleme konusunda uzmanlığı hak ediyorsun. Hayır yani, bir insan vücut diliyle de mi çaktırmaz yalan söylediğini... Valla helal olsun. Bu işte epey iyisin. Eminiz ki sana baya faydası dokunuyordur bu yeteneğinin. Fakat yalanlarına maruz kalan kişiler için epey üzüldük. Anlamaları imkansız gibi bir şey. Nasıl biriyle baş etmeye çalıştıklarının farkında değiller :) Eğitim hayatında, kariyer hayatında bu yeteneğinin baya bir faydasını görmüşsün. İnsan bi' gözlerini falan kaçırır ya, sen maşallah insanın gözünün içine baka baka gayet rahat yalan söyleyebiliyorsun. Açıkçası bunu nasıl başardığına dair hiçbir fikrimiz yok. Senden korkulur yani. Bir de yalan söyleme konusundaki başarını yalnızca sen biliyorsun tabii. Diğerleri yalanlarının farkında değil hala. Senin ağzından ne çıkarsa koşulsuz inanıyorlar. Senin anlayacağın yalan söyleme konusunda ustasın evet ama, bir de insanlar sana çok güveniyor. Bu güveni de nasıl kazandın hiç anlayamadık. Fakat bu hayatta sırtı asla yere gelmeyecek insanlardansın. Başarın takdir edilmeli...

Fena değilsin!

Verdiğin cevaplara göre sen bu konuda uzman olmaya çok yaklaşmışsın. Hala ufak tefek yakalanmaların oluyor çünkü. Fakat insanların sana olan güveni hiç sarsılmıyor. Yani çok göze batmıyor bu yakalanmaların. Galiba birazcık vücut dilin ele veriyor seni. Yani yalanı kurgulama aşamasında hiçbir sıkıntın yok. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar güzelce ve mantığa uygun şekilde planlıyorsun. Tabii iş bunu yüz yüze söyleme kısmına gelince oralarda biraz sorun çıkıyor. Bizim tahminimize göre sen şu an vücut dilini de bu konuda eğitme aşamasındasın :) Yani kendini daha iyi nasıl yalan söylerim diye çalıştırmaya başlamışsın. Tavsiyemizi sorarsan eğer, bu olaya pek alışmasan daha iyi olur. Ama alışma dedik diye, yeteneklerini de göz ardı edecek değildik. Yalanın en sıkıntılı aşaması mantık hatalarından uzak olması gereken kurgu aşamasıdır. Sen de bu konuda baya iyisin. Kurguladığın yalanlarda en ufak bir hata bile olmuyor. Yani tebrik ediyoruz seni. Alışma ama sen olur mu :)

Hiç işin olmaz yalan dolanla!

Verdiğin cevaplara göre sen bu yalan mevzusundan hiç haz etmiyorsun. Oldukça haklısın da. Sana göre yalanın küçüğü, büyüğü, beyazı, pembesi olmaz. Hayatın boyunca hep uzak durmuşsun. Hayatında da böyle insanları barındırmamaya çalışmışsın. Bu konudaki iradeli duruşunu gerçekten takdir ediyoruz. Artık tamamiyle dürüst diyebileceğimiz insan sayısı o kadar az ki... Sen de bu azınlıktasın işte. Hayatında olduğun insanlar gerçekten çok şanslı. Onlara karşı her zaman dürüst oluyorsun. Ayrıca ufak bir de yeteneğin var. Sana yalan söylenildiği zaman hemen anlıyorsun. Karşındaki insanı incelemeyi, vücut dilinden onu tanımaya çalışmayı seviyorsun. Bu da sana müthiş bir gözlem yeteneği vermiş tabii ki. Bu sayede kimsenin yalanına inanmak zorunda kalmıyorsun. Bu konudaki duruşuna da düşüncelerini de çok sevdik. Tebrikler :)

Bu işlere pek bulaşmasan daha iyi olur!

Verdiğin cevaplara göre sen bu konuda pek yetenekli değilsin. Yani yalan söylediğin zaman karşı taraf çok kolay anlıyor bunu. En basitinden anlatmak gerekirse, hemen yüzünde seni ele veren bir sırıtma oluşuyor :) Artık arkadaşların seni o kadar iyi tanımış ki, yüzünde bu ifadeyi görür görmez anlıyorlar mevzuyu. Üzgünüz ama bunlar gerçekler. Hem boşver, bu çok da iyi bir yetenek sayılmaz. Yani insanlara yalan söylemek sen de biliyorsun pek etik bir şey değil. Fakat bazı zamanlar gerçekten ihtiyacın oluyor. Mesela sürpriz hazırladığında ya da istemediğin biriyle buluşmaktan kaçma konularında. Sen bu zamanlarda genelde eline yüzüne bulaştırıyorsun yalan olayını. Tabii bu bir yandan da çok tatlı gözüküyor. Çünkü senin söylemeye çalıştığın masum yalanlar diye adlandırılan türden. E haliyle bunu da beceremeyince işler sarpa sarıyor. Umarız en azından sürpriz konusunda birazcık yalan söylemeyi başarabilirsin :)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
karabeyaz666

Sen bu işin ustası olmuşsun!

nurcii

yılandan korkmam, yalandan korktuğum kadar..

mahir-yaldiz

usta olmuşuzzzz😂😂

mrtrts

Yalanı yalan söylediğin kişiye öyle bi söyleyeceksin ki o anda orada gerçekten olayı yaşamış olan bi kişi varsa o bile olayın nasıl olduğu hakkında şüpheye düşecek 😂

heart-shaped-glasses

Hiç işin olmaz yalan dolanla! Hiç yalan söyleyemem zaten elime yüzüme bulaştırım.😂

Görüş Bildir