Ne Kadar Adaletlisin?

-

Gerçekleri öğrenmeye hazır mısın?

 Haydi testi çöz ve öğren!

Cinsiyetini söyle bakalım

1. İlk olarak, haksızlığa uğradığında ne yaparsın?

2. Peki bu insan tiplerinden hangisi senin sinirini bozar?

3. Daha önce biriyle kavga ettiğin oldu mu?

Hem de nasıl kavga ettim.
Hayır hiç etmedim. İnsanlarla konuşarak anlaşırım.
Tartışmışlığım oldu ama kavga etmedim.

4. Peki daha önce hiç sevmediğin bir insan ile sevgili oldun mu?

5. Peki daha önce bunlardan birini yaptığın oldu mu?

Küçükken annemin cebinden para çaldığım olmuştur
Yolda bulduğum parayı kimseye sormadan cebe indirmişimdir
Okey oynarken taş çalmışlığım olmuştur
Hepsini yapmış olabilirim :)

6. Peki daha önce yalan söyledin mi? ( ama dürüst ol:)

7. Peki borcun olup da vermediğin hiç oldu mu?

Evet çok oldu hem de :)
Hayır borçlarımı mutlaka öderim.
Hatırlamıyorum.

8. Ve son olarak, adalet ile söylenmiş sözlerden birini seç bakalım.

Adalet olmadan, düzen olmaz.
Bir tek kişiye yapılan haksızlık, bütün topluluğa yapılmış bir tehdittir.
Asil ve haysiyetli insan, hak ve adaleti her şeyin üstünde tutar.
Adaletsizliği işleyen, çekenden daha sefildir.
Adaleti seven bir insan için her yer emniyetlidir.

Sen gerçekten adaletli bir insansın!

Sen o kadar adaletli bir insansın ki nerede  bir haksızlık görsen savunursun. Sadece kendini değil kim olursa olsun onun için savaşırsın. Haksızlığa adaletsizliğe hiçbir şekilde gelemezsin. Senin doğanda var bu. Bazı insanlar biri adaletsizliğe uğradığı zaman susarlar. Ama sen öyle değilsin. Mutlaka savunur, hakkını söke söke alırsın. Bu konuda inanılmaz hassas bir insansın. Seni tanıyanlar bu huyunu çok iyi bilir. Nerde nasıl olursan ol hakkını çok pis savunursun. Böyle adaletsiz insanlardan da nefret edersin. Böyle insanlarla bir arada olmayı da çok tercih etmezsin. Böyle görüşlere sahip insanlar sana daima itici gelmiştir. Ve sevdiğin insanları da bu insanlar karşısında uyarırsın. Gerçekten mükemmel bir insansın.

Sen adaletsizlik karşısında en büyük savunucusun!

Sen o kadar ağzı laf yapan bir insansın ki kimse sana karşı yanlış yapamaz. Çünkü bilirler senin böyle bir yanlış karşısında nasıl birini dönüştüğünü. Hele ki haksızlık, adaletsizlik konularında çılgına dönebilirsin. Sadece kendin için değil başkası için de çıldırıyorsun. Bu çıldırma seni öyle bir insan yapıyor ki kimse karşı gelemiyor. Gerçekten senden korkulur! Acaba biraz sakin mi olsan? Ama yok sakin olmaya gelmez. Hele susmaya hiç gelmez. Çünkü daha çok üstüne gelirler. Hakkını yerler. Gerçi kime diyoruz ki? Kendini öyle bir savunuyorsun ki kimse böyle bir şeye cesaret bile edemiyor. Biri bir haksızlığa uğradığında direk senden yardım istiyor. Çünkü tuttuğunu koparır cinsten bir insansın.Gerçekten insanların en büyük savunucusu sen olmalısın!

Sen avukat olmalıymışsın!

Senden harika bir avukat olurdu! Çünkü sana adaletsizce davranan insanlar karşısında öyle cevabını öyle bir verdin ki herkes şok oldu. Çünkü böyle olayları bil muhteşem bir şekilde analğiz edip yorumlayabiliyorsun. Üstüne bu yorumladığın olayları o insanlara öyle bir gösteriyorsun ki diyecek hiçbir şeyleri olmuyor. Gerçekten senin yaptığın avukatlık! Çünkü fevri hareket eden bir insan değilsin. Her şeyi sakince düşünüp mantıklı bir şekilde hareket edersin. Bu hangi olay olursa olsun böyledir. Başka birinin haksızlığa uğramasına veya adaletsizce davranılmasına gelemiyorsun. Hemen harekete geçip pençelerini çıkarıyorsun. Senden korkulur valla. Eğer ileride bir meslek düşünüyorsan bu kesinlikle avukat olmalı! Bizden söylemesi.

A post shared by @onediocomtest on
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hande-sahin7

ne kadar adaletlisin diye bir siktiriboktan bir test yapıyorsun ve ilk sorusuna da kadın mısın erkek mi diye yapıştırıyorsun...ne oldu bi anlamı mı var erkek ya da kadın olunca adalet farkı mı oluyor anlamadım. ???

zuhrenaz-bitirim

Sen adaletsizlik karşısında en büyük savunucusun! Sen o kadar ağzı laf yapan bir insansın ki kimse sana karşı yanlış yapamaz. Çünkü bilirler senin böyle bir yanlış karşısında nasıl birini dönüştüğünü. Hele ki haksızlık, adaletsizlik konularında çılgına dönebilirsin. Sadece kendin için değil başkası için de çıldırıyorsun. Bu çıldırma seni öyle bir insan yapıyor ki kimse karşı gelemiyor. Gerçekten senden korkulur! Acaba biraz sakin mi olsan? Ama yok sakin olmaya gelmez. Hele susmaya hiç gelmez. Çünkü daha çok üstüne gelirler. Hakkını yerler. Gerçi kime diyoruz ki? Kendini öyle bir savunuyorsun ki kimse böyle bir şeye cesaret bile edemiyor. Biri bir haksızlığa uğradığında direk senden yardım istiyor. Çünkü tuttuğunu koparır cinsten bir insansın.Gerçekten insanların en büyük savunucusu sen olmalısın!

gulnur_22

Avukat olmalıymışım ! Hayallerimin mesleğini bana sunuyorlar !

banu2019

Avukat olmalıymışım

burak-ozer1

Adalet sadece onu ilan edenler için

Başlıklar

Terciholay
Görüş Bildir