Görüş Bildir
Haberler
Müslümanlara En Sıcak Bakan Ülkeler Araştırıldı: Hollanda Aile Üyesi Olarak Görüyor, İtalya Son Sırada

Müslümanlara En Sıcak Bakan Ülkeler Araştırıldı: Hollanda Aile Üyesi Olarak Görüyor, İtalya Son Sırada

Amerika Birleşik Devletleri merkezli düşünce kuruluşu Pew Research Center, 15 Avrupa ülkesinde yaşayan gayrimüslimlere Müslümanları 'komşu' ve 'aile üyesi' olarak kabul edip etmeyeceklerine yönelik sorular yöneltti. Araştırmanın sonuçlarına göre Müslümanları 'aile üyesi' olarak en çok kabul eden ülke Hollanda oldu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Euronews'den Gizem Sade'nin haberine göre, ABD merkezli düşünce kuruluşu Pew Research Center, 15 Avrupa ülkesinde Müslümanlara karşı açıklık ile ilgili bir araştırma yaptı. 

Araştırmaya göre Batı Avrupa'nın 15 ülkesindeki insanların büyük çoğunluğu (yüzde 83) Müslümanları komşuları olarak kabul edebileceklerini söyledi.

Hollanda yüzde 96 oranla Müslümanları komşu olarak görüyor

Araştırmaya göre Batı Avrupa'nın 15 ülkesindeki insanların büyük çoğunluğu (yüzde 83) Müslümanları komşuları olarak kabul edebileceklerini söyledi. Bu ülkeler arasında Müslümanları komşu olarak en çok kabul edenlerin yaşadığı ülke yüzde 96'lık bir oranla Hollanda olurken, İtalya yüzde 65 ile son sırada yer aldı.

Avrupalılar, Müslümanları "aile bireyi" olarak kabul etmede komşuluğa göre daha isteksiz

Avrupalılar, Müslümanları "aile bireyi" olarak kabul etmede komşuluğa göre daha isteksiz
İçeriğin Devamı Aşağıda

Öte yandan anket sonuçlarına göre Avrupalılar, Müslümanları 'aile bireyi' olarak kabul etmede komşuluğa göre daha isteksiz. Müslüman olmayan ve bu 15 Avrupa ülkesinde yaşayanlardan yüzde 66'sı Müslümanları aile bireyi olarak kabul edebileceklerini söyledi. Hollandalıların yüzde 88'i aileye kabul edebilecekleri cevabı vererek Müslümanlara bu konuda da en açık ülke oldu. Müslümanları aile bireyi olarak en az kabul eden ülke yüzde 43'lük evet cevabı ile yine İtalya oldu.

Aynı araştırma ABD'de de yapıldı

Aynı araştırma ABD'de de yapıldı

Aynı araştırma 15 Avrupa ülkesi dışında Amerika Birleşik Devletleri'nde de yürütüldü. ABD'lilerin yüzde 89'u Müslümanları komşu, yüzde 79'u ise aile üyesi olarak kabul edebileceklerini söyledi.

Araştırmacılardan Neha Sahgal, Danimarka basınına verdiği demeçte, 'İnsanların bireysel olarak Müslümanları kabul edip de İslam'a karşı niçin daha eleştirel olduğu sorusuna kesin bir cevap veremiyoruz. Ancak insanlarda dini inançları eleştirirken kolayca kabul edebilecekleri insanları ayrı tutma eğilimi olduğunu görüyoruz.' değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
160
37
26
19
19
18
10
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Adige Shapsug

Müslüman olduğum halde şeriat yanlısı radikal İslamcıları ne komşu ne de aile bireyi olarak kabul ederdim

Canberk Şenoğlu

full kara çarşaflıyı ben de aileden görmüyorum

Bozkurt

Ekmek yedikleri ülkeye karşı cihada girişmek ve aile plânması yapmadan yaşamak gibi huyları göz önüne alındığında tablo gayet ılımlı. Çıkıp da mağdur ayağına... Devamını Gör

Oğuzhan Tekden

Malum dinin kurallarına göre yayılımcı bir politika izlemek zorundasın. Bu da adamın dediğini haklı çıkarıyor. Dediğin gibi olmasa 4 halife döneminde Türkler... Devamını Gör