Mısır Polisi Tarafından Gözaltına Alınmışlardı: Anadolu Ajansı Çalışanlarının Tamamı Serbest Bırakıldı

 > -
Abone ol

Mısır yönetimi, Anadolu Ajansı (AA) Kahire ofisine düzenlenen polis baskını sırasında gözaltına alınan çalışanların tamamını serbest bıraktı.

AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı, 14 Ocak tarihinde Mısır'da gözaltına alınan Anadolu ajansı çalışanlarının tamamımın serbest bırakıldığını söyledi.

Kefaletle serbest bırakıldılar

Perşembe günü serbest kaldıktan sonra Türkiye'ye gelen AA Kahire Ofisi Mali ve İdari İşler Sorumlusu Hilmi Balcı'nın ardından geriye kalan Mısır vatandaşı 3 çalışanın da bugün 10 bin 500'er cüneyh (yaklaşık 3 bin 500 TL) kefaletle salıverildiğini belirtildi.

Kazancı ayrıca AA Kahire ofisinin hala polis kontrolünde tutulduğunu ifade etti.

Mısır polisi, 14 Ocak salı günü Anadolu Ajansı Kahire ofisine baskın düzenleyerek, 1'i Türk vatandaşı, 4 çalışanı gözaltına almış ve bilinmeyen bir yere götürmüştü👇

Anadolu Ajansı'nın Kahire Ofisine Polis Baskını: 4 Kişi Gözaltına Alındı - onedio.com
Anadolu Ajansı'nın Kahire Ofisine Polis Baskını: 4 Kişi Gözaltına Alındı - onedio.com

Ofise gelen polis ekipleri, güvenlik kameralarını kapatarak internet bağlantısını kesmişti.

15 Ocak sabah saatlerine kadar ofiste arama yapan güvenlik güçleri, çalışanların pasaport, cep telefonu ve bilgisayarlarına el koyarak, dışarıyla irtibat kurmalarını engellemişti.

Mısır Ulusal Güvenlik Savcılığı, AA çalışanlarına, "kamu barışı ve düzenini bozacak mahiyette yalan ve uydurma haberler yaymak" gibi suçlamalar yöneltmişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kendicapinda

Bizim geleceksin haber merkezini basacaksın sonra bizim vatandaslarimizi bilinmeyen bir yere götüreceksin e oldu baska.Bizimkiler de allah bilir gene bu olayı sert bir dille kinar.

jander_sunstar

Kınadılar bile :D

Görüş Bildir