Meclis'teki Tiyatronun Görüntüleri Paylaşıldı: Kadınlar Provada Var, Oyunda Yok!

 > -

TBMM'de Çanakkale Anması için düzenlenen tiyatro oyununda, kadın oyuncuların sahneye çıkmalarının engellendiği iddia edilmiş, Meclis'ten ise yalanlama gelmişti. Ancak bugün paylaşılan görüntüler söz konusu iddiaları destekler nitelikte. Görüntülerde kadın oyuncuların provalarda erkeklerle sahnede yan yana oldukları, fakat gösterim sırasında sahnenin yanında yer aldıkları görülüyor...

Devlet Tiyatrosu'nun kadın oyuncuları, TBMM'de düzenlenen Çanakkale Anması için üç gün boyunca prova yaptıklarını ancak oyunun başlamasına bir saat kala sahneye çıkmalarının engellendiğini iddia etmişti. Sanatçılar, engellemenin TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın bilgisi dahilinde yapıldığını öne sürmüş ve gelen talimatın ardından yeniden prova yapıp yeni bir sahne düzenlemesi yaptıklarını ifade etmişlerdi. TBMM'den yapılan açıklamada ise çıkan haberler yalanlanmıştı.

Meclis'te Skandal İddia: 'İsmail Kahraman Kadın Tiyatrocuları Sahneye Çıkarmadı' - onedio.com
Meclis'te Skandal İddia: 'İsmail Kahraman Kadın Tiyatrocuları Sahneye Çıkarmadı' - onedio.com

İddialar ve tartışmalar gündemdeki sıcaklığını korurken bugün yeni görüntüler ortaya çıktı.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, oyunun prova görüntülerini paylaştı. Görüntülerde kadın ve erkek oyuncuların sahnede yan yana oldukları görülüyor.

BirGün gazetesi de gösterimin görüntülerine ulaştı. Gösterim sırasında sahnede sadece erkek oyuncuların olduğu, kadın oyuncuların kenardan katıldığı görülüyor.

Aralarında sanatçıların da olduğu çok sayıda isimden kadın tiyatrocular için sosyal medyadan destek mesajları geliyor...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraÇanakkaleCumhuriyet Halk PartisiTiyatroTürkiye Büyük Millet Meclisikadınlar
Görüş Bildir