Görüş Bildir
Haberler
Meclis’te Çorbaya %100 Zam: Fiyatı 1 TL'den 2 TL'ye Çıkıyor!

etiket Meclis’te Çorbaya %100 Zam: Fiyatı 1 TL'den 2 TL'ye Çıkıyor!

FreiGeist
05.07.2019 - 10:00

Gıda fiyatlarındaki artış üzerine yemek bütçesi açık veren TBMM, lokanta fiyatlarını 'artırma' kararı aldı. 1 lira olan çorbanın fiyatının 2 liraya çıkması bekleniyor. 'Büyük zam' sosyal medyanın da gündeminde... 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göreTBMM lokantalarında milletvekilleri çalışanlar ve ziyaretçilere sunulan yemeklerde fiyat artışı dün Başkanlık Divan toplantısında değerlendirildi.

TBMM Genel Sekreterliği, geçmiş yıllarda TBMM lokantalarında gelir-giderin denk olduğunu ancak girdi fiyatlarındaki artış nedeniyle son yıllarda bu bütçe kaleminin zarar yazdığını açıkladı.

Yemeklerin türlerine göre, değişik oranlarda artış yapılması kararlaştırıldı.

Yemeklerin türlerine göre, değişik oranlarda artış yapılması kararlaştırıldı.

Meclis Genel Sekreterliği'nin yapacağı çalışmanın ardından, kar amacı olmaksızın, gelir-gider dengesini sağlayacak oranda artışlar yapılacağı belirtildi. 

1 lira olan çorbanın fiyatının 2 liraya çıkabileceği ancak 6 lira ile 12 lira arasında değişen etli yemeklerde artış oranının daha düşük olabileceği belirtildi. 

TBMM yerleşkesinde milletvekillerinin yararlandığı üyeler lokantası ile personel ve ziyaretçilerin kullandığı lokantalarda farklı menüler bulunuyor.

Meclis lokantalarında çorbanın 2 TL'ye yükselmesi sosyal medyanın da gündeminde...

İçeriğin Devamı Aşağıda
İçeriğin Devamı Aşağıda
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
292
189
81
15
13
6
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
ayaz

kıyamam aç kaldı millet vekilleri şimdi çorbaya yüzde yüz zam geldi diyip maaşlarına yüzde yüz zam yaparlar

sondingilbukucu

Hiç bir vekilin benim haklarımı savunmak ve beni temsil etmek için orada bulunduğunu düşünmüyorum. Bu zammın hiç bir manası da yok. Bu hizmetler bu kalitede ... Devamını Gör

vemrv

Tek çorbayla çoluk çocuk öğün geçiştiren insanlar varken şu yapılan dalga geçmekten başka bir şey değildir.Bunların ayırt etmeksizin hepsi şerefsiz ve haram ... Devamını Gör