Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

MEB'den, 9 Yaşındaki Vail El Suud Hakkında Açıklama: 'Azarlandığı ve Suriyeli Olduğu İçin Dışlandığı' İddiaları Asılsız

 > 
111PAYLAŞIM

Milli Eğitim Bakanlığı, Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde, bir mezarlığın kapısında asılı halde bulunan 9 yaşındaki Suriye uyruklu Vail El Suud hakkında açıklama yaptı. Yazılı açıklamada çocuğun "Suriyeli olduğu için öğretmeni tarafından azarlandığı ve arkadaşlarınca dışlandığı" iddialarının asılsız olduğu belirtildi.

"Son derece başarılı bir öğrenciydi, 4. sınıfta ayın öğrencisi seçildi, öğretmenleri ve arkadaşları tarafından seviliyordu"

Açıklamada şöyle denildi:

"Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde önceki gün intihar eden Suriye uyruklu bir öğrencimizle ilgili bazı internet sitelerinde ve sosyal medyada yer alan, öğrencimizin intiharında 'Suriyeli olduğu için öğretmeni tarafından azarlandığı ve arkadaşlarınca dışlandığı' iddiaları asılsız olup, gerçeği yansıtmamaktadır. 

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ilk tespitlerine göre; Kartepe Türk Fransız Kardeşliği Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi olan Vail El Suud,  2018 yılı Mart ayında 3. Sınıfına kayıt yaptırarak eğitimine devam ettiği, son derece başarılı bir öğrenci olduğu,  Türk Fransız Kardeşlik İlkokulu'nda 2018/2019 Eğitim Öğretim yılında 4. sınıfta iken ayın öğrencisi seçildiği, okulda öğretmeni ve arkadaşları ile ilgili herhangi bir problemi olmadığı, babasının ilgili bir veli olduğu, okulla sürekli iletişim halinde olduğu anlaşılmıştır.

Ayrıca Rehberlik İl Ekibinin ilk gözlemlerinde, öğretmenleri ve arkadaşları tarafından sevilen bir öğrenci olduğu tespit edilmiştir. 

Eğitim camiamızı derinden üzen bu acı olayın bütün yönleriyle araştırılması için müfettiş görevlendirilmiş olup adli ve idari soruşturmalar devam etmektedir."

9 yaşındaki Vail El Suud 'un cansız bedeni mezarlık kapısına asılı halde bulunmuştu.

9 Yaşında Çocuk Mezarlık Kapısında Asılı Bulundu! - onedio.com
9 Yaşında Çocuk Mezarlık Kapısında Asılı Bulundu! - onedio.com

Bazı kaynaklarda ve sosyal medyada çocuğun, okuldaki diğer öğrenciler tarafından dışlandığı, acı olayın yaşandığı gün ise bir öğretmen tarafından azarlandığı ileri sürülmüştü.

İntihar ettiği düşünülen küçük çocuk cenazesi hayatını kaybettiği mezarlıkta toprağa verilmişti.

Çocuğun mezarlığa doğru yürüdüğü anlar bir güvenlik kamerasına yansımıştı... 🎥

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir