Görüş Bildir
Haberler
Mahkeme Kararıyla Kanuni'nin Torunu Olduğunu Kanıtladı: 'Devlet Büyüklerimizin Bize Sahip Çıkmalarını İstiyoruz'

etiket Mahkeme Kararıyla Kanuni'nin Torunu Olduğunu Kanıtladı: 'Devlet Büyüklerimizin Bize Sahip Çıkmalarını İstiyoruz'

Sivas’ta yaşayan Kadir Karademir, Kanuni Sultan Süleyman’ın soyundan geldiklerini mahkeme kararı ile kanıtladıklarını söyledi. Karademir ayrıca 'Ben bana şunu verin bana bunu verin, ben böyle olayım demiyorum. Özellikle devlet büyüklerimizin bize gel evladım deyip bize sahip çıkmalarını istiyoruz' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İHA'nın aktardığı habere göre, Sivaslı Kadir Karademir'in annesi Nükhet Tozan ve teyzeleri Kanunu Sultan Süleyman'ın soyundan geldikleri iddiasıyla 90'lı yıllarda Edremit 1. Asliye Hukuk Mahkemesine “vakıf evlatlığı” davası açtı.

Mahkeme 2010 yılında sonuçlandı

2010 yılında sonuçlanan mahkemede davacıların Kanuni Sultan Süleyman'ın eşlerinden Hürrem Sultan'ın kızı Mihrimah Sultan'ın soyundan gelen “Müritzade Mustafa Ağa ve eşi Şerifa hanımın vakıflarına galle fazlasına müstahak vakıf evlatları olduklarına” karar verildi. Bu karar ile padişah torunu olduklarının kanıtlandığını söyleyen Kadir Karademir, fırsat buldukça Sivas'ta Yukarı Tekke Mezarlığın'da bulunan Kanunu Sultan Süleyman'ın oğlu Şehzade Beyazıt ve oğullarının kabirlerini ziyaret edip dua ediyor.

'Dedem padişah torunu olduğundan bahsedermiş'

'Dedem padişah torunu olduğundan bahsedermiş'
İçeriğin Devamı Aşağıda

Kadir Karademir, padişah torunu olduğunu sonradan öğrendiğini belirterek, “Bende böyle bir durum olduğunu bilmiyordum. Rahmetlik annemin babası Hasan Tozan dedem padişah torunu olduğundan bahsedermiş. Bu süreçte ilerledi hepsi rahmetli oldu fakat teyzelerim sonradan mahkemeleri başlattılar biz torunları mıyız diye. Mahkemeler özellikle Balıkesir boyvodasından direkt olarak başladı. Mahkeme ile 2010 yılında bizim Kanuni Sultan Süleyman Han'ın soyundan geldiğimiz kanıtlandı. Bizim soy ağacımız mevcuttur. Bunların hepsi gerçek ve damgalı mühürlü belgelerdir. Kanuni Sultan Süleyman'ın eşi Hürrem Sultan, Hürrem Sultan'ın kızı Mihrimah Sultan, Mihrimah Sultan'ın oğlu 3. Mustafa'nın kızı Hatice hanım bizim en büyük dedemiz ile evlenmiş. Dedemizin ismi Alimi Zadeoğlu. Biz bu soydan geliyoruz. Bizim padişah soyundan geldiğimiz kesin. Elimde bulunan belgede damgalı ve mühürlüdür. Elimde birde vakıflar dosyası var, içinde belgeler var kanıt niteliğinde. Ben olmamış bir şeyi olmuş gibi gösterme niyetinde değilim. Her türlü belgemiz elimizde mevcuttur. Biz Kanuni Sultan Süleyman'ın soyundan gelmeyiz” dedi.

'Ben bana şunu verin bana bunu verin, ben böyle olayım demiyorum'

'Ben bana şunu verin bana bunu verin, ben böyle olayım demiyorum'

Karademir, vakıf malları üzerinden herhangi bir talepleri bulunmadığını belirterek, “Mahkeme süreci uzun sürdü. Ama ilk 2010 yılında biz müritzade evlatları olduğumuzu kanıtladık. Fakat müritzade olunca Osmanlı'da bir padişaha dayanınca hemen hemen bütün padişahlara dayanıyoruz. Biz bunların kesinlikle soyundan gelmeyiz. Ben bana şunu verin bana bunu verin, ben böyle olayım demiyorum. Özellikle devlet büyüklerimizin bize gel evladım deyip bize sahip çıkmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1273
641
261
90
42
42
22
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
haralagurele

İşinize gelince soy nasıl kadından geliyor ama

duygu olur

Neden? Fırsat buldukça şehzade kabri ziyaret edip dua etme pozu vermekten başka ne yapıyorsun? Bu ülkeye senin ne gibi bir katkın oldu? Ayrıca neden sahiplen... Devamını Gör

Hipergrafi

Kedini sokak kedisi gibi hissediyorduysa belki?

Mearth

Ben de Hz.Adem'in soyundan geliyorum. Koskoca peygamber.