Laf Arasında Duyacak Olsanız 'Kesin Yalandır Bu!' Diyeceğiniz Birbirinden İlginç ve Gerçek 15 Olay

553PAYLAŞIM

Ufkunuzu iki değil, en az 15 kat açmak için geldik...

1. ALS hastalığına farkındalık ve yardım için 2014 yılında ortaya çıkarılan ve çoğu kişinin "vakit kaybı" olarak değerlendirdiği Ice Bucket Challenge'dan toplanan bağışlar neticesinde, hastalığın tedavisine imkan sağlayabilecek bir gen keşfedilmiş.

2. Bir Japon adası olan Yakushima'daki maymunlar, adadaki geyikleri binek olarak kullanıyor ve karşılığında yemeklerini onlarla paylaşıyormuş.

3. İngiltere'nin Cheddar kasabası yakınlarındaki bir mağaradan 9000 yaşında bir iskelet çıkarılmış. DNA'sı incelendiğinde soyu 1 kilometre ötedeki bir okulda çalışan öğretmene kadar dayandığı fark edilmiş. Yani kısaca bu aile 300 kuşaktır aynı yerde yaşıyormuş!

4. İyi, Kötü ve Çirkin'de Tuco'nun mağarada bulduğu iskelet, gerçek bir insan iskeletiymiş ve İspanyol bir aktrise aitmiş. Aktris vasiyetinde öldükten sonra dahi oyunculuk yapmak istediğini açıklamış.

5. Family Guy, bölümlerinden birinde 9 yıllık bir YouTube videosunu izinsiz kullanmış. Bunun ardından YouTube, dizinin telif haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle videoyu siteden kaldırmış.

6. İkinci Dünya Savaşının bitimine aylar kala Japonlar, ABD San Diego'ya bir kimyasal silah saldırısı yapmayı planlamış. Bir veba virüsünün sivil halkı sarması ve ABD'yi zayıflatması hedefleniyormuş. Neyse ki planın harekete geçmesinden birkaç hafta evvel Japonlar teslim olmuş ve savaş sona ermiş.

i.pinimg.com

7. Geocache olarak bilinen, insanların başkaları bulsun diye dünyanın dört bir yanına bıraktığı gizli kutulardan biri de Uluslararası Uzay İstasyonu'na konmuş.

8. Birine inandığının aksi yönünde ikna edebilecek kanıtlar ve gerçekler sundukça, o kişinin inandığı şeye daha da sıkı sarılmasını açıklayan bir psikolojik fenomen varmış. Adı da Backfire (geri tepme) etkisiymiş.

9. Breaking Bad'de Walter White karakterine hayat veren aktör Bryan Cranston, oynadığı bir dizideki bir kaykay sahnesini gerçekçi kılabilmek için yüzlerce saat kaykay çalışmış.

10. Afrika'ya yardım amacıyla Michael Jackson'ın 'We are the World' eserini seslendirmek için stüdyoda bir araya gelen sanatçılara, Stevie Wonder ve Ray Charles bir uyarıda bulunmuş:

"Eğer kayıtları tek seferde bitiremezsek sizleri eve ikimiz bırakacağız."

11. CT taramasından geçirilen bir Buda heykelinin içinden, mumyalanmış bir keşiş cesedi çıkmış.

12. 75 yaşındaki Gürcü bir kadın, 2011 yılında kürekle çukur kazarken kopardığı kabloyla tüm Ermenistan'ın internetini birkaç saatliğine kesmiş.

13. Uzaya gönderilen ilk hayvan meyve sineğiymiş. Bir miktar tahıl tohumuyla birlikte Amerikan V2 roketine konulan meyve sinekleri, Temmuz 1946'da uzaya fırlatılmış ve bu yolculuktan sağ çıkmışlar.

14. Çıplak gözle dört tane galaksi görebiliyormuşuz. Hatta oturduğumuz yerde bu sayı ikiye düşüyormuş ve bunlardan biri de içinde bulunduğumuz Samanyolu galaksisiymiş.

15. Japonya'da birinin ateşlediği bir silahıyla ölme ihtimaliniz, Amerika Birleşik Devletleri'nde başınıza yıldırım düşerek ölme ihtimalinizle aynıymış.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ikotheman

#6 gerçekleştirilememesi geniş bir kitleyi üzmüş belli. amariganların da caponlarında aq bu arada ama savaş suçlusu olmayan gelişmiş ülke söyleyebilecek çıkar mı merak ettim?

badcatsero

#6 sonra terörist olanlar Müslümanlar değil mi...

_oishii_

neden her okuduğunuzdan müslümanlara bağlantı kurup savunma ihtiyacı duyuyorsunuz..

murat-sekman

peygamberin kervanları yağmaladığını göz yaşların akak aka anlatırken ne olmuş oluyor

badcatsero

afrikaya baktığımda sömürülen, açlıktan ölen çocukların olduğunu gördüğümde ve oralardaki askerlerin avrupa ve amerikalı olduğunu görünce müslümanlarla bağlantı kuruyorum ister istemez. yada sırf sakallı ve cübbeli diye amerika ve avrupa uçuşlarına alınmayan müslümanları terörist diye damgaladıkları için bağlantı kuruyorum. ve hatta 11 eylülde müslüman teröristler ikiz kulelere saldırdı diyip Irak'ı yağmalayan sonra onlar değilmiş diyenleri görünce bağlantı kuruyorum ister istemez. daha sayfalarca sayabilirim de siz neden rahatsız oldunuz onu anlayamadım??

badcatsero

@Murat Sekmen, peygamberin yağmaladığı bir tane kervan vakasını gösterir misin bana???

_oishii_

rahatsız olmadım.. ama bence tek sebebi sizin de terör deyince aklınıza ilk gelenin islam olmasından dolayı savunma ihtiyacı duyuyorsunuz

badcatsero

çünkü bu memleketin muhalefet lideri bile islamik terör ifadesini kullanıyor.. avrupa ve amerika'da terör denilince akla hemen müslümanları getirip onlarla bağdaştırıyorlar.. amerikanın kızılderililere yaptığı soykırımı, afganistanda, ırakta ve daha birçok yerde yaptığı askeri müdahaleleri terör olarak görmeyip, hatta üstüne atom bombası kullanıp ve veba bombası atmayı planladığı bir ülkeyi itiraf edip hala suçsuz gibi itibar görmesini ve dünyanın terörist polisi rolüne soyunmasını ve bu rolle yağmalayabileceği bütün müslüman ülkere girip hala islami terör denmesini ben sindiremiyorum

tolciya

#8 Aktrollerin yaşadığı etki

fetekozlu-sen

Aktrollerin senin gibilere yaşattığı etki!

tolciya

hoop mevsimi de değil ama :)

fatma-cansu

bsfhdfdghj

fatma-cansu

incee çok ince sdfasgfdfg

maca_as

#6 Sanki Japonya "tüh bak bu yaptığımız kötü, hadi savaşı bırakalım" demiş gibi yazmışsınız. 2 tane atom bombası söylemeyi unutmuşsunuz? Japonya tabii ki de masum değil, Çin halkına yaptıkları unutulmadı. Fakat atom bombası ile boy ölçüşebilir mi sizce?

polatt

"ölüsü oynar"

Görüş Bildir