Görüş Bildir
Haberler
KYK Burs Başvuru Sonuçları Açıklandı mı? KYK Burs ve Kredi Başvurularında Son Durum…

KYK Burs Başvuru Sonuçları Açıklandı mı? KYK Burs ve Kredi Başvurularında Son Durum…

Üniversite öğrencilerinin KYK burs ve kredi başvuruları ile ilgili heyecanlı bekleyişi sürüyor. Geçtiğimiz günlerde tamamlanan KYK burs ve kredi başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarih bekleniyor. E devlet üzerinden KYK başvurularını tamamlayan öğrenciler, sonuçların açıklanmasıyla birlikte kontrollerini yeniden e devlet üzerinden yapacak. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, geçtiğimiz günlerde KYK bursu ile ilgili açıklamada bulundu. İşte KYK burs ve kredi sonuçları ile ilgili tüm detaylar…

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi Yurtlar Kurumu her yıl üniversite öğrencilerinin başvurularına açarak, ihtiyaç sahibi öğrencileri belirleyerek verdiği burs ve öğrenim kredisi başvurularını kabul ediyor. Başvuruların sonlanmasının ardından, gözler sonuçların ne zaman açıklanacağı haberinde.

KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

KYK burs sonuçları henüz açıklanmadı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu Instagram hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, ‘En adil şekilde yürütmek için çalışıyoruz. Sonuçları size ulaştırmak için en kısa sürece bu süreci tamamlayacağız.’ dedi.

Ancak bir önceki değerlendirme sürecine baktığımızda, başvuruların tamamlanmasının ardından sonuçların 1 ay içerisinde erişime açılması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl KYK burs başvuruları 8 Ekim'de sona ermiş ve 7 Aralık'ta açıklanmıştı.

Bu yıla dair bakanın açıklamaları sonrasında, burs başvuru sonuçlarının aralık ayında açıklanması bekleniyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
14
10
2
2
2
2
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın