Kütahya'da Billboardlardaki Sütyen Reklamını BİMER'e Şikâyet Ettiler: 'Ahlaki Değerler Yerle Bir Oldu'

 > -

Bir iç giyim firmasının “Mucize Sütyen” başlığıyla verdiği açık hava reklamı, bazı Kütahyalı vatandaşlar tarafından BİMER’e şikâyet edildi. Şikâyetin gerekçesi olarak da "ahlaki değerlerin yerle bir edildiği" gösterildi. 

Yeni Kütahya'nın haberine göre, Kütahya kent merkezine özellikle otobüs duraklarına yerleştirilen sütyen reklamı tartışmaları da beraberinde getirdi. Bazı vatandaşlar BİMER’e durumu şikâyet ederek, ahlaki değerlerin yerle bir olduğunu savundu.

Benzer bir olay daha önce Kayseri'de de yaşanmıştı

Kayseri'de Bir Grup 'Gözlerimiz Esir' Diyerek Sütyen Reklamını Kapattı... Marka, Kadını Sildi - onedio.com
Kayseri'de Bir Grup 'Gözlerimiz Esir' Diyerek Sütyen Reklamını Kapattı... Marka, Kadını Sildi - onedio.com

Aynı firma daha önce Kayseri’de de buna benzer bir durumla karşılaşmıştı. Orada da bir grup vatandaş “Gözünü kiraya verme, gözlerimiz esir” gibi sözlerin yazılı olduğu afişlerle reklamı kapatmıştı. Reklam, görselinden manken çıkarılıp sadece sütyen koyularak otobüs duraklarına koyuldu.

'Reklamlar ahlak dışı değil, yapılan protestolar saçma'

Kütahya’da hiç manken olmadan sadece sütyen görseli ile yapılan reklam da vatandaşların yoğun şikâyetine sebep oldu. Firma yetkilileri ise durumu hayret verici olarak gördüklerini ifade ederek “Türkiye çaplı çalışıyoruz ve her ilimizde reklam veriyoruz. Sadece buraya özel bir durum olmadığı için reklamları vermeye devam edeceğiz. Ahlak dışı olduğunu düşünmüyoruz. Bu yapılan protestoları da saçma buluyoruz” dedi.

Sosyal medyadan da yaşanan bu olay sonrası tepkiler geldi...

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir