Görüş Bildir

Kuleli Askeri Lisesi'nin 'Araplara Satıldığı' İddia Edildi, Bakanlık Yalanladı

Haberler
> Kuleli Askeri Lisesi'nin 'Araplara Satıldığı' İddia Edildi, Bakanlık Yalanladı

Kuleli Askeri Lisesi binasının yabancılara satıldığı iddialarının ardından Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy açıklama yaptı. Ersoy iddiaları yalanladı, Bakanlığa devredilen binada müze çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

1845 yılında inşa edilen Kulesi Askeri Lisesi, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından diğer askeri liselerle birlikte kapatıldı. Çengelköy'de, Boğaz'ın kenarında bulunan bu tarihi binaya ilişkin iddialar o günden bu yana eksik olmadı. Son günlerde Kulesi Askeri Lisesi'nin binasının yabancılara satıldığı iddiaları gündeme geldi. 

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen de sosyal medya hesabından 'Her şey haraç mezat! Kuleli Askeri Lisesi'nin binası Araplara satılmış. Milli manevi; paraya tahvil edilemeyen hiç bir şeyin kıymeti yok nazarlarında. Müze yapılacağına dair açıklamalar vardı. Bu konuda bir açıklama beklemek hakkımız' dedi.

Gürsel Tekin soru önergesi verdi

Gürsel Tekin soru önergesi verdi

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi ve konuyu Meclis gündemine taşıdı.

Gürsel Tekin verdiği önergede şu soruları yöneltti 👇

Gürsel Tekin verdiği önergede şu soruları yöneltti 👇

Önergesini Twitter'dan paylaşan Tekin, "Cevap bekliyoruz" dedi

Önergesini Twitter'dan paylaşan Tekin, "Cevap bekliyoruz" dedi

Açıklama Kültür Bakanı Ersoy'dan geldi

Açıklama Kültür Bakanı Ersoy'dan geldi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, sosyal medya hesabından iddialara ilişkin açıklama yaptı. Bakan Ersoy, 'İstanbul Çengelköy’de bulunan Kuleli Askeri Lisesi’nin satıldığına ilişkin, sosyal medya ve basına yansıyan haberler tamamen asılsızdır. Bakanlığımıza tahsisli olan bölümünde müze yapım çalışmaları devam etmektedir' dedi.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Haluk Dursun da müze çalışmalarının sürdüğünü vurguladı: 

'Kuleli Askerî Lisesi tarihî binası ( Süvari Kışlası) Bakanlığımıza müze olarak değerlendirilmek üzere tahsis edilmiştir. Bu konuda çalışmalar sürmektedir. Türk Askerî tarihi ve eğitimi açısından büyük öneme sahip bu alan için başka bir kullanım kararı yoktur.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
146
42
12
6
3
2
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Umut Çağul

klasik akp taktiği, yoklama çek baktın tepki fazla, daha sonra bir taklaya getirip sat

Yalanladılarsa kesin satılmıştır çıkar kokusu.

bu sunako

Araplarda iyi alttan alta ülkeye mikrop gibi yayilmaya başladilar sorsan ülkede arap seven de yok