Koronavirüsün Ciddiyetini Hiçe Sayarak Kendisi Dahil Herkesin Hayatını Tehlikeye Atan Bencil İnsanlar

2.8bPAYLAŞIM

Sosyal uzaklaşma kavramını hala kavrayamamış, salgının ciddiyetini kabul etmek istemeyenler...

Koronavirüs tüm dünyayı etkisi altına almış durumda. Vaka sayıları, ölüm oranları günden güne hatta saatten saate bile artış gösterebiliyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son yaptığı açıklamada ülkemizdeki vaka sayısının 18 olduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanı Koca'dan Koronavirüs Açıklaması: 'Şu Ana Kadar Toplam Vak'a Sayımız 18' - onedio.com
Sağlık Bakanı Koca'dan Koronavirüs Açıklaması: 'Şu Ana Kadar Toplam Vak'a Sayımız 18' - onedio.com

Birçok ülkede Koronavirüse karşı önlemler alınmaya başlandı, karantinalar, kontroller sürüyor. Büyük çaptaki birçok kültürel etkinlik iptal edildi. Çoğu şehirde eğlence mekanları, sinemalar ve tiyatrolar birer birer kapatılıyor.

Çünkü durum bu kadar ciddiyken sadece kendi sağlığımızı değil iç içe yaşadığımız insanları da düşünmeli, hayatları tehlikeye atmamak için gerekli özeni göstermeliyiz.

👇

Koronavirüsün Ciddiyetini Anlayamayıp Sosyal Mesafeyi Hiçe Sayarak Kalabalık Mekanlara Gitmeye Devam Edenlere Lafımız Var! - onedio.com
Koronavirüsün Ciddiyetini Anlayamayıp Sosyal Mesafeyi Hiçe Sayarak Kalabalık Mekanlara Gitmeye Devam Edenlere Lafımız Var! - onedio.com

1. Ancak bu kadarını bile yapamıyoruz. Sadece bizim ülkemizde değil birçok ülkede sosyal uzaklaşma konseptini anlamamakta ısrar edenler var.

twitter.com

2. Mekan önlerindeki upuzun kuyruklarda hiç eksilme yok.

twitter.com

3. Bana bir şey olmaz diye düşünerek kendi sağlığını hiçe sayanlar,

twitter.com

4. Ne olabilir ki çok büyütüyorsunuz diyenler...

5. Kendi hayatını hiçe saydığı gibi kalabalık mekanlara akın akın gitmeye devam edip,

6. Eğlence mekanlarından çıkmayarak bizim de hayatımızı tehlikeye atanlar...

7. İçişleri Bakanlığı'nın verdiği kararla eğlence mekanlarının faaliyetleri geçici olarak durdurulsa da, çoğu AVM ya da cafelerin hala dolup taştığını görebiliyoruz.

8. Sadece kendimizden değil çevremizden de sorumluyuz. Başkalarının hayatını da tehlikeye atmamak için 'Evde Kal' diyoruz.

9. Geleceğimiz için zorunda olmadıkça dışarı çıkmamaya ve evde kalmaya özen göstermemiz gerekiyor.

10. 👇

twitter.com

11. 👇

twitter.com

12. 👇

twitter.com

Üstüne basarak mecbur kalmadıkça diyoruz çünkü gerektiği durumlarda dışarı çıkacağız elbette gıda ve kişisel bakım için marketlere de gideceğiz ancak olabildiğince önlem almamız gerekiyor.

İşin özü bu aslında.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
okisi

ya kendileri ölsün allah belalarını versin önemli değil aslında çok iyi işte bencillikte yok olur belki düşüncesiz kesim azalır güzel bişey bu da onların düşünceli insanlara bulaştırabilme ihtimali olması kötü malesef anlık kapansa herşey dışarda kalan kalsa evde kalan kalsa dışardakilere komple arındırma yapsalar evdekilerde de en ufak hastalık olanı alsalar falan bi şekilde kalkar bu hastalık ama bakalım göreceğiz

tulineroglu.eroglu

İçimizdeki Beyinsizler yüzünden bizi helak etme Allahım

jamais-vu2

Oksijen israfları

psyhedelichead

Bir de bunları görmemek içinde çıkmıyorum ben.. iki gündür teşvikiye/beşiktaş çarşı caddeler boş ama nişantaşı citys kendini ölümsüz sananlarla dolu!

fruttare

ay valla beni gördüysen ben nişantaşında çalışıyorum ondan ordaydım

psyhedelichead

Haa çalışıyorsan sıkıntı.. bir an önce risk grubunda olan tüm iş kolları çalışmayı durdurmalı! Özellikle avm'ler.. benim lafım hala olayın ciddiyetinin farkında olmayanlara, bilinçsizce davrananlara

albusseverus

İtalyada da insanlar ilk başta bu virüsü önemsemeyip avmlerde sokaklarda parklarda dolaşmaya devam ettiler.Sonuç ise bir facia oldu.Binlerce insan öldü ve hala ölmeye devam ediyor.Doktorlar tedavi etmek için insanlar arasında hangisi daha iyi diye ayrım yapmaya mecbur kaldılar..Sonumuzun bu olmasını istemiyorsak lütfen hem kendiniz hem herkes için gerekmedikçe dışarı çıkmayın.Bu her insanın vicdani bir sorumluluğudur!

Görüş Bildir