Koronavirüs Yüzünden Vefat Eden Eczacı İsmail Durmuş'a Sancaktepe Belediyesi'nden Öldüğü Gün Gelen İnanılmaz Cevap

1.9bPAYLAŞIM

Sancaktepe Belediyesi bakalım bu konuyla ilgili nasıl bir açıklama yapacak? Biz de merakla bekliyoruz.

Koronavirüs tehlikesi gün geçtikçe ciddi boyutlara ulaşıyor. 38 yaşındaki genç eczacı İsmail Durmuş'un virüs sebebiyle vefat etmesi, herkesi bir kez daha üzdü.

İsmail Durmuş'un bilinen bir kronik rahatsızlığı olmadığı bildirilmiş ancak eczacı olduğu için tüm sağlık çalışanları gibi o da büyük risk altındaydı. Hastanede tedavisi sırasında iyileşmiş bir hastadan plazma tedavisi uygulanmak istenmiş ancak herhangi bir donör maalesef çıkmamış.

İşin daha da acı tarafı, İsmail Durmuş 18 Mart tarihinde eczanesinin sınırları içerisinde bulunduğu Sancaktepe Belediyesi'nden dezenfekte talep etmiş.

Sancaktepe Belediyesi ise İsmail Durmuşa'a 25 gün sonra, yani öldüğü gün dönerek iletişim bilgilerini istedi.

Sancaktepe Belediyesi'nin bu skandal tweetinin ardından sosyal medya kullanıcılarından tepkiler gecikmedi.

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com

İsmail Durmuş'un ardından bebeğini sevdiği böyle videolar kaldı...

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, çıkan haberlerden sonra Twitter hesabından şöyle bir açıklama yaptı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
arslanoglu

anlamadığım bir nokta da gönüllü donor de ne oluyor? zorunlu olması gerek bir kişi bu virüsü yendiyse her hafta dğzsnli kan vermesi gerek diper insanlarımız için. ama bu donor nedense ünlüsüne zenginine bulunabilmesi kolayken halk zorda. bu yüzden iyileşenin evinden özel kan alınsın hastaneye gitmekten çekinilşyorsa

gamzeyavuzer

Bencede zorunlu olması gerekiyor. Fakat şöyle bir durumda var. Donör olabilmek için hastalığı yenmiş olmanız ve tedaviniz bittikten sonra 14 gün geçirmiş olmanız gerekiyor. Tedavi süreci ve sonrasındaki geçirmeniz gereken süreyi dikkate alırsak, zorunlu dahi olsa bağışçı bulmak imkansız şuan için. Çünkü ortalama 1 aylık bir süreç var donör olabilmek için ve henüz 1 ayı doldurmadık.

mert-tekin7

zengine kolay değil. ücretli. ;) parasını basınca adam kanı bırak başka nelerini verir...

basar-demirsoy

Hiç bir sağlık hizmeti ne yazık ki zorunlu yapılamaz arkadaşlar, çünkü her tıbbi müdahale hayat riski içerir. Tıbbın ikinci kuralı bu. Çok düşük bir olasılık da olsa yanlışlıkla kullanılmış kateter takılır, ölürsünüz mesela. Her yıl sadece ABD'de tedaviyi reddettiği için 70 bin insan ölüyor mesela, ancak buna dokunur ve zorunlu hale getirirseniz, organ donörlüğünün de önü açılır. Yarın öbür gün sırf birine uyum sağlıyor diye sizin böbreğinizi zorla alabilirler. Distopik diyebilirsiniz ama rıza böyle konularda çok önemli.

coldhearted

Yapmış olduğunuz içi boş açıklamalar öleni geri getirmiyor. Basiretsizliğinizi düzeltmeye çalıştıkça daha da batıyorsunuz. Siz herşeyden önce, o bebeğin boynunuza astığınız vebalini düşünün.

kilicchop

Chp ya da hdp belediyesi olaydı kıyamet kopdardı...

melike-yildiz28

hdp yi kimlerle aynı kefeye koyuyosun ve kıyaslıyosun

seldaozan-saltik

melis-gülec...o tahtali köyün tüm tahtalari senin bir yerine girmesi dilegi ile

elifcece

yavrum benim daha minicik :(

Görüş Bildir