Koronavirüs Tablosu Değişti: Yoğun Bakım ve Entübe Hastalar Çıkartıldı

27PAYLAŞIM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 14 kişinin daha koronavirüs salgını nedeniyle yaşamını yitirdiğini ve testi pozitif çıkan 942 yeni vakanın olduğunu açıkladı. Öte yandan günlük koronavirüs tablosunda değişikliğe gidildi. Sağlık Bakanı Koca günlük tabloda bundan sonra ağır hasta sayısı ve zatürre oranının da verileceğini kaydetti. Ancak diğer yandan yoğun bakım ve entübe hasta bilgisi tablodan çıkarıldı. Bu duruma sosyal medyadan eleştiriler geldi. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu'nu paylaştı. Türkiye'de son 24 saatte 942 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 14 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 228 bin 924, can kaybı 5 bin 659 oldu.

Koca: "Ağır hasta sayısı ve zatürre oranı da açıklanacak"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca günlük koronavirüs tablolarında artık ağır hasta sayısı ve zatürre oranının da verileceğini söyledi.

Koca, "Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosunda, bundan sonra, salgın boyunca oluşan uluslararası standarda uygun olarak, Ağır Hasta sayısı da verilecek. Yeni ve toplam hasta sayısına ek olarak, seyir hakkında detaylı bilgi sunması için Zatürre Oranı gösterilecek" dedi.

Tabloya ağır hasta sayısı ve zatürre oranı eklenirken, diğer yandan yoğun bakım ve entübe hastaların çıkarılması dikkat çekti.

Yoğun bakım ve entübe hastaların grafikten çıkarılmasına sosyal medyadan eleştiriler geldi...

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir