Korona Günlerinde Uluslararası Seyahat Eden Gazeteci Kadın Havalimanında Yaşadığı Süreci Tek Tek Anlattı

67PAYLAŞIM

Paris'ten Hong Kong'a seyahat eden gazeteci Laurel Chor, yolculuğu esnasından yaşadığı olayları detayları ile anlatıyor.

Kaynak: https://twitter.com/laurelchor/status/12...

"Paris uçuşumun ardından Hong Kong'a indim. Covid-19 testimin çıkması için önümde 8 saatim var ve bu süreçte size deneyimlerimi anlatabilirim."

twitter.com

"Paris hava alanında, 'British Airways' personelleri maske ve eldiven takıyorlardı. Hava alanı içinde maske takımı zorunlu. Ancak Londra ya da Hong Kong uçuşumda personellerin maske taktığını göremedim."

"Boeing 777 model uçağının pilotu, uçakta yaklaşık 100 kişi olduğunu yani toplam kapasitenin sadece 3'te birinin dolu olduğunu söyledi. Uçaktaki bazı özel izinli kişilerin dışındaki herkesin, bir tür karantina uygulayacağı söylendi."

"Hong Kong'a indiğimizde o kadar çok aşama oldu ki yarısını unuttum. Karantina kararı ve sağlık beyanı formlarını doldurdum. Daha sonra bir uygulama indirdim ve bana takip bilekliği takıldı. Uygulamaya üye oldum ve birisi gelip telefonumun çalışıp çalışmadığını kontrol etti."

twitter.com

"Bir sağlık çalışanı karantina beyanımı iki kez imzaladı ve damgaladı. Nazik ve arkadaşça bana yaklaşan görevli, bana bakacak birisi olup olmadığını ve bir ateş ölçerim olup olmadığını sordu. Tereddüt ettiğim an ise bana bir ateş ölçer verdi."

twitter.com

"Belirti ve ateş izleme tablomu nasıl dolduracağımı gösterdi. Eve nasıl gideceğimi açıklayacağım bir form daha doldurmam gerektiğini anlattı. Her şey bir dosyanın içindeydi. Bana endişelenmemem gerektiğini söyledi ve sağlıklı kalmamı diledi.”

"Bilekliğimi ve ateş ölçerimi aldıktan sonra vize kontrolünden geçerek bagajımı aldım. Diğer tarafta otobüslere yönlendirildik ve tam koruma giysili genç erkekler tarafından bagajlarımız yerleştirildi."

twitter.com

"Test edilecek insanların belirlenmesi amacıyla bize parlak boyun askılıkları verildi. Test ve bekleme süreci, Expo fuarı için inşa edilen devasa binalarda gerçekleştirildi."

twitter.com

"Çantalarımı bırakıp bagaj etiketlerimizi aldıktan sonra otobüse binerek başka bir tesise gittik. Test paketlerini almak için sıraya girdik. Bir sağlık çalışanı bize etiket numaramızı ve paketlerimizi verdikten sonra kendi kendimize testin nasıl yapılacağını anlattı."

twitter.com

"Sonra oturduk ve kendi kendimize testin nasıl yapılacağına dair ayrıntılı bir video izledik."

twitter.com

Laurel Chor, test yapma sürecini ise bu video ile anlatıyor.

"Numaram ile beni anons edip artık gidebileceğimi söylediler. Buraya geldiğimden beri 7 saat geçti."

twitter.com

"Covid-19 testim negatif çıktı. Artık özgürüm ve gidebilirim. 25 Mayıs günü kendimden tekrardan bir örnek almam için bana bu test paketini ve dosyayı verdiler. Bir an önce buradan çıkacağım!"

twitter.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir