Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Köpeklere Fısıldayan Adam Cesar Millan'dan Altın Değerinde 12 Tavsiye

808PAYLAŞIM

Bu adam işi biliyor, net!

Kaynak: https://www.facebook.com/notes/köpeklere...

1. Köpekler insan değildir. Bizi mutlu eden her şey onları mutlu etmek zorunda değildir. Köpeklerin arzuları basittir: düzenli egzersiz, istikrarlı bir lider ve doğru kazanılan sevgi.

2. Köpeğinizin cinsi kader değil. Doğru cinsi seçmekten daha önemli bir şey varsa o da yaşam tarzınıza ve enerjinize uygun bir köpek seçmektir.

3. Köpeğinizle her gün en azından 45 dakika yürüyün. Düzenli olarak yaptığınız bu yürüyüşler, köpeklerinizin davranış bozukluklarını düzeltir ve köpeğinizle aranızda güçlü bir bağ kurmanıza yardımcı olur.

4. Tutarlı olun. Tüm aile üyelerinin köpeğinize aynı kuralları uyguladığından ve aynı sınırları belirlediğinden emin olun.

5. Yanlış zamanda gösterdiğiniz sevgi, köpeğinizin kafasının karışmasına neden olabilir. Sevginizi; köpeğiniz yemeğini yedikten, egzersiz yaptıktan, davranışını sizin istediğiniz yönde değiştirdikten ya da emirlerinize itaat ettikten sonra gösterin.

6. Köpekler dünyayı burunları, gözleri sonra da kulaklarıyla deneyimler. Bir köpekle ilk kez tanıştığınızda; göz teması kurmadan ve sizinle konuşmadan önce koklayarak bir güven oluşturur.

7. Köğenizin havayı kontrol etmesine izin verin. Köpeğinizin dışarı adım atmasına ve uzun bir yürüyüş için çok sıcak, çok soğuk ya da çok ıslak olup olmadığını hissetmesine izin verin. Bu sayede köpeğiniz, yürüyüşünü kısaltması gerektiğini ya da içeri girerek güvende olduğu yerde kalması gerektiğini bilecektir.

8. Köpeğinizi park edilmiş bir aracın içinde bırakıp gitmeyin. Gölgede bile, arabanın tuttuğu ısı açık havadan çok daha fazladır. Ayrıca köpeğiniz; yoldan geçenleri görüp heyecanlanabilir ya da klostrofobiden paniğe kapılabilir.

9. Köpeklerin bir lidere ihtiyacı vardır. Yürüyüşlere hakim olarak ve diğer kuralları takip ederek ''egzersiz, disiplin, ondan sonra sevgi" liderliğinizi gösterin

10. Havadan haberdar olun. Yaz boyunca, yürüyüşlerde yanınızda su taşıyın ve dehidratasyon belirtilerine karşı tetikte olun. Kışın ise soğuk havalar için yapılmış köpek botlarıyla köpeğinizi koruyun.

11. Köpekler de insanlar gibi sıkılabilirler. Yakalama oyunu gibi çeviklik kazandıran ya da ödül odaklı oyunlar oynatarak itaat etmesini sağlayın ve duygusal bir bağ oluşturun.

12. Dengeli enerji. Köpekler sizin enerjinizle beslenir. Eğer siz yorgun ve bitkin olursanız, köpeğiniz de öyle olur. Her zaman sakin kalmaya çalışın ve olumlu olun!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nazli-karamanli

Cesar Millan'ı severim severekte izler-dim.. Benim evladım pitbull. Hiç bir zaman kısıtlamadım evet bazı sorunlar oluştu fakat insanlara karşı asla sorunumuz olmadı! Sevgiyle ve aile ortamında büyüdü tek zararı terlikleri lime lime etmesiydi :) O beni ben olduğum için severken ben neden onu köle konumuna düşüreyim? Şimdi biri çıkıp bana köpekler hakkında ders vermeye kalkacak.. ;)

ezgi-gurgen1

valla benim şişko günün 22 saati horlaya horlaya uyuyor. bırak 45 dk yı, 20. dk da yere yapışıyor. itaat neymiş ki? pati bile vermiyor. ben de bıraktım o yüzden zorlamıyom mutlu mutlu yaşıyoz.

efekan-kara

cinsi ne ?

denise1905

4 tane köpeğim var, hala başkalarının köpeklerini kıskanıyorum.

deniz-sahin29

bende xD

sciencesoldier

tamam garanti golden almam gerekiyor benim enerjime gidecek tek köpek o

feanorism

Cesar millanı ne zaman izlesem sinirlenirim. Devamlı köpeği domine etmeye uğraşır sadece itaat ettiği zaman ödüllendirir. Köpeğimin arkadaşım olmasını isterim kölem değil.

just-like-animals

Evet ondan sonra gelsin davranış bozuklukları bunlar insan değilki kafaları bizimki gibi çalışmıyor hem bir kere senin köpeğini alıp mıncır mıncır sevmen onun için bir şey ifade etmiyor bu sadece senin insani duygularını besliyor bir köpek için sevgi ve mutluluk sahibiyle yapılan yürüyüştür yada yemek vermendir köpeği otorite etmen bir bakıma onu rahatlatır eğer sen otorite etmez isen o sürünün başına geçmek isteyecektir her sürü hayvanında da bu durum böyledir ve onun sürü başına geçmesi ciddi problemler yaşatır (bizim açımızadan) onun haricinden zihinsel egzersiz yaptırmak köpek için çok gerekli buda çok basit köpeğine varaceğin otur pati ver bekle gibi eğitimlerde onun zihnini meşkul eder hatta onun yemeğine başlamadan önce bekle diyip 5 sn sonra vermen bile onun için zihinsel egzersizdir kısaca mutlu bir köpeğe sahip olmak istiyorsan egzersiz-alıştırma- sevgi sıralamasını bozmamaktır.

Görüş Bildir