Kocasının Üstüne Getirdiği Kumayla İlgili Soru Soran Kadına Sunucunun Verdiği Cevap Kafanızı Karıştıracak

624PAYLAŞIM

Bir kadın nasıl üstüne kuma getiren kocasına tahammül edebilir ki?

Kuma kelimesi sözlüklerde "Aynı erkekle evli olan kadınların birbirine göre adı, ortak:" ve "evli bir erkeğin, karısının üzerine getirdiği ikinci kadın, erkeğin birden fazla olan eşlerinden her biri, aynı erkekle evli olan kadınların birbirine göre ad" şeklinde açıklanmış. Birçok inanış ve gelenek sebebiyle yaygın olan bu birliktelik çeşidi, ülkemizde daha çok kırsal kesimlerde görülüyor.

Bir kadının hayatının hiçbir noktasında kabul edemeyeceği ve medeni kanunda yer almayan bir ilişki çeşidi olan bu çok eşlilik, zaman zaman bazı insanlar tarafından da "tavsiye" boyutunda kamuoyuna sunuldu hatırlarsanız.

Şimdi ise YouTube'da yer alan "Mekselina İslam" kanalındaki "❤️ İki Evli Olmak" isimli programda geçen kumalıkla ilgili ilginç bir soru cevap kısmını sizlere sunuyoruz.

Kanalı takip eden bir kadının sorusu şöyle: "Benim kumam var. Kumamla çok iyi anlaşıyoruz ama bazen eşim ayrımcılık yapıyor. Ona daha çok değer verdiğini görüp üzülüyorum. Sence günaha mı giriyorum? Bana tavsiyelerin nelerdir?"

Sunucunun cevabı ise birçok kişiye ilginç gelebilir: "Kardeşimiz o kadar güzel bir cümle kullanmış ki kumamla çok iyi anlaşıyoruz. Bir kadının en zor sınavıdır eşinin başka biriyle evlenmesi. Lakin burada başka bir problem var, burada kadıncağıza yapılan bir zulüm var."

"Eğer sen ikinci eşi aldıysan eşit, adaletli olmak zorundasın. Ona bir ayakkabı aldıysan, ona da almak zorundasın. Karına araba aldıysan, ona da almak zorundasın. Eğer senin böyle bir durumun yoksa o zaman niye evlendin?"

"Bi hanım kardeşimiz ne kadar şiddet görse ikinci eş gelse, üçüncü eş gelse, dayak da yese sabredin mükafatınız cennet olur gibisinden... Bu hanım kardeşlerimiz bu şekilde zulüm görecekse güzel bir şekilde ayrılmaları, evliliği sonlandırmamaları belki onlar için daha hayırlıdır. Sen niye buna sabret diyorsun? Kadın cinayetleri böyle çıkıyor."

Sunucu aynı zamanda İstanbul Sözleşmesi'nin üstünde uzun uzun konuşulması gerektiğini belirtiyor. Feminist grupları "erkek sevmeyen kadınlar" olarak niteleyen sunucu, erkeklerin de zaman zaman mağdur edildiğinden dem vuruyor.

Yani aslına bakarsanız epey şaşırtıcı bir bakış açısı. Tamamını izlemek isterseniz videoyu buraya bırakalım.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
neomura

Ya kadınların böyle bir şeyi kabul edebilmeleri çok üzücü. Bir insan kendini nasıl 2. sınıf kabul edebilir ki? tanıdığım bir çok erkekten daha zekiyim başarılıyım. Ama sırf çükleri var diye at koşturabileceklerini sanabilecek kadar cüretkar olan erkekler var. Ve bu hakkı erkeklerde gören kadınlar var.. çok üzücü. Umarım bir gün potansiyellerinin farkına varır bu insanlar da

buse-acikel

buna atılacak her dislike ve paylaşım etkileşim demek. Sürekli bu yüzden karşıma çıktı youtubeda. Prim vermeye gerek yoktu

pheebs

BU KADIN KİM. NEDENN BİR İÇERİK OLUYOR NEDEN HABER DEĞERİ TAŞIYOR GERİZEKALILAR NEDENNNN

omeravc912gmail.com

ataerkil toplum bunlar normal. zamana ihtiyaç var bence biz görmesek te sonraki nesiller görecektir

jean-grey-phoenix

Şimdi bu rezilliğin İslam'da yeri var mı? Bu ruh hastaları olduğunu idda ediyor.Ya bu cahiller birşey bilmiyor yada İslam'da gerçekten böyle birşey varsa bu dinin sorgulanması gerek. Dünyada nerdeyse her ülkede kadın-erkek dağılımı yarı yarıya. Bu bir tesadüf değil,Allahın kurduğu düzenin bir gereği.Yani olması gereken şey tek eşliliktir

Görüş Bildir