Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasında Arda Ayten Tam 1 Milyon Liranın Sahibi Oldu! İşte İlk Kez Bilinen O Soru ve Cevabı

23bPAYLAŞIM

İzlerken tüylerim diken diken oldu...

Uzun yıllardır herkesi ekrana kilitleyen bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster'in geçtiğimiz sezon finaline bu kıvırcık saçlı, tatlı mı tatlı Arda Ayten damgasını vurmuştu; hatırlarsınız.

1 milyonluk soruya ulaşan ancak programın süresi yetmediği için yeni sezona kadar bekleyen Arda Ayten bu gece hepimizin nefesini tutarak beklediği o soruyu açtırdı.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde eğitimine devam eden 19 yaşındaki Arda Ayten genel kültürden bilimsel alanlara kadar pek çok konuda soruları cevapladı.

İşte o soruların bazıları...

30 bin liralık soru...

Merak edenlere: Cevap A.

60 bin liralık soru...

Merak edenlere: Cevap A.

125 bin liralık soru...

Merak edenlere: Cevap B.

250 bin liralık soru...

Merak edenlere: Cevap A.

Ve Arda Ayten bu gece 12. soruyu açtırdı, o soruya gururla doğru cevabı vererek 1 milyon liranın sahibi oldu!

"On kıtadan oluşan İstiklal Marşı’nın tamamında, bu kelimelerden hangisi diğerlerinden daha az geçer?" sorusuna İstiklal Marşı'nı okuyarak cevap verdi.

Merak edenlere: Cevap C.

Sosyal medyadan da anlık goygoy gecikmedi elbette. İşte o paylaşımlar...

Biraz kıskanmış olabilirsin ama sen de bilginle para kazanabilirsin... Onedio'nun kazandıran bilgi yarışması Oyna Kazan'ı hemen indir ve kazanmaya başla!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
msea-bak

Yeni sunucuyla ilk bölüm. sezon arasından çıkmışsın. dikkatleri çekmen lazım. Güzel kurgu.

gzm-ynklr

Tebrikler.

samsonaide

Dünyadaki bu tarz hiç bir bilgi yarışmasında son soru bu kadar kolay olamaz. 10 kişiye sorsan en az 6 sı toprak diye cevap verilebilecek bir soru. İstiklal Marşının tam bilinmesine de gerek yok. Keza yarışmacı 2 saat gitti geldi geri sardı. Sırf bir soru için 4 saatlik program yapıldı. Zihniyete yazık. Rabbim gene arkadaşımızı kazandığını güle güle harcamak nasip etsin. Ama yemezler!!

despresso

bu arakdaşın ajans oyuncusu olduğu, kanalın sponsorlarla aldığı ortak bir kararla kazandırıldığı söyleniyor, sorular çalıştırılmış yani :) 6-7 sene evvel İngiltere Milyoner yarışmasında sunucuyla yarışmacı anlaşmışlar, sunucu şıkları okurken doğru şıkta öksürüyordu sonra da parayı paylaşmışlar ama ortaya çıkınca hapse girdiler, bu da benzer bişey olabilir mi? :D Koskoca Kenan'ın ihtiyacı yoktur heralde :)))

zenithon

Ajansların yasadışı seçme ve davet mekanizmalarıyla yarışması seçtiğinden eminim. Gerçi ülkemde şeffaflık nerede çalışıyor ki .. Ankara, torpille atanan insanlardan geçilmiyor. Haksız yere oturdupı koltuklardaki herkese haklarım zehir zıkkım olsun. Bu çocuğı kahraman falan ilan edenler . güldürmeyin beni . Çocuk basbayağı proje . Yok bilmem kaç 100 kitap okumuş , yok parası yetmiyormuş. Çocuğun davranışları , soru yorumları , annesi .Herşey ama herşey kurgu .

dmttt

artık 1 milyonu vermeleri gerektiğini düşünerek hazırladılar bu soruyu o belli...ama çocuğa helal olsun..kıtaları unuttu yerleri karıştı dizeleri karıştı..çok stres oldu ama bir şekilde hatırlayıp doğru sayabildi...ben en çok ona hayran oldum,stresle baş edebildi..Ben olsam o panikten dönemezdim sakinleşemezdim..çekilirdim

Görüş Bildir