Kilis'e IŞİD Saldırıları Yeniden Başladı

-

Kilis'in Elbeyli ilçesine akşam saat 18:00 sıralarında 3 roket mermisi atıldı. Olayda yaralanan 5 kişi bölgedeki hastanelere kaldırıldı. Suriye tarafından Kilis'e atılan roketler ocak ayından bu yana 21 kişinin hayatını kaybetmesine neden olmuştu. Kente yaklaşık 20 gündür roket atılmamıştı.

Fotoğraf: AA

Akşam saat 18:00 sıralarında sınırın Suriye tarafından atılan roket mermileri Hürriyet Mahallesi'nde bir evin bahçesi ile boş arazilere isabet etti.

Anadolu Ajansı ilk başta 3 olarak duyurduğu yaralı sayısını daha sonra 5 olarak değiştirdi. Yaralıların Kilis Devlet Hastanesine kaldırıldığı belirtilirken sağlık durumlarına ilişkin bilgi verilmedi.

Elbeyli ilçesi Kilis kent merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Ajanslar, patlamanın gerçekleştiği bölgeye çok sayıda sağlık ekibinin gönderildiğini ve roketin atıldığı Suriye'nin Bab bölgesinin sınırda konuşlu obüsler tarafından ateş altına alındığını bildirdi.

7 Mayıs'tan bu yana roket atılmamıştı

Ocak ayından bu yana IŞİD denetimindeki bölgelerden kent merkezine atılan Katyuşa roketleri 8'i Suriyeli 21 kişinin yaşamını yitirmesine, onlarca kişinin de yaralanmasına neden olmuştu. Kentte yaklaşık 20 gündür patlama sesi duyulmamıştı.

Ajanslar

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir