Görüş Bildir
Haberler
Keyfi Talimat Mahkemeden Döndü: Savcı Trafikte Tartıştığı Sürücüye Ceza Kestirdi

etiket Keyfi Talimat Mahkemeden Döndü: Savcı Trafikte Tartıştığı Sürücüye Ceza Kestirdi

Gümüşhane'ye tatile giden Furkan Yılmaz dönüşte eve gelen ceza ile şaşkına döndü. Yılmaz'a ters şeride girdiği gerekçesiyle ceza yazılmıştı. Yılmaz soluğu mahkemede aldı. Sürecin sonunda, cezanın Yılmaz'ın trafikte  tartışma yaşadığı savcının talimatı üzerine kesildiği anlaşıldı. Keyfi ceza mahkemeden döndü.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Habertürk'ten Enis Yıldırım'ın haberine göre, Trabzon’da iş yerinden izin alan Furkan Yılmaz, tatilini geçirmek üzere memleketi Gümüşhane'ye gitti. Tatilin ardından Trabzon’a dönen Furkan Yılmaz, evine gelen bin 2 TL olan trafik cezasını görünce şaşkına döndü. Kendisine gönderilen ceza tutanağında ters şeride girdiği ve cezanın savcı talimatıyla yazıldığını gördü.

MOBESE kayıtlarının incelenmesini istedi 📹

Bunun üzerine Gümüşhane Sulh Ceza Hakimliği’ne itirazda bulunan Furkan Yılmaz, ters şeride girmediğini belirterek, MOBESE görüntülerinin incelenmesini talep etti. Yolda karşılaştıkları bir aracın sürücüsünün kendisine yol vermediği için serzenişte bulunduğunu fakat o aracın da arkasından geldiğini belirten Furkan Yılmaz, haksız yere maaşının üçte birini ceza olarak kendisine yazıldığını ileri sürdü.

"Savcı hanım cezayı kesmeden beni arama dedi"

"Savcı hanım cezayı kesmeden beni arama dedi"
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Gümüşhane Sulh Ceza Hakimi Buse Kevser İncaman cezayı yazan, nöbetçi olan polis memurlarını yanı sıra sorumlu müdürün tanık olarak ifadesinin alınmasına karar verdi. Cezayı yazan polis memuru Önder Akgün, “Haber merkezindeki görevli polis memurunun kendisini aradığını ve savcının Atatürk caddesinde bir aracın kendilerini sıkıştırdığını gerekli cezai işlemin uygulanıp kendisine bilgi verilmesini istedi. Bunu üzerine görüntü olup olmadığını sordum. Hayır cevabı alınca, savcı hanımı aradım. Konu ile bilgi vermek üzere aradığımızı söyledim. Savcı hanım cezayı yazmadan kendisini bir daha aramamı söyledi. Cezayı yazdık, bilgi verdik. Yolun ters şerit olmadığını biliyoruz” dedi.

Müdür polisleri uyardığını söyledi

Müdür polisleri uyardığını söyledi

Tanık olarak ifadesi alına Gümüşhane Emniyet Müdür Yardımcısı Yaşar Nihat Yıldırım, evrağı büro memurun kendisine getirdiğini ve incelediğini belirterek, neden ceza yazıldığını sorduğunu söyledi. Ceza yazılan yerde ters şerit levhası olmadığını belirten Yıldırım, “Yapılan işlemin yanlış olduğunu söyledim ve polisleri uyardım” dedi. Olayla ilgili olarak Ali Fuat Ekşi, Emine Gençosmanoğlu, Feran Çuvalcı ve Celal Sarısoy’un tanık olarak ifadesi alındı.

Aynı yolu savcı da kullanmış

Aynı yolu savcı da kullanmış

Tanıkların ifadesini alan hakim, cezayı yazdıran savcı Kübra Kırtaş ve bir çok aracın MOBESE kayıtlarında aynı yolu kullandığını tespit etti. Hakim Buse Kevser İncaman yazılan cezanın kaldırılmasına hükmetti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
248
49
29
6
4
1
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
asihancan

savcıya ceza ? görevi kötüye kullanmış yok mu ona biriey adam hakkını aramasa ne olacak ? hak yemek bu kadar kolay mı? savcının maaşının 3 te 1 ini ceza olar... Devamını Gör

ufukdiyoki

Bu, görevi kötüye kullanmaktır. O mesleği hak etmemektir. Yapanın yanına kar bırakan bir adalet sisteminde miyiz?

kseth

E bu görevi kötüye kullanmak değil mi? En ufak olayda görevi kötüye kullanmaktan herkese dava açılsın, savcılar kafasına göre trafikte ceza yazsın halı sahad... Devamını Gör