Kendisi Bitti, Dedikoduları Bi' Bitmedi: Game of Thrones Dizisine Alternatif Bir Final mi Geliyor?

297PAYLAŞIM

Game of Thrones'un bizi salmaya niyeti yok, anlaşıldı.

Game of Thrones bitti ama dizi hakkındaki haberler ve tartışmalar bir türlü bitemedi malumunuz. Oyuncusu, yönetmeni, senaristi her biri ayrı laf ediyor...

Şu an hangi internet sitesine girip baksanız, taze taze girilmiş en az beş tane Game of Thrones haberiyle karşılaşmanız mümkün. (Şekil 1a'da da görüldüğü gibi!) 

O meşhur Starbucks bardağını masaya kimin koyduğundan tutun, Emilia Clarke’ın dizi çekimlerinde yaşadığı zorluklara kadar resmen hayatımızın her köşesini GoT işgal etmiş durumda. HALAAAA!!!

İşte Game of Thrones cephesi de bu ilgiden nasıl memnun nasıl memnun sormayın. Her fırsatta ortaya yeni bir bilgi atıyorlar ki, dizileri bir üç beş ay daha konuşulsun.

Son bombaları da şu: Game of Thrones’a alternatif final bölümü mü geliyor?

Geçtiğimiz günlerde, Tormund’u canlandıran oyuncu Kristofer Hivju ile bir röportaj yapıldı. Kendisi eğlence için bir alternatif final çektiklerini ama bu bilgiyi hayranlarla paylaşmasında bir sakınca olup olmadığını bilmediğini söyledi. Bu alternatif versiyonda kimin ölüp kimin hayatta kaldığını bilmiyoruz, zaten Kristofer Hivju’nun derdi de bu. İstiyorlar ki biz meraktan çatlayalım, deli divane olalım, HBO’nun kapısında yatalım!

Bu arada, biz zaten önceden sızdırılan bölümler yüzünden ekibin spoiler peşindeki magazincileri ve hayranları şaşırtmak için farklı final sahneleri çektiklerini biliyorduk.

Ammaaa bir anda Kristofer Hivju'dan böyle bir yorum gelince anında kafamızda soru işaretleri belirmeye başladı. Durduk yere "Biz alternatif final çekmiştik aslında, biliyor musunuz? Her şey eğlenmek için ehe ehe!" şeklinde bir cümle duyunca salacaklar mı alternatif finali diye düşünmeden edemiyor insan haliyle.

Ha bir de Game of Thrones’un resmi Twitter hesabından paylaştığı görmüş olduğunuz şu tweet, ister istemez kafamızda dönüp duran bu ihtimali desteklemiş oldu. (Bkz. Winter is coming.)

Bu tweet bir yana, üstüne Tommen Baratheon'u canlandıran Dean Charles Chapman'ın "Bir alternatif son yayınlansa ben izlerdim, finalden memnun olmayan hayranlara da ilaç gibi gelirdi." yorumu, ihtimaller denizimize bir avuç su daha atıveriyor. Ama 'winter is coming' paylaşımı tatlı bir kelime şakası da olabilir, malum önümüz kış. Kimse zerre kadar güven vermiyor, görüyorsunuz...

Game of Thrones haberlerinin arkasının bir türlü kesilmemesinin yakın zamanda yeni bir spin-off dizi duyurusu yapmak için zemin hazırlamak olduğu teorileri de var.

Targaryen Hanesi'nin merkezine alacak olan ve başlama tarihi henüz bilinmeyen "House of the Dragon" dizisi dışında Game of Thrones evrenine yeni bir dizi daha dahil olabilir. Yani bütün bu karın ağrılarımızın sebebinin tanıtım sancıları olması pek de uzak bir ihtimal gibi gelmiyor. Hem Arya'ya şöyle şahane bir dizi yapılsa fena mı olurdu?

Sizce yakın zamanda Game of Thrones'un alternatif finalini mi izleriz yoksa bunlar aynı evrende geçecek yepyeni bir dizinin sinyalleri midir? Yorumlarda buluşalım...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
suzan-avci1

o arya yokmu o arya idolüm benimm tahta sen geçmeliydin aryam

Gizli Kullanıcı

Evet doğru bilgi yeni final senaryosunu da bana yazdırdılar.Her şeyi tekrar yazdım. Daenerys Jon snow'a hallenmeden önce şüpheci davranarak bu adam kimdir neyin nesidir, kimin fesidir, soyu sopu nedir, nerelidir, yardıma gelme nedeni farklı mı, başka amaçları mı vardır araştırılsın der. Onun yeğeni olduğunu araştırmacıları sayesinde öğrenir (tarihçileri var mı bilmiyorum tabii. bence her hükümdarın tarihçileri araştırmacıları olmalı).

Gizli Kullanıcı

Targeryan kanının jon snow'da da mevcut olduğunu anlayınca aslında onun da ejderya bacılara hükmetme gücü olduğunun farkına varır ve Jon'a bu yeteneği için yardımcı olur. Kalan iki ejderhadan birini jon'a tahsis eder. Akgezenlere birlikte girişirler. Bölümün sonuna doğru jon bi yerden halası bi yerden akgezenlere büyük kayıplar verdirir. Jon snow gece kralıyla karşı karşıya kalır. Bu arada jon'un bi özelliği daha vardır. Kendisi ateşe hükmedebiliyor, evet. Bi ateş bükücü. Neyse efem, son derece epik bi düello sahnesiyle jon gece kralının işini bitirir. Sonra jon ve daenerys bu sefer kralın şehrine hareket eder. Savaş esnasında Arya jeymi ve cersei'yi başarılı bi suikastle ortadan kaldırır. Tabii bu durum orduların direnişini kırar ve az bi hasarla saldırı sona erer. Daenerys tahta geçer, jon snow ordularının generali olur, kötürüm stark danışmanı olur, Arya da suikastçısı olur. Sansa işe yaramazı için bi şey düşünemedim. Çok gereksiz bi karakter. Ona napıcağıma sonra karar vericem.

Gizli Kullanıcı

Tyrion ticaret ve ekonomi bakanlığına getirilebilir. Başka kim kaldı?

stillsoon

Yeni bir prequel açıklandı zaten: House of the Dragon. Ayrıca 8. sezonun blu-ray ve 4k versiyonları haftaya çıkacak. Yine bokundan haberi olmayan bir onedio editör içeriği. Az araştırın. Hemen yeni final yayınlayacaklar diye sansasyonel cümleleri yapıştırın. Yok yau, dizi biteli 1 sene oldu, tepkiler çığ gibi büyüdü. 1 senede anca akıllarına geldi heralde hazır finali yayınlamak.

corpse-bride

yenı fınalde akgezenler herkesın g. kessın bence ıcım anca sogur bu konuda

shot

Yeni finalde Perihan Savaş çıkıp olayları özetleyecek, her karakterin altında da altyazı geçecek.

Gizli Kullanıcı

Daenerys: hırsları ve ahlaksızlığı yüzünden her şeyini kaybetti. Keşke bu kadar hırslı olmasaydı...

Görüş Bildir