Kendilerini Ülkelerine Yabancı Gibi Hissetmelerine Neden Olan Anılarını Paylaşarak Yürekleri Burkan 15 Kişi

6PAYLAŞIM

Kendi memleketimizde bile yabancı gibi hissettiğimiz o kadar çok an var ki... Twitter'daki takipçilerimizde o anlarını bizlerle paylaştılar, doğduğundan beri öyle hisseden de var, anlık bir aydınlanma yaşayan da. Bakalım ülkelerine yabancı gibi hissetmelerine ne neden olmuş?

Twitter'daki çok sevgili takipçilerimize;

diye sorduk!

1. 

twitter.com

2. 

twitter.com

3. 

twitter.com

4. 

twitter.com

5. 

twitter.com

6. 

twitter.com

7. 

twitter.com

8. 

twitter.com

9. 

twitter.com

10. 

twitter.com

11. 

twitter.com

12. 

twitter.com

13. 

twitter.com

14. 

twitter.com

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
--heisenberg--

Şu an ailemle oturduğum eve 20 sene önce taşınmıştık. İlk taşındığımız zamanlar mahalle, adı gibi kültürlü insanların ikamet yeriydi. Suriyeliler gelince önce ev sahipleri Suriyelilere ev vermeye başladı, ardından dükkan verdiler ve 10 senede mahallede Türk'ten çok Suriyeli olmaya başladı. Her yerde berbat kokular yayan Suriyeli restoranlar var. 20 esnaf varsa, abartısız 17si Suriyeli. Sokakta yürürken yanımdan geçenler Suriyeli. Parka hava almak için gittiğimde oyun oynayan çocuklar Suriyeli. Büyüdüğüm mahallede yabancı gibiyim.

nilflora

Sultanahmet'te genellikle turist zannediliyorum.

artankara

Ankara Önder mahallesinde arkadaşla adres sormaya çalışmıştık herkes Suriyeli kimseden Türkçe cevap alamadık bir de mahallelerine girdik diye sinirlendiler bağırıp çağırdılar...

leyli

Atanmadığım için ücretli öğretmenlik yapıyorum. Şimdiki görevim, Yabancılara Türkçe Öğretimi... Öğrencilerim Suriyeli, kursu başarıyla tamamladıklarında eylül ayında bir imza ile milli eğitimde kadrolu olacaklar ve ben hala atanmamış olacağım.

tontikke

#2 başıma gelseydi vay beni tutabilene okurken bile çok sinirlendim

Görüş Bildir