Katil Bulundu! Ufak Tefek Cinayetler'de Katile Giden Yolları Bir Bir Çözdük

-

İlk sezonun sonuna kadar büyük cinayette kimin öldüğünü öğrenememiştik. Tam maktul Edip'i öğrenmişken bir de başımıza katilin kim olduğu sırrı çıktı. Ama ellerini çabuk tuttular, katili açıkladılar. Biz de bütün bu olaylar nasıl gelişti sizin için anlattık.

Müjdemizi isteriz, sonunda Edip'in katilini öğrendik!

Bir sezon boyunca kimin camdan aşağı atıldığını, kimin katil olduğunu merak ediyorduk. Bu sezon başladığında da katilin kim olduğu muammaydı.

Ama Kemal komiser işin peşine o kadar düştü ki, göz açtırmadı tüm bu suç ortaklarına. Evet, Oya hariç hepsi ama hepsi birer suç ortağıydı. Bir veya birden fazla katil vardı ve hepsi saklıyorlardı.

Yeni sezonda hikayeye bir bilinmeyen daha eklendi ve muhtemelen bu sezon sonunda göreceğimiz bir başka cinayeti öğrendik. 2019 yılında Oya birini öldürmüş ve mahkemede ifade veriyor!

Yaptığından pişman değil gibi, süreç onu buraya getirmiş.

Acaba Oya, en yakın arkadaşının katilini mi öldürdü? Oya katili aramaya koyuldu. Hiçbirinin ifadesine inanmıyor, kaza olmadığı konusunda da Kemal Komiser'e güveniyordu.

Bu sefer yalnız değildi. Siteye Pelin'in eski aşığı Emre ve Merve'nin eski sevgilisi Kerim de taşınıp cinayetin altını kazıyınca Oya'nın eli farkında olmadan güçlendi.

Her ikisi de Merve, Serhan, Pelin, Taylan gibi geçmişlerinde yara açmış kişilerden intikam almak istiyor.

Edip'in kafasına sert bir cisimle vurulduğu ve o an öldüğü, sonrasında ise camdan atıldığı biliniyor. Oya işte o cismi buldu, hem de Arzu'nun evinde!

Bu şamdanı Arzu'nun saklaması, Edip'i öldürenin de o olduğu anlamına gelmez tabii. Arzu şamdanı getirip Merve'ye teslim etti. Acaba katil Merve mi?

Merve alırken "Bunu niye getirdin şimdi?" diye kızdı, bir yandan da şaşırdı. Top ona mı atıldı yoksa görevlendirdiği Arzu zayıflık mı gösterdi bilemedik.

Merve şamdanı alıp Pelin'e verdi. Arzu'nun saklama görevi, bitmiş, Pelin'in yok etme görevi başlamıştı. İyi de Pelin niye bu işin içinde?

Pelin de bir şekilde Arzu gibi Merve'ye bel bağlamış olmalı diye düşündük.

Pelin, Taylan, Arzu ve Mehmet en çok panik olanlardı. Olay günü de yerde yatan birine baktıkları ve şoka girdikleri belli. Beyler bir el atıp camdan aşağı sallamış olabilirler mi?

Bu durumda Serhan da sadece olayı görüp susmuş, Merve suçlu durumuna düşüp de hapse girmesin, kızı annesiz kalmasın diye göz yummuş olabilir.

Zayıf halka Taylan biliyorsunuz. Taylan artık bu yükle yaşamak istemediği için polise teslim olmayı bile düşündü ama Mehmet durdurdu. Arzu ve Mehmet bu olayın biraz fazla mı üstüne düşüyor?

Bu soruyu ancak Oya aydınlatabilir. Pelin'in denize fırlatabildiğini sandığı şamdan artık Oya'da.

Polis DNA incelemesini yaptı fakat Edip'e ait bir iz bulamadı. Nasıl yani? O zaman kızlar neden bu kadar saklamaya çalıştı ki?

Her şeyden önce hangi enayi bunu saklayalım dedi onu da bilmiyoruz ya... Asit dök erit deli misin...

Çünkü Orta Doğu ve Balkanlar'ın en alfa kadını Merve, Raşel'i gönderip yeni bir şamdan aldırmış ve Pelin'e bile gerçeği söylemeden sahte şamdanı vermiş!

Gerçekten muazzam kadınsın Merve, zekana kurban!

Sonra da yenisinin polise gitmesini, asıl cinayet aletini de güya ev hediyesi olarak vererek Burcu'da patlamasını sağlamış. Zeka!

Oya bunu çözemezdi, nereden bilsin Oyacık. Tabii Emre bu olayı çoktan çözüp Oya'ya da çözdüğünü söylemeseydi, peşine düşüp evine gelmesine sebep olmasaydı...

Oya, Emre ve Burcu'nun evine geldi ve şamdanı gördü... Hediyeyi gönderen Merve ise, delilleri karartan ve Burcu'ya ittiren Merve ise katil de odur...

DNA testi yapıldı ve şamdanda gerçekten Edip'e dair izler olduğu ortaya çıktı. Polis de Oya da katilin Merve olduğundan emindi.

Kurgu da çok açık. Merve Edip'i öldürüyor, kızları da tehdit ediyor.

Arzu'nun susma sebebi Merve'nin elinde bulundurduğu koz.

media.giphy.com

Çünkü olay günü Burcu'yu yaralayan Arzu'yu Merve korudu ve olayı o örtbas etti. Hem korku hem de minnet söz konusu.

media.giphy.com

Mehmet de bu yüzden susuyor.

Edip öldükten sonra da hep beraber aşağı atmış olabilirler. Taylan da Pelin de bu şekilde bel bağlamış olabilir diye düşünüyor Oya ve polisler.

media.giphy.com

Halbuki gerçek bundan çok farklı. Meğer katil Edip'in gözünün içine baka baka, bile isteye onu öldüren Arzu'ymuş!

'Teskin ediliyorlar'dı hatırlıyor musunuz? Arzu'nun bu kadar vicdan azabı çekmesi olayı saklamasından değil, bizzat gerçekleştiren olmasındanmış.

Zaten polisin aylardır çözemediğini Emre çoktan çözmüştü. Arzu'nun üstüne gittiğinde kendini ele verdiğini düşünmüş.

Dolayısıyla Oya katilin Merve olduğunu düşündüğünde de bozmadı ama inanmadı da.

Şimdi vicdan azabından kıvrana kıvrana kendine acı çektiriyor işte. Kendini işe vurmuş olması da bundan sebep herhalde.

Peki Arzu hiçbir sorunu olmadığı Edip'i neden öldürdü? Merve kendini bu durumdan nasıl kurtaracak? Edip'i camdan kim veya kimler attı? Bunu yakın zamanda öğreneceğiz...

media.giphy.com

Arzu Edip'i bugünlere gelme sebepleri, bu kavganın başlama sebebi olarak görmüş ve bir an yükselip öldürmüş olabilir. Veya Burcu'yu hastaneye götüren Edip döndüğünde azarlamış ve polise bildireceğini söylemiş olabilir.

Pelin de Arzu da Oya da birer cinayet işlemiş oluyorlar böylelikle. Bir de Edip'in mezarına çiçek eken Merve masumluğuna bir bakınız... Yedirmeyiz!

Merve Arzu'yu önce yaralama olayından kurtardı, sonra Burcu'yu başkasına kapatarak kurtulmasını sağladı, cinayeti örtbas etti, en sonunda da son hamleyi Burcu'yu içeri tıktırmaya çalışarak yaptı. Full Arzu'ya çalışmış.

Uzun zamandır beklenen cinayet çözülünce sosyal medya da karıştı.

Önce Merve'yi, sonra Burcu'yu öldürmeye çalıştı. En sonunda Edip nasiplendi resmen.

Mukadderat...

Pilates Burcu gitgide enayileşiyor zaten.

Tuzlukmuş?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
enk-capital

Edip'i Arzu'ya öldürterek ters köşe yapmaya çalışmışlar. Bakalım hikayenin altını doldurabilecekler mi? Burdan da derin bi mevzu çıkarmaları gerekir. Yoksa sinirlendim de bi anlık kendimi kaybettim de tarzı açıklamalar çok havada kalacaktır.

ayseagull

Ben dizinin sıkı takipçisiyim.Gençlik karakterleriyle esas karakterlerin benzerliği malum. Dizi ilk başlarken demiştim ki arzu nun kızı edip in yüz hatlarını andırıyor. Turanj kafa ve kumral birinden böyle esmer bir çocuk, hemde cast seçimine böyle dikkat edilirken saçma demiştim. Bence çocuk edipten. Zaten arzu en çok oyanın serhandan çocuk doğurmasına tepkili.Masum görünen köylü misali. Belki saçmadır ama öldürme sebebi bu olabilir. Öyle fikrimce

hipergrafi

Senaryoyu sağlam kurmuşlar ama hikaye paramparça. Geçen sezon birbirinin arkasından iş çeviren ama yüz yüze bakan en adisinden bi arkadaş grubuydu bunlar. Şu an aynı adilik muhafaza edilmekle birlikte her karakter olayın bir ucundan tutmuş çekeliyor. Merve'yle Kerim kendi hikayelerini diğer karakterlerden bağımsız yaşıyor, Oya ve Serhan aynı şekilde, Pelin ve Emre aynı, Mehmet ve Arzu zaten Allah'lık. Gündüz kuşağı dizisi gibi. Her karakterin hayatından ayrı bir diziye konu çıkacak. Amerikan dizisi gibi senelerce devam etsin diye hikayeyi dallandırıp budaklandıralım demişlerde iyi hoşta şu karakterleri artık bi kesişim kümesinde toplasalar iyi olacak. Mert Fırat sahnelerinin azaltılmasını istemiş bok etti diziyi herkes bi tarafa dağıldı. Bu gidişle reytingleri iyi giderken oyuncu kaprisi yüzünden çöp olan diziler kervanına katılacak.

contessinademd1

Şu ana kadar okuduğum en saçma onedio yazısı. Herkese yazı yazma hakkı verilecek kadar düştü mü ya bu site, üsluba bak. Ayrıca Oya hangi ara cinayet işlemiş oluyor da Merve masum oluyor. Bari ortaya atılan bu şeyin bir açıklamasını yapsaydınız.

hipergrafi

Geçen sezon nasıl ki sorgu sahneleri gelecekten kesitler olarak sunulduysa bu sene Oya'nın mahkemesi aynı şekilde gelecekten kesitler. Bu sezon devam eden süreçte kimi öldürdü, neden öldürdü göreceğiz. Merve şu ana kadar masum değil ama katil de değil. Arkadaşları tarafından işlenen cinayetleri canını sıkan, ayak altında dolaşmasından sıkıldığı Burcu'nun üzerine yıkarak hem arkadaşlarını kurtarıp hem Burcu'yu ayak altından çekmeyi denedi. Ama Merve bu, o iyilikleri Allah rızası için değil yatırım amaçlı yapar. Eline dev kozlar topladı. Şu an o cinayete karışan herkesin ipi elinde. Takla at dese "Kaç takla? " diyecek noktadalar.

arslanpelin

İzlediğini anlamayan insanların okuduğunu anlamasını da beklemiyorum. Şeyi falan anladınız değil mi, Edip öldü? Oya'nın mahkemede anlattıkları tutuklanması, cinayet işlediğini söylemesi falan bunlara sonra geçeriz.

seyma_uyumaz

Edip gözlerinin içinde ölümü gördüm diyor ama şamdanı arkadan yedin onu napcaz hocam ? Arkada gözün mü var

Görüş Bildir