Karamollaoğlu: 'İsmimin Karşısına 'Terör' Ekleyip Pasaportumu Vermediler'

-
Abone ol

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu çok çarpıcı bir açıklamada bulundu. Karamollaoğlu, geçtiğimiz yıl isminin karşısında 'terör' ifadesi bulunduğunu öğrendiğini ve bu nedenle pasaportunu yenileyemediğini söyledi. 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Halk TV'de Özlem Akarsu Çelik'in sunduğu Gün Ortası isimli programa konuk oldu. 

Karamollaoğlu, geçtiğimiz yıl yapılan 24 Haziran seçimlerinin ardından pasaportunu yenilemek için nüfus müdürlüğüne gittiğini, ancak kendisine, isminin karşısında 'terör' ifadesi bulunduğu ve bu yüzden yenileme işleminin yapılamayacağının bildirildiğini aktardı.

İşte o açıklama 🎥

Yaşanan durumu 'skandal' olarak nitelendiren Saadet lideri isyan etti. Karamollaoğlu, 10- 15 gün içinde düzeltmeye gidilmesinin ardından pasaportunu yenileyebildiğini aktardı. Karamollaoğlu ayrıca 170 bin kişinin isminin terörle iltisaklı gözüktüğünü belirtti.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden açıklama

Karamollaoğlu'nun açıklamalarının ardından Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü de bir açıklama yaptı. Duyuruda, "Karamollaoğlu'na yönelik herhangi bir şerh ve kayıt söz konusu değil" denildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Genel Müdürlüğümüz sistemlerinde Sayın Karamollaoğlu'na ilişkin herhangi şerh ve kayıt söz konusu olmayıp, kişinin 06.07.2018 tarihinde başvurusu üzerine adına 13.07.2018-10.07.2023 tarihine kadar geçerli Diplomatik Pasaport düzenlendiği, 12.07.2018 tarihinde kendisine teslim edildiği ve pasaportunun aktif olduğu tespit edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Konuya ilişkin bir açıklama da Saadet Partisi'nden geldi. Açıklamada şöyle denildi:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir