Görüş Bildir
Haberler
Karaköy'de Bir Kadına Saldırmıştı: Şüpheli Şahıs 'Halkı Düşmanlığa Tahrik' Suçundan Tutuklandı

etiket Karaköy'de Bir Kadına Saldırmıştı: Şüpheli Şahıs 'Halkı Düşmanlığa Tahrik' Suçundan Tutuklandı

Ulaş
16.11.2019 - 17:56

Karaköy'de bir kadına saldıran Semahat Y. isimli şahıs, 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme' suçundan tutuklandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Karaköy'de bir kadına saldırdığı gerekçesiyle gözaltına alınan şüpheli Semahat Y, ''halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme' suçundan tutuklanması istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

Semahat Y., mahkeme tarafından tutuklandı.

Savcılığın sevk yazısında, şüphelinin yoldan geçerken hiç tanımadığı 19 yaşındaki müştekilere hakaret ve küfürler ederek kin ve nefret söylemlerinde bulunduğu, akabinde tehdit ettiği anlatıldı.

Şüphelinin müştekinin başörtüsünü eliyle zorla çıkartmaya yeltendiği, bu amaçla vücut dokunulmazlığını ihlal ettiğinin hem beyan hem de kamera kayıtlarında belirlendiği aktarılan yazıda, 'Müştekilerin dini inançları doğrultusunda bir kıyafet tercih ettikleri, şüphelinin müştekilere karşı kişisel hiçbir husumeti ve ihtilafı bulunmamasına rağmen sırf dini inançları sembolize ettiği düşüncesiyle bu kıyafeti araç olarak kullanmak suretiyle müştekilerin dini inançlarına bir saldırı gerçekleştirdiği anlaşılmıştır. Aleni olarak kabul edilen sokakta gerçekleşen bu fiilin TCK 216/1. maddesinde düzenlenen suç kapsamında kaldığı kanaatine varılmıştır.' denildi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
574
98
53
21
18
8
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Elif Sara

darısı otobüste mini giydiği için kızı kovan, şoförün başına... kadınları rahat bırakın

Mavi Deniz

İnşallah

sherff__

Toplum içinde alenem hakaret darp küfür var millet kadın şizofrenmiş safsatasına sığınıyor. hastalığı olsa gözaltına alınmadan önce sağlık raporunda çıkardı.... Devamını Gör

Resho

Kılıçdaroğlu'na saldıranlar, bıraksalar yakıp paramparça edenler halkı herhangi bir şeye sürüklemiyordu zaten. Yersen !