Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Karadeniz'de Kuru Yük Gemisinin Batması Sonucu Kaybolan 3 Kişiyi Arama Çalışmaları Sürüyor

Anasayfa > Ajans

Karadeniz'de Kuru Yük Gemisinin Batması Sonucu Kaybolan 3 Kişiyi Arama Çalışmaları Sürüyor

BARTIN (AA) - Bartın İnkumu açıklarında 17 Ocak'ta batan kuru yük gemisinin mürettebatından kaybolan 3 kişinin bulunması için çalışmalar devam ediyor.

Gürcistan'dan Bulgaristan'a yük taşırken İnkumu açıklarında olumsuz hava koşulları nedeniyle batan Palau bayraklı kuru yük gemisinin mürettebatından kaybolan 3 kişiye ulaşılması için çalışmalar sürüyor.

İnkumu, Güzelcehisar ve Mugada kıyı ve açık alanlarda Amasra Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı bot ve zodyak bot ve dalgıçları ile İl Jandarma Komutanlığı ve AFAD ekipleri de karadan ve denizden arama tarama faaliyeti gerçekleştiriyor.

Arama çalışmalarına bölgedeki balıkçılar da tekneleriyle destek veriyor.

İnkumu açıklarında 17 Ocak'ta, Palau bayraklı 'ARVIN' isimli gemi, kötü hava koşulları nedeniyle batmış, bölgede devam eden arama kurtarma çalışmalarında 12 personelden 6'sı kurtarılmış, aynı gün 1, bir gün sonra da 2 kişinin cansız bedenleri karaya çıkarılmıştı.

Kaynak: aa:text:20210126:23587609
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?