Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kadınların Yatak Odasında Olanlarla İlgili Muhtemelen İlk Kez Duyacağınız 15 Çarpıcı İstatistik

1.3bPAYLAŞIM

Cinsellikle alakalı yalan yanlış pek çok istatistik dolaşır ortalarda.

Glow adlı bir mobil uygulama ise kişinin ruh hali, cinsel ilişkiye girme sıklığı ve seksin kalitesi ile ilgili bilgileri direkt olarak kadın kullanıcılarından topluyor ve analiz edilen bu bilgiler, kadınların seks hayatlarıyla ilgili ilginç gerçekleri ortaya koyuyor.

İşte bu verilerden en ilginç 15 tanesi:

1. Uygulamayı kullanan kadınların çoğu 1 yıllık süreçte cinsel yaşamlarından memnun olduklarını belirtmiş.

Uygulamayı cinsel aktiviteler için kullananların %89'u, geride kalan senede yaşadıkları cinsel deneyimlerin fazlasıyla doyurucu olduğunu söylemiş.

2. Bu durumda koca yıl boyunca cinsel yaşamlarından sadece %11'lik bir kesim memnun kalmamış.

3. Amerika'da yaşayan kadınların en çok cinsel ilişki yaşadıkları şehir St. Louis.

4. St. Louis'i Las Vegas, Detroit, Portland, Oregon; Salt Lake City, New York City, Dallas, Orlando, Florida, Wilmington, Delaware, Fort Lauderdale ve Boston izlemiş.

5. 1 yıllık süreçte en fazla cinsel ilişkiye giren kadınlar, 20 Ocak - 18 Şubat aralarında doğan kova burçları olmuş.

6. Kova burcunu, Başak (23 Ağustos - 22 Eylül), Boğa (20-20 Mayıs), Terazi (23 Eylül - 22 Ekim), Balık (Şubat 19 - 20 Mart) ve Yay (22 Kasım - 21 Aralık) burçları izlemiş.

7. Bununla birlikte kadınların büyük çoğunluğu cinsel ilişki öncesinde eşlerinin herhangi bir test yapmasına gerek görmediğini belirtmiş.

2100 kadına uygulanan bir ankette sadece %19.1'lik bir kesim test yapılmasına gerek gördüğünü söylemiş.

8. Veriler ayrıca kadınların aylık döngüleri ile alakalı da önemli sonuçlar vermiş.

Örneğin, kadınlar aylık döngünün tam ortasına denk gelen dönem boyunca daha parlak ve temiz bir cilde sahip olduklarını belirtmiş. Bunun sebebi de östrojen hormonu salınımının en yüksek noktaya ulaşması ve ovülasyonun başladığı zamana denk gelen bebek dönemi olması.

9. Kadınların kendilerini en seksi hissettikleri ve cinsel iştahlarının kabardığı günler ise 13. ve 14. günler. Ancak bu, söz konusu günlerde en iyi seksi yaptıkları anlamına gelmiyor.

10. Kadınların seksten en çok zevk aldıkları gün ise döngülerinin son günü, yani 28. gün. Glow, bunu "en çok orgazm olunan gün" olarak adlandırıyor.

11. Uygulamayı kullanan kadınlarla alakalı bir başka önemli sonuç daha görüldü ki, o da uyku. 2016 yılında uygulamayı kullanan kadınlar tam 25.000 yıla denk gelecek kadar uyumuşlar.

12. Uygulamadan elde edilen verilere göre 25 yaş altındaki kadınlar daha çok uyuyorlar; günde ortalama 7.5 saat.

13. 25 ila 35 yaş arasında olan kadınlarsa en çok uykuyu çekenler arasında ikinci sıradalar.

25 yaş altındaki kadınlara göre 15 - 30 dk. daha az uyuyorlar, yani yaklaşık 7 saat kadar.

14. Elde edilen bir diğer veri de, kadınların ortalama uyuma süreleri ile etnik kökenleri arasında bir korelasyonun olduğu.

15. Beyaz tenli kadınlar günde ortalama 7.6 saat, hispanikler 7.4 saat ve siyah tenli kadınlar günde ortalama 7.2 saat uyuyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
glcnn

Sizi gidi kova burcu kadınları :D

germanotta

yetişme tarzının cinsel ilişkiyle bir alakası olmadığını düşünüyorum.

sude-rumeysa-sahin

Aslında burçlara göre söylemek biraz garip.

hatice-birol

Kovadan sonra ki burç başak...Bir de başaklara bakire burcu,evde kalıklar burcu diye kafaya alırlar.Hiç de öyle değilmiş.(not:bende bir başak burcuyum.)

sude-rumeysa-sahin

Bende başak burcuyum ve olayların burca göre değil yetişme tarzına göre olduğunu düşünüyorum.

hatice-birol

tabi ki de öyle ben de zaten kafa bulmak için "hiçte öyle değilmiş" diyerek yazıyı sonlandırdım.yazı dilinde bazı duygular tam olarak verilemiyor.yoksa böyle burç murç mevzularına hiç salata olmam.bilirsem tek karakter özelliklerini bilirim o da allah versin.gerçek bir başak olduğumu da düşünmem.sonuçta bunun alçalanı var yükseleni var.görgüsü var,kültürü var,yetiştiğimiz ahlakımız var:)

acoustica

Portland, Oregon eyaletinin ; Ft.Lauderdale ve Orlando Florida eyaletinin kentleridir. Biraz özen gösterseniz olur aslında

Görüş Bildir