Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kadın Erkek Demeden Herkesi Etkisi Altına Alan Modern Zaman Büyücüleri: Alfa Kadınları!

 > -

Erkekler onlara taparlar, kadınlar ise onlar gibi görünmek için can atarlar. Etraflarında olan her canlı, onların etkisi altına girer. Onlar: Alfa Kadın’ları. Her grubun lideri, dominant karakterler; ev/iş/sosyal çevre fark etmeden her konuda başarılı olan büyüleyici tanrıçalar...

İşte onların etkileyici özellikleri:

1. Alfa Kadını, kendine olan aşırı güveniyle dikkat çeker.

Bu güven, içi boş bir güzellikten değil, aksine entelektüel birikimi ile harmanladığı çekiciliğinden kaynaklanır.

2. Alfa Kadını'nın en güzel yanlarından birisi de bu çekiciliğinin farkında olmasıdır.

Kendi çekiciliğinin farkında olan bir kadından daha güzel bir şey düşünülemez.

3. Alfa Kadını, harika bir sevgilidir.

Uğraşacak çok daha önemli şeyleri olduğundan, 'bağzı' kadınlar gibi sevgilisini gün içinde 732683 kez aramaz. Onunlayken klişe erkek tribi olan "boğuluyorum!" muhabbeti haliyle tarihe karışır.

4. Peki, sevgilisinin ilgisini canlı tutmak için entrikalar çevirmek mi? Bir Alfa Kadını, buna asla ama asla ihtiyaç duymaz.

Geniş bilgi birikimi, eğlenceli mizacı ama en önemlisi de iç ve dış güzelliğinin farkında olması nedeniyle, zaten ona tapmayan bir erkek düşünülemez!

5. Alfa kadını, Alfa erkeğini bulduğunda aşkı da bulmuş olur.

Zira böylesi güçlü bir karakteri, ancak kendi kadar güçlü bir başka karakter dengeleyebilir. Bu ilişki standart ilişki kodlarının çok daha ötesinde ve çok daha özeldir.

6. Kariyerinde de özel hayatında olduğu kadar başarılı olan bu kadın, ekonomik özgürlüğünü elinde tutar.

Krize girip patlattığı kredi kartının ekstresi geldiğinde, güvendiği kişi eşi/sevgilisi değil, sadece kendisidir.

7. Girdiği her ortamda söyleyecek bir şeyleri vardır.

Ekonomiden politikaya, tarihten modaya kadar öyle geniş bir yelpazede bilgi birikimine sahiptir ki kim onunla konuşsa, etkisi altına girer. İşte Alfa Kadını’nın geniş sosyal çevresi de tam olarak bundan kaynaklanır.

8. Alfa Kadını, bir şeyi yapmayı kafasına koyduysa, dağ bile olsanız önünde duramazsınız.

İstediğini elde etmek uğruna yapmayacağı şey yoktur. Zekasından kadınsı çekiciliğine, kurnazlıktan dominantlığına kadar her şeyi sonuna kadar kullanır ama eninde sonunda istediğini alır!

9. Ve bir de Alfa Kadını'nın intikamı vardır ki...

Ne biz anlatalım, ne de siz dinleyin! Kadınlara dair pek çok efsanenin kökeninde, bir Alfa Kadını'nın ettiği bir intikam yemini vardır.

10. Eşsiz bir zevk ve stil sahibidir. Her zaman kusursuz görünür.

Kendini izlemeyi ve dinlemeyi çok seven Alfa Kadını,

11. Her durum karşısında optimist davranır.

Her sorunun üstesinden gelebileceklerine olan güvenlerinden mi, yoksa hiçbir şey onlar için sorun kategorisinde yer alamadığından mı bilinmez hayata karşı duruşları hep optimistiktir. Yani erkek arkadaşlarından ayrıldıklarında ya da iş yerinde bir sorunla karşılaştıklarında yataklarında günlerce ağlamak yerine, gülümserler ve sorunu çözücü adımlarını planlamaya koyulurlar.

12. İç güdüleri çok kuvvetlidir.

Karşılarındaki insanın içinden geçeni şıp diye anlarlar. İnanılmaz gelişmiş gözlem yeteneği ile sizin kalbinizde sizden bile daha derinlere inebilirler.

13. Alfa Kadını sosyal bir lider, alfa olmayan kadınlar ise onun orkestrasıdır.

Peki siz hangisisiniz? Alfa Kadını mı yoksa orkestra elemanı mı?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gabriella-patrick

Alfa kadını, Coco Chanel, Frida Kahlo gibi kadınlardır. Adriana Lima gibi ünlü kadınları doldurmuşsun galariye, anlaşılan gerçek bir alfa kadınıyla hiç tanışmamışsın. Sana bir ipucu; alfa kadınları dediğin grup göz süzmeden soyunmadan cinselliğini kullanmadan bırakır tüm o etkiyi. Etrafım alfa kadınlarıyla çevrili.

ansaneri

her kadının kendi dünyası vardır alfası betası olmaz. kendi evinin kraliçesi,babasının küçük prensesi,eşinin sevgilisi, yavrularının şevkat dolu annesi. Hiçbir kadının orkestra kurup yönetmeye ihtiyacı yok zaten de bunun için gelmedik dünyaya. Gayet güzel arkadaş grubu olan hayattan zevk alan kadın olmak dah güzel bence..

berkut-keskin

neey alfa kadını mı? koltuktan düştüm o nasıl bir sınıflandırma? galerinin adını görünce star wars karakteri sanmıştım bende a.q

leticia-yuno

Bende öyle bişey için gelmiştim ama çalıntı galeri çıktı. Aha bok çuvalı bi galeri

lisami

Orkestra elemanı da oldum şu sitede.

gamze.k

hayat bazen birini şeçer biz pas deriz söz peline geçer pelinin bir stili var mesela aşık olmaz biz hepimiz buluşuruz pelinin vakti olmaz bak pline peline efsane nil karaibrahimgil şarkısı pelin bir alfadır ama biz betaykende tataykenda deltaykende mutluuz ulen

Görüş Bildir