Kadın Cinayetlerine Dikkat Çeken ve Sahneleriyle Tüylerimizi Diken Diken Eden 'Hükümsüz'ü Masaya Yatıyoruz

160PAYLAŞIM

Dikkat, içeriğimiz spoiler içerir!

Acun Ilıcalı'nın geçtiğimiz haftalarda yayın hayatına başlayan yeni platformu Exxen'de yer alan 'Hükümsüz' dizisi, son zamanların en çok dikkat çeken yapımlarından biri.

Katledilmiş kadınların gerçek hayat hikayelerinden esinlenilen dizinin başrollerinde Burçin Terzioğlu, Hande Doğandemir, Alican Yücesoy ve İsmail Hacıoğlu gibi başarılı isimler yer alıyor.

Peki nedir bu Hükümsüz'ün konusu?

Genç ve idealist bir avukat olan Esma (Burçin Terzioğlu), İzmir'in en ünlü avukatlarından biri olan Çetin Öztürk'ün kızı ve tek varisidir.

Tek derdi iyi bir avukat olmak olan Esma'nın hayatı, bir akşam babasıyla ve sekreterleri Fatma ile uğradıkları silahlı saldırıda tamamen değişir. Kendisi de ağır yaralanan Esma, bu saldırıda babası Çetin Bey'i ve sekreterleri Fatma'yı kaybeder.

İşlenen bu cinayet, Esma ile genç avukat adayı Filiz'in (Hande Doğandemir) yollarının kesişmesine neden olur. Öldürülen Fatma'nın arkadaşı olan Filiz, Esma'ya bu cinayeti aydınlatabilmek için yardım etmeye başlar.

Hayatlarının belli dönemlerinde iki kayıp yaşayan bu iki farklı kadın, bu davayı aydınlatabilmek için birlikte haraket etmeye başlar. Cinayeti işleyen ve ardından intihar eden Fatma'nın kocasının yakınları, Fatma'nın Çetin Bey ile ilişkisi olduğunu ve oğullarının namus cinayeti işlediğini öne sürse de bu iki genç kadın bunun altında bambaşka şeyler olduğunun farkındadır.

Öte yandan Filiz, beş yıl önce kaçırılarak öldürülen ve cinayeti hala çözümlenemeyen 15 yaşındaki kız kardeşi için Esma'dan yardım ister.

Esma ile Filiz, Filiz'in güzeller güzeli kız kardeşi İnci'ye ne olduğunu anlamak için araştırmaya koyulur ve ne pahasına olursa olsun bu cinayeti aydınlatmaya ve İnci'nin katillerini bulmaya karar verirler.

Filiz'le yollarının kesişmesinin ardından hayata olan bakışı yavaş yavaş değişmeye başlayan Esma, İnci'nin davasını üstlenmesiyle birlikte büyük bir değişimin içinde bulur kendini.

Esma ve Filiz'in bu yolda yalnız olduğunu düşünmeyin... Çünkü dizide genç bir gazeteciyi canlandıran İsmail Hacıoğlu ve Esma'nın babası Çetin Bey'e vefa borcu olduğunu söyleyen Serdar (Alican Yücesoy) da bu iki genç kadına yardım ederek, olayların çözümlenmesinde kilit rol oynuyor.

Gerçek hayat hikayeleri ve vurucu sahneleriyle tüylerimizi diken diken eden Hükümsüz, kadın cinayetlerine dikkat çekmesi açısından oldukça önemli ve dikkate değer bir yapım.

Kadın cinayetleri toplumumuzun kanayan yarasıyken, hayalleri yok olan kadınların hayatlarına ışık tutan bu yapımın izlenmeye değer olduğunu düşünüyorum...

Siz diziyi izlediniz mi? Ne düşünüyorsunuz?

2020'de 300 Kadın Öldürüldü, 171 Kadın Şüpheli Şekilde Ölü Bulundu - onedio.com
2020'de 300 Kadın Öldürüldü, 171 Kadın Şüpheli Şekilde Ölü Bulundu - onedio.com
Ünlülerden Kadın Cinayetleri İçin Meclis’e Çağrı: 'Günde En Az 3 Kadın Öldürülüyor, Bu Artık Bir Cinskırım' - onedio.com
Ünlülerden Kadın Cinayetleri İçin Meclis’e Çağrı: 'Günde En Az 3 Kadın Öldürülüyor, Bu Artık Bir Cinskırım' - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
demeterdogan

Reklamlar

Görüş Bildir