Kadıköy Belediye Başkanı Odabaşı'nın Konuşması Pendik AKP Meclis Üyesi Tarafından Engellendi: 'Yemeği Ben Verdim'

 > -
Abone ol

2018-2019 futbol sezonunu Ağrı Amatör Ligi şampiyonu Patnos Spor Kulübü’nün dayanışma gecesine davet üzerine Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ve Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin de katıldı. Konuşma için kürsüye davet edilen Odabaşı, AKP’li Meclis Üyesi İdris Bilici tarafından konuşturulmadı, Odabaşı yaşananlar üzerine salonu terk etti.

Sözcü gazetesinin aktardığına göre, Patnos Spor yöneticileri tarafından Pendik'te düzenlenen geceye Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ve Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin de katıldı. AKP'li Başkan Ahmet Cin ve diğer davetlilerin konuşmalarının ardından Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı konuşma yapması için sahneye davet edildi.

Mikrofonun sesi kısıldı📹

Patno Sspor'u kutlamak için sahneye çıkan Odabaşı konuşmak için hazırlanırken önce mikrofonun sesi kesildi ardından da Pendik Belediyesi'nin AKP'li Meclis Üyesi İdris Bilici, Odabaşı'nın yanına gelerek 'Siyaset yok. Sadece selamlama yapacaksınız' dedi

Sahneyi terk etti

'Siz kimsiniz?' sorusuna ise AKP'li Meclis Üyesi İdris Bilici, 'Ben meclis üyesiyim. Yemeği ben verdim' cevabını verdi. Odabaşı bu sözler üzerine sahneyi terk etti.

Odabaşı'nın salondan ayrılmasıyla birlikte salon da boşaldı

Yaşananların ardından birçok misafir AKP'li Meclis Üyesi İdris Bilici'nin tavrına tepki gösterdi. Odabaşı'nın salondan ayrılmasıyla birlikte salon da boşaldı. Odabaşı'na yapılanların saygısızlık olarak değerlendiren Patnoslular Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı'yı aracına kadar uğurlayarak, yaşananlardan duydukları üzüntüyü dile getirdiler.

Sosyal medya hesabı üzerinden olayın videosunu paylaşan Odabaşı şu ifadelerle tepki gösterdi:

"Geceyi düzenleyen, davet eden, selamlamaya çağıran Patnoslular, konuşmamı engelleyen AKP’li Pendik Belediye'sinin AKP’li Meclis Üyesi. Yemeğin parasını verdiler diye Patnos Spor’un şampiyonluğunu kutlamama izin vermediler. Nasılsa alıştık buradan kutlamaya, tebrikler Patnos Spor."

Olay sosyal medyanın da gündeminde...

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir