Görüş Bildir

Japonya'dan Çin'e 'Anal Sürüntü' Uyarısı: 'Vatandaşlarımıza Psikolojik Sıkıntı Veriyor'

Haberler
> Japonya'dan Çin'e 'Anal Sürüntü' Uyarısı: 'Vatandaşlarımıza Psikolojik Sıkıntı Veriyor'

Japonya, Çin'de anal yolla yapılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testlerinin, bu ülkeyi ziyaret eden vatandaşlarına uygulanmamasını talep etti.

Independent Türkçe'de yer alan habere göre, düzenlediği basın toplantısında konuşan Kabine Baş Sekreteri Kato Katsunobu, Çin'i ziyaret eden Japon vatandaşların tabi tutulduğu Kovid-19 testlerine ilişkin tepkilerini dile getirdi.

Kato, anal yolla uygulanan PCR testlerin 'psikolojik sıkıntı' verdiğine yönelik vatandaşlarından şikayetler alındığını ve Çin'i ziyaret eden Japonların, bu tip Kovid-19 testlerine tabi tutulmaması gerektiğini söyledi.

'Dünyanın herhangi bir yerinde ana yolla yapılan Kovid-19 testleri onaylanmış değil' diyen Kato, Japonya'nın Pekin Büyükelçiliği vasıtasıyla iletilen talep sonrası, politika değişikliği görülmediğini kaydetti.

ABD'li diplomatlara da uygulandığı iddiası.

ABD'li diplomatlara da uygulandığı iddiası.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Çin'de bulunan Amerikalı diplomatlara anal koronavirüs testi yapıldığını ve bu durumu protesto ettiklerini açıklamıştı.

Yapılan açıklamada, Pekin'in 'bu testlerin diplomatik personele yanlışlıkla yapıldığını söylediği' belirtilmişti.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zhao Lijian ise iddiaları reddederek'Bildiğim kadarıyla Çin hiçbir zaman Çin'de bulunan ABD'li diplomatlardan anal koronavirüs testi istemedi” demişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
24
6
2
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Türkiyeye'de gelir yakında bekleyin

jamiryuu

Anal yapmayın olum işte hem günah hem de psikolojik sorunlar yaratabiliyor