Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İzleyeni Hayal Dünyalarına Sürükleyecek 10 Şahane Film

 > 
179PAYLAŞIM

Kuşkusuz ki hepimiz hayatımız boyunca bir çok film izliyoruz. İzlediğimiz zaman bizi içine alan, etkileyen, masalsı ve uzun zaman hatırlanan hatta bir defa daha izleme isteği uyandıran masalsı ve muhteşem görüntülere sahip filmleri sizin için derledim.

1. The Fall (Düşüş) – 2006 Puan: 7.9

Engelli bir adam ile küçük bir kızınhastanede yaşadıkları olağandışı sevgi öyküsüdür. Adam ve kız kendi aralarında,intikam peşindeki beş kahramanla ilgili bir masal uydururlar: Maskeli bir kabadayı, Afrikalı kaçak bir köle, Hintli bir mistik, İtalyan bir anarşist ve bir doğabilimci, ıssız bir adaya sürgün edilmişlerdir. Fotoğraf gibi görsellerle dolu bu film çok hoşunuza gidecek.

http://www.imdb.com/title/tt0460791/

2. El Laberinto Del Fauno (Pan’ın Labirenti) – 2006 Puan: 8.3

10 yaşındaki Ofelia, hamile ve hasta olan annesiyle birlikte 1944 yılında İspanya İç Savaşı sonrası yüzbaşı olan üvey babasının yanına taşınır. Ofelia ve annesinin yeni taşındıkları bu ev aynı zamanda orman içinde bir karakoldur ve arka bahçesinde esrarengiz bir labirent vardır. Labirentin içerisindeki Pan adındaki gerçeküstü bir yaratık, küçük kızın tüm yaşamını değiştirecektir.

http://www.imdb.com/title/tt0457430/

3. Grand Budapest Hotel (Büyük Budapeşte Oteli) – 2014 Puan: 8.2

Hikaye 1932 yılında otelin şatafatlı günlerinin sonlarına yakın dönemde başlar. Bu dönemde Mustafa otelde karşılama görevlisi olarak çalışmaktadır. Zubrowka savaşın eşiğindedir ama otelin ünlü odacısı Gustave'ın umurunda bile değildir. Otelin zengin misafirlerinin ihtiyaçlarıyla ilgilenen Gustave, diğer zamanlar da ise yaşlı ve sarışın zengin müşterilerle birlikte olmaktadır. Bu kadınlardan bir tanesi Madam Céline Villeneuve Desgoffe und Taxis otelden ayrıldıktan kısa bir süre sonra evinde esrarengiz şekilde ölü bulununca olaylar gelişmeye başlar.

http://www.imdb.com/title/tt2278388/

4. Life of Pi (Pi’nin Yaşamı) - 2013 Puan: 8.0

Film, bir deniz kazasından kurtulan genç Pi’nin macera ve keşif dolu destansı yolcuğunu anlatıyor. Filikadaki macerasında ona eşlik eden bir Bengal Kaplanı ile birlikte hayatta kalma mücadelesi verir.

http://www.imdb.com/title/tt0454876/

5. Beetlejuice (Beter Böcek) - 1988 Puan: 7.4

Yapım yılının eskiliğini göz önünce bulundurarak efektlerin ve görselliğin
zayıflığına rağmen Tim Burton’ın eskiden ne gibi işler yaptığını merak edenler
için enfes bir film niteliğinde Beter Böcek.

http://www.imdb.com/title/tt0094721/

6. Stardust (Yıldız Tozu) - 2007 Puan: 7.8

Tristran, aşkının kalbini kazanabilmek için onun için kayan bir yıldızı yakalayacağına söz verir. Ama sevgilisi Yvaine ile çıktıkları bu yolda, korsanlar ve cadılarla dolu büyük tehlikeler onları beklemektedir. Usta oyuncu Robert De Niro’nun acımasız bir korsan rolü ile Kaptan Shekespaere olarak karşımıza çıkacağı film, sevdiği kadının aşkını kazanabilmek uğruna ğruna bir erkeğin yapabileceklerinin defalarca sınandığı hikayelere bir örnek niteliğinde.

http://www.imdb.com/title/tt0486655/

7. Big Fish (Büyük Balık) - 2003 Puan: 8.0

Daniel Wallace’in kitabından uyarlanmış bir film ve Tim Burton her zamanki gibi nefes kesici işler çıkarmış. William Bloom, babası
kanser nedeniyle ölüm döşeğinde olduğu için, aile evine geri döner. Gezgin bir satıcı olan babasını yakından tanımak için, efsanevi bir kişiliği olan adamın
gençliğinde yaşadıklarına dair öyküler toplamaya başlar.  Babasının yaşadıklarına dair efsaneler ve mitler, bir puzzle’ın parçaları gibi yerine oturacak ve anlaşılması güç olan adamın yaşamını zaferleriyle ve zaaflarıyla ortaya dökecektir.

http://www.imdb.com/title/tt0319061/

8. Moonrise Kingdom (Yükselen Ay Krallığı) - 2012 Puan: 7.8

Samimi ve içten aile hikayeleri ile kendi hatırı sayılır derecede bir hayran kitlesi oluşturan Amerikalı bağımsız filmlerin yönetmeni Wes Anderson'ın yeni filmi Moonrise Kingdom, birbirinden ünlü oyunculardan oluşan kadrosu ile yine yönetmenin kendine has tarzını anlatan bir film. Senaryosunu Wes Anderson ve Roman Coppola'nın birlikte yazdığı film, küçük bir kasabadan kaçan genç aşıkları ve onları bulmak için seferber olan kasaba halkının maceralarını anlatıyor. Bu film aynı zamanda 2012 Cannes Film Festivali’nin açılış filmiydi.

http://www.imdb.com/title/tt1748122/

9. Amelie - (2001) Puan: 8.5

Artık klasikleşmiş ve izlemeyeni kalmadığını düşündüğüm film; Amelie. Bu Fransız komedisi bizi genç ve özel bir kadınla tanışmaya davet ediyor; her daim hayat dolu, yaşama sevgi dolu gözlerle tanıklık eden ve sahip olduğu özel ışıltıyı her anında yanında taşıyan Amelie’nin hikayesine... Anne ve babasını kaybetmiş olan Amelie, kendini başkalarının hayatlarını tamir etmeye, onları mutlu kılmaya adamıştır; bu adanmışlığı fark ettirmeden, bu durumdan bihaber olan insanların hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik yapmaktadır. Peki başkalarının mutluluğu için çabalayan Amelie, yalnızlığının farkına vardığı an kendi mutluluğu için de çabalamaya başlayacak mıdır?

http://www.imdb.com/title/tt0211915/

10. Edward Scissorhands (Makas Eller) - 1990 Puan: 8.0

Edward Scissorhands’i yatan mucit, işini tam olarak bitiremeden ölmüş ve Edward’ı makaslardan oluşan elleriyle bırakmak zorunda kalmıştır. Münzevi bir yaşam süren genç, Peg Boggs’in onu evine götürmesiyle birlikte topluma karışmaya başlayacaktır.  Fakat kimi sürprizler içeren bu buluşma, üzücü olaylara da gebedir... Hüzünlü ve komik bir Frankenstein hikayesi olan yapımın yönetmenliğini, tarzın usta isimlerinden Tim Burtonüstleniyor.  Klasikleşmiş bir modern çağ masalı olan Makaseller, defalarca izlenebilecek türde bir film.

http://www.imdb.com/title/tt0099487/

Bonus: Anlat İstanbul - 2005 Puan: 7.5

Anlat İstanbul, İstanbul'da yaşayan insanların hikâyelerini alıyor, hikâyeleri masallara, insanları kahramanlara dönüştürerek anlatıyor. Bir klarnetçi, bir fahişe, delirmiş bir kadın ve dahası, farklı 5 öyküyle sunuluyor. Bu öykülerde, çok bilinen masallardan Fareli Köyün Kavalcısı, Pamuk Prenses, Külkedisi, Uyuyan Güzel ve Kırmızı Başlıklı Kız'ı esas alıyor.

http://www.imdb.com/title/tt0421625/

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
douchebek

yükselen ay krallığı fazla çocukcaydı ama hepsi çok iyi filmler

okisi

lan şu big fish aynı babam amk ya tek fark dahi yok ütopik sanıyosun ama gerçek çıkıyo ya lan hikayeler hay anasını ya ameliyede aynı ben baba oğul filmlere dava açsak kazanırız amk

Gizli Kullanıcı

hehehehe ne de güzel yapmışsın.

Görüş Bildir