İstanbul'da 17 İlçede Okullar Tatil

 > -
Abone ol

İstanbul'da Cuma günü 17 ilçede eğitime ara verildi. İstanbul Valiliği il genelinde eğitime Cuma günü devam edileceğini duyurmuş ancak bazı ilçelerde kararı ilçe kaymakamlıklarına bırakmıştı.

Valilik’ten yapılan açıklamada şöyle denildi:

“İlimizde yaşanan yoğun kar yağışı etkisini kaybetmekte olduğundan yarın (cuma günü) eğitim ve öğretime devam edilecektir. Ancak ilçelerimize yağan kar miktarındaki farklılıklar ve ara sokaklarda devam eden kar temizleme çalışmalarının mevcut durumuna göre eğitim ve öğretime devam edilmemesi hususunda karar, İlçe Kaymakamlıklarımızın yetkisine bırakılmıştır.”

İstanbul Valiliği'nin kar tatili konusundaki yetkiyi ilçe kaymakamlıklarına bırakması üzerine, 17 ilçenin kaymakamlığı yarın için tatil kararı aldığı bildiriliyor.

Yarın kar tatili yapacak ilçeler şunlar: 

Büyükçekmece, Beylikdüzü, Esenyurt, Başakşehir, Avcılar, Bağcılar, Küçükçekmece, Kağıthane, Sultangazi, Gaziosmanpaşa, Eyüp, Arnavutköy, Sultanbeyli, Çekmeköy, Sancaktepe, Kartal ve Ataşehir.

KARMAŞA SÜRÜYOR
Valiliğin kararından sonra, veliler ve öğrenciler ilçe kaymakamlıklarının resmi internet sitelerine yüklenince, kaymakamlıkların sitelerine uzun süre erişim sağlanamadı. 
Bazı veliler, kararın ilçe kaymakamlıklarına bırakılmasını eleştirerek, oturdukları ilçede sokakların hâlâ karla kaplı olduğunu, ancak çocuklarının eğitim gördüğü okulun yarın açık olacağını söylediler. Veliler, "Çocuklarımız o okula nasıl gidecek?" diye sordular.

Yarın okulların tatil olduğu iller:

Eskişehir'de İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil

Eskişehir'de olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün tatil olan ilk ve orta dereceli okullar, aynı sebeple yarın da tatil edildi.

Eskişehir Valiliği'nden yapılan açıklamada, kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının devam etmesi nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime 20 Şubat 2015 Cuma günü 1 gün süreyle ara verildiği belirtildi. Ayrıca açıklamada, Başbakanlığın 2002/58 Sayılı Genelgesi gereği, olumsuz hava koşulları nedeniyle, okulların tatil edildiği ilçelerde bulunan kamu görevlisi engelliler ve kamu kuruluşlarında çalışan hamile personelin ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan, belirlenen tatil süresince idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Bolu'da okullar tatil

Bolu'da kar yağışı ve buzlanma nedeniyle yarında il genelinde okullar tatil edildi.

Bolu Valiliği, akşam saatlerinde kar yağışının başlaması ve buzlanma nedeniyle yarın (cuma) için il genelindeki ilk ve orta dereceli okulları bir gün süreyle tatil etti.

Sakarya'da Devam Eden Yağış Tatil Getirdi

Sakarya Valiliği, bölgedeki kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının devam etmesi, ulaşımda yaşanan sorunlar nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların yarın için de tatil edilmesi kararı aldı. İki gündür okulların tatul olduğu Sakarya'da ilk ve orta dereceli okullarda eğitim, 23 Şubat Pazartesi günü başlayacak.

Afyonkarahisar'ın bazı ilçelerinde okullar tatil

Afyonkarahisar'ın Emirdağ, Sandıklı ve Dinar ilçelerinde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle şehirlerarası yollarda ulaşım durdu. Emirdağ ve Sandıklı'da okullar tatil edildi.

Emirdağ'da yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle bugün eğitime 1 gün süreyle ara verilen ilçede yarın da okullar tatil edildi. Kaymakamlık tarafından yapılan açıklamada, "Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ilçe merkezi, belde ve köylerde tüm okullar 20 Şubat 2015 tarihinde 1 gün süreyle tatil edilmiştir. Ayrıca olumsuz hava koşulları sebebiyle ilçe merkeziyle bağlı belde ve köylerde görev yapan engelli tüm kamu personeli 1 gün süreyle idari izinli sayılacaktır" denildi.

Sandıklı İlçesi'nde dün gece başlayan kar yağışı ve tipi aralıksız devam ediyor. Kar yağışı nedeniyle Kaymakamlık kararıyla bugün eğitime ara verilen okullarda tatilin 1 gün daha uzatıldığı açıklandı.

Tokat'ta İl Genelinde Okullar Tatil

Tokat’ta etkili olan kar yağışı sonrası ilk ve orta dereceli okullar bugün için 1 gün tatil edilirken, yağışın devam etmesi nedeni ile tatil uzatıldı. Tokat Milli eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada Meteoroloji verilerine göre soğuk, kar yağışı, don ve buzlanma ihtimalinin ulaşımda aksaklıklara neden olacağı beklentisi nedeni ile 20 Şubat Cumu günü de okulların tatil edilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi. İl genelinde 298 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor.

Denizli'de 4 İlçede Okullar Tatil Edildi

Denizli'de kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 4 ilçede okulların tatil edilmesi 1 gün daha uzatıldı. 

Denizli Valiliğinden yapılan açıklamada olumsuz hava koşulları ve kar yağışının sürmesi nedeniyle Çardak, Kale, Serinhisar ve Tavas ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarla eğitime yarın (Cuma) ara verildiği belirtildi. Ayrıca hamile ve engelli personel de idari izinli sayılacak.

Sivas'ta Okullar Tatil Edildi

Sivas'ta akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle yarın ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. 

Sivas Valiliği tarafından yapılan açıklamada, İl Hıfzıssıhha kurulunun aldığı karar gereği olumsuz hava şartları nedeniyle öğrencilerin ulaşımda mağduriyet yaşamaması için il genelinde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime yarın ara verildiği duyuruldu. Ayrğca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personelin de idari izinli sayılacağı açıklandı.

Kocaeli'de Okullar Yarın İçin de Tatil 

Kar yağışının ulaşımı etkilediği Kocaeli'de, Çarşamba gününden bu yana tatil edilen ilk ve orta dereceli okullarda, bu gece yapılan değerlendirmeler sonucu yarın için de tatil kararı alındı. Kocaeli Valiliği, bu gece yapılan değerlendirmelerin ardından tatil kararını saat 22.00 sıralarında alarak duyurdu.

Konya'da Eğitime 1 Gün Ara

Konya'yı çevre illere bağlayan karayolları yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle kapandı. İl genelinde eğitime 1 gün ara verildi.

  • Ajanslar
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir