Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ve İstanbul'da Aylık Öğrenci Kartı 40 Liraya İndirildi

 > 
33PAYLAŞIM

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, kent genelinde öğrencilerin toplu ulaşım araçlarında kullandığı aylık kart ücretini 85 liradan 40 liraya düşürdü. 

Oy birliği ile alınan kararlara göre, Ramazan Bayramı süresince 4 Haziran 06.00'dan, 6 Haziran 24.00'e kadar tüm toplu ulaşım araçları ücretsiz hizmet verecek.

Belirtilen tarihler arasında vatandaşlar, İstanbul genelinde İstanbulkart ücret entegrasyonuna dahil İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı İETT Otobüsleri, Özel Halk Otobüsleri, metrobüs, nostaljik tramvay ve tünel, Şehir Hatları A.Ş Vapurları, özel deniz toplu ulaşım, Metro İstanbul A.Ş'ye bağlı tramvay, metro, hafif metro ve füniküler, teleferik ve Kadıköy Moda Nostaljik Tramvay araçlarında hiçbir ücret ödemeden seyahat edebilecek.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda da ulaşım ücretsiz olacak.

Ayrıca YKS, LGS, AÖF ve KPSS'ye girecek öğrenci, memur adayları ve görevliler, sınav günü kentteki tüm toplu taşıma araçlarıyla ücretsiz yolculuk yapabilecek.

  • 5 - 16 Haziran'da Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek öğrenciler, 

  • 25 - 26 Mayıs'taki yapılacak Açık Öğretim Fakültesi Sınavlarına (AÖF) girecek öğrenci ve görevliler, 

  • 1 Haziran'da gerçekleştirilecek Liseye Geçiş Sınavlarına girecek öğrenci ve görevliler,

  • 14-20-21 ve 28 Temmuz günleri yapılacak KPSS sınavına girecek olan vatandaşlar da sınav yerlerine ücretsiz ulaşabilecek.

Sınava girecek kişilerin sınav giriş belgelerini veya görevli belgelerini ibraz etmeleri yeterli olacak.

Ekrem İmamoğlu Twitter hesabından '18 günlük icraatımızdır' dedi ve ekledi: 'Suda vaadettiğimiz %40 indirimin de takipçisiyiz'

Ne olmuştu?

İmamoğlu'nun Öğrenci Akbili Vaadini Eleştiren AKP: '40 TL Olsun' - onedio.com
İmamoğlu'nun Öğrenci Akbili Vaadini Eleştiren AKP: '40 TL Olsun' - onedio.com

Ekrem İmamoğlu, aylık öğrenci kartlarının 85 TL'den 50 TL indirileceğini vaat etmişti. İmamoğlu'nun bu vaadi, 25 Nisan'da İBB'nin canlı olarak yayınlanan oturumunda gündeme gelmişti. 

AKP'li üye Ahmet Hamdi Gürbüz, İmamoğlu'nun vaadine "iktisat, hesap bilmemek" eleştirisi getirmişti. 

Gürbüz konuşmasının devamında ise, AKP grubu olarak öğrenci akbilinin 40 TL olması için teklif vereceklerini söylemiş ve "Hadi yapın da görelim" diye eklemişti.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir