İsrail'in Gazze'ye Başlattığı Hava Saldırısında Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 23'e Yükseldi, 154 Kişi de Yaralandı

 > 
33PAYLAŞIM

Gazze'de cumartesi gününden bu yana devam eden İsrail saldırılarında hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 23'e yükseldi. Yaralananların sayısının ise 154 olduğu açıklandı.

AA'nın aktardığı habere göre, Gazze'deki Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nin kuzeyine düzenlediği saldırılarda 12 yaşındaki Abdurrahman Atiyye Ebu el-Cidyan'ın ve Abdurrahim Mustafa Taha Medhun'un hayatını kaybettiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca Refah kentine yönelik saldırılarda yaralanan Hani Hamdan Ebu Şar'ın (37) da hayatını kaybetti.

Hava saldırısının bilançosu artıyor

İsrail'in dünden bu yana süren saldırılarında hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 23'e, yaralıların sayısı 154'e yükseldi. 

Öte yandan Filistinli grupların Gazze'den İsrail tarafına attığı roketler nedeniyle 1'i Filistin asıllı olmak üzere 3 kişi ölmüştü.

Gazze'deki İçişleri Bakanlığından, İsrail savaş uçaklarının, Gazze'nin batısındaki İç Güvenlik Servisi binasını bombaladığı duyuruldu.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İyad el-Bizm, yaptığı yazılı açıklamada, saldırının binanın tamamen yıkılmasına neden olduğunu ifade etti.

İsrail'in bu saldırısının azimlerini kırmayacağını belirten Bizm, İç Güvenlik Servisinin İsrail'le iş birliği yapanları ortaya çıkarma ve iç cephenin istikrarını koruma görevini yerine getirmeye devam edeceğini kaydetti. 

İsrail uçakları ayrıca, Gazze'nin güneyindeki Es-Sabra Mahallesi'nde 11 katlı bir binayı da hedef aldı. Saldırı sonucu bina tamamen yıkılırken can kaybı yaşanıp yaşanmadığıyla ilgili bilgi verilmedi. Saldırı nedeniyle çevredeki ev ve iş yerlerinde de maddi hasar oluştu.

Cumartesi günü başlayan hava saldırısında Anadolu Ajansı'nın ofisinin bulunduğu bina da roketlerin hedefi olmuştu👇

İsrail Ordusu, Gazze'yi Bombaladı: Anadolu Ajansı'nın Bulunduğu Bina da Roketlerin Hedefi Oldu - onedio.com
İsrail Ordusu, Gazze'yi Bombaladı: Anadolu Ajansı'nın Bulunduğu Bina da Roketlerin Hedefi Oldu - onedio.com

Gazze Şeridi'nde cuma günü keskin nişancı ateşiyle 2 İsrail askerinin yaralanmasının ardından bölgede şiddet tırmanmıştı. İsrail tarafından sivil yerleşim bölgelerine düzenlenen hava saldırılarına karşılık Gazze'den roket atışları gerçekleştirilmişti. 

Bu gelişmelerin ardından İsrail ordusu, dün abluka altındaki Gazze Şeridi'nden çok sayıda roket atılmasını gerekçe göstererek, savaş uçaklarıyla bölgeye hava saldırısı başlatmıştı.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir