İshal Olanın Vay Haline! Toplu Alanlarda Tuvalette Maksimum 5 Dakika Kalabileceğiniz Yeni Tasarım Klozet

136PAYLAŞIM

Bari tuvalette rahat bırakın!

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/...

Protecting.co.uk'in yaptığı ankete göre; 2019 temmuz ayında Birleşik Krallık'ta bulunan 8 şehirdeki ofis çalışanlarının günlük ortalama 28 dakikasını tuvalette geçirdiği sonucuna varıldı.

The StandardToilet şirketi, kamusal alan ve ofislerde daha iyi tuvaletler için çalışmalar yapan British Toilet Association'ın da desteklediği aynı isimli klozet tasarladı.

StandardToilet geliştiricisi Mahabir Gill'e göre, tuvalet 13 derece eğik bir şekilde tasarlandı. Böylece rahatsız oturma şeklinden dolayı 5 dakika içinde bacaklara kramp girmesine sebep oluyor.

Stafford merkezli şirket, tanesi 150-500 sterlin arası olan tuvaletler için taleplerin gelmeye başladığını söyledi. Çalışanların tuvalet molalarının kısalmasıyla birlikte çalışma veriminin artacağı düşünüldüğü ofisler de hedefler arasında yer alıyor. Gill'e göre; sadece Birleşik Krallık'ta çalışanların tuvalette uzun süre kalması yıllık 4 milyar sterlin  değerinde zarara uğratıyor. Tuvalette daha az zaman geçirmenin sağlık açısından da artıları olduğu söyleniyor.

Yapılan çalışmalar, standart tuvalet kullanımının hemoroid ve pelvik kasların zayıflamasına sebep olduğunu gösteriyor. Yeni tasarlanan tuvalet ise, düşünülenin aksine sağlıklı bir şekilde 13 derece eğik olan açısıyla kişilerin duruşunu düzeltiyor.

Klozetin tasarımcısı, iş yerindeki tuvalette uyuyakalan insanlardan ve ortak kullanılan tuvaletlerde oluşan sıralardan ilham aldığını söylüyor. Araştırmacılar göre; Londra'da bulunan bir ofiste ortalama 28 dakika boyunca tuvalette zaman geçiren biri haftalık iki buçuk saat kaybediyor.

Londra'da ortalama bir saatlik ücret karşılığında 12,78 sterlin alan birisi için yıllık 1,533 sterlin zarara giriyor.

Bu konuyla ilgili zıt görüşler de var tabii ki...the Around the Toilet projesinin yardımcı yazarı Charlotte Jones, insanların tuvaleti bir sığınak olarak görmesinin sebebini yeterli iş alanı olmamasına, ağır iş şartlarına ve yeterli olmayan yönetime bağlıyor.

Siz yeni tasarlanan tuvalet hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sinasi345

Tuvaletteki molalarınızın hesabını tutan bir yerde çalışmayın net.

coldhearted

"Bu adamlar nereye sıçacaklar" diyen işçi kardeşimin haklı isyanı geldi aklıma.

esra-arslan7

Zaten türkiye'de molalar yetmio

gaddar-kerim

Peki nereye sıçacaklar

la-havle-vela

BÖYLE Bİ BULUŞ OLUR MU ARKADAŞ,SIÇARIM BÖYLE KLOZETE

Görüş Bildir